Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wulgaryzmy
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #136
 
Oczywiście, można ją nakręcić, ale to głupie Uśmiech dlaczego? Bo agresja niszczy człowieka, jego wewnętrzny pokój i radość, bo łatwo wyrywa się spod kontroli i wybucha. Można jej użyć jako siły napędowej do porąbania drewna, ale spróbuj potem odzyskać pokój serca, kiedy tak się "wyżyjesz" i "odreagujesz" napędziwszy wcześniej własną agresję. I nie mówię tu tylko o jakimś wewnętrznym wyciszeniu osiągalnym ludzkimi metodami, tylko o tym prawdziwym, Chrystusowym pokoju.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-07-2010 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #137
 
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że ludzie, którzy przeklinają to językowi inwalidzi.
Nie umiejąc znaleźć odpowiednich słów, stosują w mowie cokolwiek.
Wyładowanie frustracji jest tylko pretekstem do stosowania wulgaryzmów, a tak na prawdę świadczy o niedoskonałości językowej i dużych brakach językowych.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
29-07-2010 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #138
 
omyk napisał(a):I nie mówię tu tylko o jakimś wewnętrznym wyciszeniu osiągalnym ludzkimi metodami, tylko o tym prawdziwym, Chrystusowym pokoju.
To znaczy, że wykorzystując swoją agresję w dobrych celach tracę Chrystusowy spokój? Duży uśmiech
Na czym polega Chrystusowy spokój?
omyk napisał(a):agresja niszczy człowieka, jego wewnętrzny pokój i radość, bo łatwo wyrywa się spod kontroli i wybucha.
Porównam agresję do siekiery (jeśli już mowa o rąbaniu) - nie sztuką jest zrobić nią komuś (albo nawet sobie) krzywdę - sztuką jest narąbać tyle drewna by można było nim ogrzać całą rodzinę. Co do opanowania to wszystko zależy od charakteru i treningu - ja jako spokojny człowiek nawet będąc nakręconym potrafię normalnie rozmawiać z ludźmi albo uspokoić się w kilka sekund - tu dużo zależy od człowieka.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
30-07-2010 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #139
 
Razen napisał(a):Co do opanowania to wszystko zależy od charakteru i treningu - ja jako spokojny człowiek nawet będąc nakręconym potrafię normalnie rozmawiać z ludźmi albo uspokoić się w kilka sekund - tu dużo zależy od człowieka.
To ci się chwali. Nie jest to łatwe, wręcz trudne, by opanować się w przypływie złości na kogoś lub coś.
Są sytuacje, które wyzwalają w nas złość i agresję, ale które można zamienić na wyniki w sporcie, czyli osiągać najlepsze wyniki pod wpływem wzmożonej adrenaliny. Wtedy nasza frustracja przekłada się na pozytyw.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-07-2010 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #140
 
Nicol@ napisał(a):To ci się chwali. Nie jest to łatwe, wręcz trudne, by opanować się w przypływie złości na kogoś lub coś.
A dziękuje, dziękuje - wyniki medytacji Oczko
Nicol@ napisał(a):Są sytuacje, które wyzwalają w nas złość i agresję, ale które można zamienić na wyniki w sporcie, czyli osiągać najlepsze wyniki pod wpływem wzmożonej adrenaliny. Wtedy nasza frustracja przekłada się na pozytyw.
Dokładnie i właśnie o to mi chodziło.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
30-07-2010 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #141
 
Cytat:To znaczy, że wykorzystując swoją agresję w dobrych celach tracę Chrystusowy spokój?
Na czym polega Chrystusowy spokój?
Pokój Uśmiech
Zadałeś pytanie, które mnie zabiło, bo nie potrafię Ci na nie odpowiedzieć. Może ktoś inny będzie bardziej wymowny. Jedyne, co mogę przepisać, to słowa Jezusa: "Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!" (J 14,27)

Edit: Myślę sobie, że mogę spróbować napisać, czym pokój Chrystusowy jest dla mnie. Jest doświadczeniem płynącym z bliskości z Sercem Jezusowym, z ukrycia w Nim.
Słowa kluczowe, moje skojarzenia: słodycz, pogodna i subtelna radość, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, i coś takiego, na co nie znajduję znowu słowa, ale co chyba oddaje Jeremiasz mówiąc: "uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-07-2010 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #142
 
omyk napisał(a):Pokój Uśmiech
A tak (s)orry Oczko
Wiesz Twój opis spo... pokoju Chrystusowego jest bardzo zbliżony do (s)pokoju w medytacji - nawet ten cytat pasuje, nie mówiąc już o słodyczy, bezpieczeństwie i zaufaniu itd.
omyk napisał(a):Jest doświadczeniem płynącym z bliskości z Sercem Jezusowym, z ukrycia w Nim.
Zamykam oczy i znikam
Zostawiam za sobą cały świat
Tylko co wtedy gdy zmykam?
Nie ma mnie dla nikogo
Odlatuje sam...

TABU

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
31-07-2010 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #143
 
Mhh, te dwie ostatnie wasze wypowiedzi sprawiły, że odpłynęłam w.. krainę łagodności; zrobiło mi się błogo, cudownie anielsko, tak cicho i spokojnie.
I taka reakcja była w tym temacie wskazana. Jak dobrze, ze Razen zadał to pytanie o Chrystusowy Spokój. Niby banalne, a jednak znaczące.
Cieszę się, jak dziecko :jupi: Po cóż sobie życie " umilać" wulgaryzmami, skoro można dojść do cudownych wniosków ... i to w takim temacie. =D>
Razen, jeszcze raz : jestem pełna podziwu dla ciebie, masz zadatki na dobrego człowieka Język Sory, jesteś nim :!:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
31-07-2010 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #144
 
Miło. Właśnie to jest dla mnie piękne, że mimo tylu różnic gdzieś w głębi mamy tyle wspólnego - zawsze zależało mi na tym by rozmawiając z ludźmi wyznających inne religię, światopoglądy itd. skupiać się na tym co nas łączy a nie to co nas dzieli - efekty są różne ale warto się starać Oczko
Nicol@ napisał(a):Razen, jeszcze raz : jestem pełna podziwu dla ciebie, masz zadatki na dobrego człowieka Język Sory, jesteś nim :!:
:* Dzięki, teraz i ja cieszę się jak dziecko Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
31-07-2010 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #145
 
Razen - w jakiej medytacji? Wschodniej? Całkiem możliwe, wszak... (nie spodoba Ci się to, co teraz napiszę), wszak zły duch zawsze małpował Boga Uśmiech Tyle, że zawsze w tym małpowaniu jest jakiś element "na wspak", jakieś zaprzeczenie i przede wszystkim: dokładnie odwrotne skutki dalekosiężne Oczko

Zapewniam: ja nie medytuję w ten sposób Uśmiech uznaję jedynie medytację chrześcijańską, która nie ma nic wspólnego z wschodnimi pseudomedytacjami Uśmiech meditatio = rozmyślanie Uśmiech Czyli taka aktywność umysłowa, która skupia Twoją uwagę na danym przedmiocie, ale nie po to, żeby coś powtarzać bezmyślnie w kółko, ani nie po to, żeby przestać myśleć, czy próbować się wyzwalać, itd., tylko po to, żeby zwyczajnie, rozumowo rozmyślać nad danym zagadnieniem i dochodzić do pewnych refleksji.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-07-2010 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #146
 
Razen napisał(a):skupiać się na tym co nas łączy a nie to co nas dzieli -
Brzmi, jak hasło wyborcze :!:
Jednak godne podkreślenia; mimo, że omyk znów się czepia.
Tak, bo przecież nie jest ważny sposób porozumienia, ale sam fakt,
Ja mam takie zdanie.
Medytacje-wiadomo każdy je może prowadzić, w taki czy inny sposób, ale to jest ważne, by być spontanicznym w tym wyciszeniu i napawać się spokojem ducha w sposób sobie najmilszy.
Kontemplując wiadomo - my chrześcijanie robimy to w inny sposób:
Trwamy przed Bogiem całym sobą. Modlimy się obecnością. Trwamy przy Bogu. Kontemplacja to czas bezsłownego westchnienia Ducha, ukojenia w Bogu. Rozmowa serca z sercem. Jest to godzina nawiedzenia Słowa.
I powtarzamy sobie w różnych porach dnia:
Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie!
A, że Razen czyni to w sposób inny - jego sprawa i jego wola.
Tę wypowiedź trzeba chyba uznać za dygresję.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
31-07-2010 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #147
 
Cytat:Medytacje-wiadomo każdy je może prowadzić, w taki czy inny sposób, ale to jest ważne, by być spontanicznym w tym wyciszeniu i napawać się spokojem ducha w sposób sobie najmilszy.
Ważne, by nie zaprosić niechcący jakiego niemiłego pasażera na gapę Uśmiech Bo jak się zły duch przypląta, to potem nie da się go wyprosić, trzeba takiego wyrzucić. Szczęśliwy
Nie rozumiem czemu medytacja miałaby być spontaniczna, przecież rozmyślanie to czynność jak najbardziej rozumowa i nie potrzeba tu spontaniczności, a raczej zaplanowania i regularności, jeśli ktoś taki rodzaj modlitwy czy rozmyślania chce podjąć. I myślę, że stosowanie jej po to, żeby napawać się swoimi stanami wewnętrznymi to kiepski pomysł. Zdecydowanie rozmija się z celem modlitwy chrześcijańskiej. :hm:

A że omyk się czepia, to normalne 8)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-07-2010 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #148
 
omyk napisał(a):Tyle, że zawsze w tym małpowaniu jest jakiś element "na wspak"
Tu masz element na wspak Duży uśmiech
omyk napisał(a):Uśmiech meditatio = rozmyślanie Uśmiech
To ciekawe, prawda?- jak rozmyślanie stało się czymś odwrotnym Uśmiech (wiem, że chodziło Ci o inne "na wspak" ale co mi tam Oczko )
omyk napisał(a):Zapewniam: ja nie medytuję w ten sposób Uśmiech
Tak, tak - tylko winny się tłumaczy Duży uśmiech
omyk napisał(a):ale nie po to, żeby coś powtarzać bezmyślnie w kółko
Ale w medytacji tak jak w różańcu - pełne skupienie.
Nicol@ napisał(a):Brzmi, jak hasło wyborcze :!:
Powiem Ci w tajemnicy, że już plakaty drukuje... ale ciii... Duży uśmiech

Co do spontaniczności - to różnie bywa, jak to woli.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
01-08-2010 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #149
 
omyk napisał(a):napawać się swoimi stanami wewnętrznymi to kiepski pomysł. Zdecydowanie rozmija się z celem modlitwy chrześcijańskiej.
Może wg ciebie, ja mam akurat takie założenia i takie cele, co wcale nie przeszkadza mi w medytacjach. Wręcz przeciwnie. I, co najważniejsze - pomaga mojemu sercu , skołatanemu sercu wyciszyć się i bardzo przybliżyć do Boga.
Kontemplacje ewangeliczne są dla mnie czymś, co pomaga mi przez analizę Słowa Bożego przybliżyć się do Jezusa. I, jeżeli uważasz, że mój stan wewnętrzny ducha, który "wykorzystuję" podczas rozmyślań jest kiepskim pomysłem , to się bardzo, bardzo mylisz.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-08-2010 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #150
 
Myślę, że podstawowym pytaniem jest to, czy w modlitwie szukam siebie, czy Boga. Bo jeżeli szukam siebie, ukojenia swoich stanów emocjonalnych czy tylko pociech, to długo w ten sposób nie pociągnę. I to nie jest kwestia prywatnych upodobań, tylko zasada Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-08-2010 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów