Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobieto - odkrywaj swe człowieczeństwo
Autor Wiadomość
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
dopiero teraz do tego watku dotarlam przekopujac zaleglosci w lekturze forum.
ciekawe rzeczy tu o mnie pisza
Ks.Marek napisał(a):Czyżby to była jedyna kobieta na tym forum . Na pewno nie, ponieważ mam 100% pewności, że Julia nią jest,

ciekawe ksiadz skad ta pewnosc, nawet ja nie mam takiej pewnosci. chociaz fakt, kiedys myslalam o meskim zawodzie i żalowalam ze nie moge byc stolarzem, ale jakos mi przeszlo i teraz nie zaluje ze jestem tym kim jestem, chociaz czasem mysle jak by to bylo byc facetem.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Julia napisał(a):ciekawe ksiadz skad ta pewnosc,
LOL - a skąd to? Który to mój post był :-k 8-[ :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-02-2007 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Duży uśmiech za dużo do obejrzenia nie ma Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-02-2007 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Nie wiedziałem że forum katolickie może być tak wesołe Duży uśmiech

Pozdrawiam

Ateista shamrock Uśmiech
01-02-2007 23:14
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Julia napisał(a):ciekawe ksiadz skad ta pewnosc, nawet ja nie mam takiej pewnosci.

zapewne z powodu imienia i fotografii :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-02-2007 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
rachel napisał(a):
Julia napisał(a):ciekawe ksiadz skad ta pewnosc, nawet ja nie mam takiej pewnosci.

zapewne z powodu imienia i fotografii :mrgreen:

Ależ siostro... do ksiedza tak ? Uśmiech Ks. marek to przystojna mężczyzna Uśmiech... tym niemniej Uśmiech
01-02-2007 23:23
Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
ksiadz odpowiedz, a nie sie pytasz skad... napisales w tym watku, a ze wczeniej nie mialam kiedy docvzytac doczytalam teraz i pytam

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Offca, list od Boga, jaki zamieściłaś wzruszył mnie, i to bardzo. Śliczny jest.

A nawiązując do tematu topiku:
Cytat: i tu zaczyna się dramat Ewy, bo w tym pragnieniu podziwu ze strony Adama gotowa jest zgodzić się na wszystko, byleby on ją zaakceptował - bo ona nie umie być sama. Z istoty swojej skierowana do świata osób, jeżeli nie znajduje takich, którzy by ją zaakceptowali, pokochali, staje się swoją własną karykaturą. Bo Ewa rozkwita w pełni kobiecością wobec Adama i dla Adama - i dlatego jest wobec niego bezbronna. Choć ma nad nim władzę swego fascynującego go piękna, jednak idzie za nim tam, gdzie on chce i w danym momencie gotowa jest odrzucić wszystko inne, byleby on ją podziwiał.
święta prawda, tylko dlaczego Ewa taka musi być...?bo jakoś nie znalazłam w tekście odpowiedzi na to pytanie... 8-[
01-02-2007 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Julia napisał(a):ciekawe ksiadz skad ta pewnosc, nawet ja nie mam takiej pewnosci.
Wydaje się, że to zmowa milczenia:
Annnika napisał(a):Duży uśmiech za dużo do obejrzenia nie ma Język
Cytat:Nie wiedziałem że forum katolickie może być tak wesołe
Czasem chyba nawet za wesołe. Szczególnie jak trolle sie wbijają, i 4 x trzeba ciurkiem gości banować.
Julia napisał(a):ksiadz odpowiedz, a nie sie pytasz skad.
OK. Więc odpowiadam: A pamietasz, jak miałaś okazję poznać Piotra - mego brata? Parę dni temu z nim rozmawiałem, i on tez jest absolutnie pewny, że jesteś niewiasta.
Cytat:Offca, list od Boga, jaki zamieściłaś wzruszył mnie, i to bardzo. Śliczny jest.
A tej pannie to chyba trzeba list napisać albo telegram, bo znikła z forum jak kamfora.
A co do wątku - pewien drobiazg, ale za to istotny:
Autor natchniony napisał(a):«Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę» (Rdz 1, 27)
Powinno zas być:
«Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył go mężczyzną i niewiastą»
Niby nic, a jednak wiele. Jeden jest człowiek, ale istnieje na 2 sposoby, a właściwie na 3:
Człowiek jako mężczyzna
Człowiek jako kobieta
Człowiek jako byt w relacji do Boga i człowieka

Można mówić śmiało, iz człowiek to rzeczywistość trynitarna.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-04-2007 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ale się porobiło w tym wątku... 8-[

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-04-2007 11:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ks. Marek napisał(a):A tej pannie to chyba trzeba list napisać albo telegram, bo znikła z forum jak kamfora.
Chodzi oczywiście o Edytę.
Offca napisał(a):Ale się porobiło w tym wątku...
A co się porobiło? Bo jakoś >>nie panimaju<<

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-04-2007 14:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
O offtopy :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-04-2007 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Annnika napisał(a):O offtopy :?:
No więc powtarzam:
A co do wątku - pewien drobiazg, ale za to istotny:
Autor natchniony napisał(a):«Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę» (Rdz 1, 27)
Powinno zas być:
«Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył go mężczyzną i niewiastą»
Niby nic, a jednak wiele. Jeden jest człowiek, ale istnieje na 2 sposoby, a właściwie na 3:
Człowiek jako mężczyzna
Człowiek jako kobieta
Człowiek jako byt w relacji do Boga i człowieka

Można mówić śmiało, iz człowiek to rzeczywistość trynitarna.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-04-2007 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):A pamietasz, jak miałaś okazję poznać Piotra - mego brata? Parę dni temu z nim rozmawiałem, i on tez jest absolutnie pewny, że jesteś niewiasta.

pamiętam, skoro dwóch przystojnych mężczyzn jest tego zdania to przez grzeczność nie zaprzeczę.

ale muszę przyznac, ze ostatnio od jakiegos czasu czuje sie coraz bardziej kobietą (może to kwetia tego, przez co ostatnio przeszłam i czego doświadczyłam), ale naprawde dobrze mi z moja kobiecością.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
16-04-2007 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Julia napisał(a):ale muszę przyznac, ze ostatnio od jakiegos czasu czuje sie coraz bardziej kobietą (może to kwetia tego, przez co ostatnio przeszłam i czego doświadczyłam), ale naprawde dobrze mi z moja kobiecością.
O, to bartdzo dobry znak. Akceptacja siebie, takim, jakim sie jest. Mnie też całkiem przyjemnie być mężczyzną, choć mam ten luksus, iż jak Szkot, moge pochodzić w sukience...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-04-2007 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów