Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobieto - odkrywaj swe człowieczeństwo
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kobieto - odkrywaj swe człowieczeństwo
„dziewczynki, dziewczynki, coś wam powiem, a zapamiętajcie to na całe życie — pamiętajcie, że kobiecie to trudniej być człowiekiem”.
http://www.pft.wroc.pl/pft/historia/wdd0...awska.html

Przyjazny wykład pani Wandy Półtawskiej o kobietach i dla kobiet, coć nie tylko.
Czytając ten artykuł nie jedna z Was - Sznowne Kobiety i Kobietki pewnie na nowo odczyta to wszystko, co wpisane jest w Wasze indywidualne osobowe i rodzajowe "JA".

Tekst jest dość obszerny: (po wrzuceniu do Worda, 4 strony A4, czcionka 11 Times New Roman, z pojedynczym odstępem). Mimo wszystko zachęcam, na prawde warto.

Zapraszam także do dyskusji nad tekstem

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-10-2006 10:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Bardzo ciekawy tekst, a co najważniejsze - mówiący prawdę o nas kobietach. Śmiać mi się chciało gdy go czytałam. Faktycznie jesteśmy tak skomplikowane jak opisuje autorka Uśmiech Ale takie właśnie mamy być. Mężczyzna jest prosty, konkretny - kobieta na odwrót, żeby było ciekawiej :mrgreen:
Niegdyś, będąc jeszcze małym, durnowatym dzieckiem, koniecznie chciałam być chłopakiem ;P . Bawiłam się wyłącznie z chłopakami, interesowały mnie wyłącznie chłopięce zabawy, uwielbiałam bawić się samochodami, bawić się w "wojnę", "strzelać" patykami i pomagać tacie w warsztacie samochodowym ;P Miałam pretensje do całego świata dlaczego muszę być dziewczynką, skoro ja chcę być chłopakiem! ;P I taki okres trwał dosyć długo. Były momenty, kiedy niecierpiałam swojej płci. Teraz jednak zaczynam doceniać ten fakt iż jestem kobietą. Bóg faktycznie powieżył nam niesamowitą rolę na tym świecie. I im bardziej ktoś mi mówi, że nie rozumie kobiet, tym bardziej jestem dumna z tego, żem kobita Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-10-2006 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cieszę się, że Offieczka chociaż zapoznała się z treścią artykułu. Czyżby to była jedyna kobieta na tym forum :-k . Na pewno nie, ponieważ mam 100% pewności, że Julia nią jest, oraz Annika :-

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 09:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Również czytałam , zgadzam się że jest ciekawy. W KRP były puszczane treści z wypowiedziamy Wandy Półtawskiej.

Mi osobiście odkrywaniu kobiecości, pomaga pewna święta [dzięki I Tygdodniu Duchowości] , zaczełam dostrzegać piękno i dziękować Bogu za to że jestem kobietą Oczko
Uważam że nie tylko mężczyźni są konkretni, gdyż tę zdolność można wyćwiczyć Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-11-2006 12:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Prowokujesz Ksiądz... :krzywy:

Ja do takich treści podchodzę bardzo poważnie a nie mam czasu artykułu przemyśleć i dopieri się po weekendzie ustosunkuję, ok :?: Możesz mi Ksiądz przypomnieć :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-11-2006 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Annnika napisał(a):Prowokujesz Ksiądz... :krzywy:
ks lubi prowokować

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-11-2006 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ks.Marek napisał(a):Na pewno nie, ponieważ mam 100% pewności, że Julia nią jest, oraz Annika :-
A skąd ksiądz wie? :mrgreen:

rachel napisał(a):Mi osobiście odkrywaniu kobiecości, pomaga pewna święta
Która?

rachel napisał(a):Uważam że nie tylko mężczyźni są konkretni, gdyż tę zdolność można wyćwiczyć Duży uśmiech

Niestety babskich cech nigdy się nie wyzbędziesz i będą one zawsze do Ciebie powracać, bo przecież... jesteś kobietą Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-11-2006 14:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Offca napisał(a):rachel napisał/a:
Mi osobiście odkrywaniu kobiecości, pomaga pewna święta

Która?
św.Teresa z Lisieux Uśmiech Oprócz niej oczywiście Maryja.

Offca napisał(a):rachel napisał/a:
Uważam że nie tylko mężczyźni są konkretni, gdyż tę zdolność można wyćwiczyć Duży uśmiech


Niestety babskich cech nigdy się nie wyzbędziesz i będą one zawsze do Ciebie powracać, bo przecież... jesteś kobietą Uśmiech

W tym wypadku , się nie zgodzę.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-11-2006 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
rachel napisał(a):W tym wypadku , się nie zgodzę.
A może to rozwiniesz? :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-11-2006 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Offca napisał(a):A może to rozwiniesz? :roll:
uważam , że konkretność to cecha którą można nabyć. Wymagano ode mnie konkretności więc musiałam się temu podporządkować.
Spytam się znajomych czy jestem konkretna... Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-11-2006 15:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Jestem naturalnie zdania, że i kobiety potrafią powiedzieć coś konkretnie, to nie ulega wątpilowści, ale napewno nigdy tą konkretnością nie dorównają mężczyznom. Bywa, że dla kobiety 2+2=4, czasem 3,9, czasem 4,1 Uśmiech Dla mężczyzny zawsze będzie 4 choćby nie wiem co! A z nami to różnie. Często zależy od punktu widzenia. Słowem: u kobiet "Zależy jak leży" jak to mawiał Edek z "Tanga" S. Mrożka Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-11-2006 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Offca napisał(a):napewno nigdy tą konkretnością nie dorównają mężczyznom.
z tym już się zgodzę. Oczko

Pewien mężczyzna który przeczytał również tekst P.Wandy , stwierdził że, cytuje : " Troche za bardzo feminizuje ta kobietka - umniejsza role mezczyzn ".

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-11-2006 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
rachel napisał(a):Pewien mężczyzna który przeczytał również tekst P.Wandy , stwierdził że, cytuje : " Troche za bardzo feminizuje ta kobietka - umniejsza role mezczyzn ".
To dla równowagi trzeba by zamieścić podobny tekst o mężczyznach Oczko

Znam fajny list Boga do kobiety:

Cytat:Najdroższa...
Kiedy stwarzałem niebo i ziemię, powołałem je do istnienia słowem! Kiedy stwarzałem mężczyznę, uformowałem go i tchnąłem życie w jego nozdrza. Ale Ciebie, kobietę wymodelowałem po tym, jak tchnąłem dech życia w mężczyznę, bo Twoje nozdrza są zbyt delikatne. Pozwoliłem, by ogarnął go głęboki sen. Bym mógł wymodelować Cię cierpliwie i doskonale. Mężczyzna zasnął, by nie przeszkadzał mi w tworzeniu. Utworzyłem Cię z jednej kości. Wybrałem tę kość, która chroni życie mężczyzny. Wybrałem żebro, które chroni jego serce i płuca, i wspiera go tak, jak Ty powinnaś to czynić. Dookoła tej jednej kości ukształtowałem Ciebie. wymodelowałem Ciebie. Stworzyłem Cię pięknie i doskonale. Jesteś jak żebro, silna, a jednak delikatna i krucha. Jego serce stanowi centrum jego istnienia; jego płuca podtrzymują tchnienie życia. Klatka piersiowa, złożona z żeber prędzej sama będzie połamana, niż pozwoli, by coś zagrażało sercu.
Wspieraj mężczyznę, jak klatka piersiowa wspiera ciało. Nie zostałaś wzięta z jego stóp, by być pod nim, ani z głowy, by nad nim górować. Zostałaś wzięta z jego boku, by stać obok niego i być trzymaną przy jego boku.
Jesteś moim doskonałym aniołem..... Jesteś moją piękną, małą dziewczynką. Wyrosłaś na wspaniałą kobietę pełną doskonałości, ale wzrusza mnie, kiedy widzę czystość w Twoim sercu. Twoje oczy...... nie zmieniaj ich. Twoje usta-jakie to piękne, kiedy poruszają się w modlitwie. Twój nos, tak doskonały w swym kształcie. Twe dłonie, tak delikatne w dotyku. Pieściłem Twą twarz, gdy głęboko spałaś. Trzymałem Twe serce tak blisko mojego. Ze wszystkiego, co żyje i oddycha, Ty jesteś do mnie najbardziej podobna. Adam chodził ze mną w chłodzie dnia, a jednak był samotny. Nie widział mnie, ani nie mógł dotknąć. Mógł mnie tylko poczuć. Więc wszystko, co chciałem, by Adam mógł dzielić i doświadczyć ze mną, złożyłem w Tobie. Jesteś szczególna, bo jesteś wyrażeniem mnie samego. Mężczyzna odzwierciedla mój obraz, kobieta, moje emocje.
Razem, wyrażacie pełnię Boga. A więc mężczyzno, traktuj kobietę dobrze. Kochaj ją, szanuj ją, bo jest krucha.

Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-11-2006 16:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offca napisał(a):Znam fajny list Boga do kobiety:
Super tekścior. Na pewno wykorzystam na ślubnym kazaniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):Offca napisał/a:
Znam fajny list Boga do kobiety:

Super tekścior. Na pewno wykorzystam na ślubnym kazaniu.
no i plagiat się szerzy Duży uśmiech

Offca spox tekst umieściłaś :wink: Bardzo dobrze odzwierciedla komunię którą mają tworzyć kobieta i mężczyzna Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-11-2006 17:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów