Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadbaj o zdrowie swego Kompa
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Teraz ja.
Antywirus: AOL Active Virus Shield http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1759&t=30
Jest to darmowy program, wydany przez AOL. Ciekawe jest to, ze jest to w praktyce Kaspersky 6, tylko z troche innym interfejsem (tylko EN) i darmowy. Dziala dobrze i skutecznie (jak to Kaspersky).

Firewall - w praktyce ten dostarczony z WinXP + SP2 daje rade. Jest prosty, ale skutecznie blokuje polaczenia z zewnatrz i to jest najwazniejsze. Poza tym - w przeciwienstwie do "samodzielnych" firewalli - nie obciaza procesora przy duzym ruchu sieciowym.

Defragmentacja natomiast jest przereklamowana Uśmiech Mozna ja robic pare razy w roku (albo wcale) i wystarczy. Defragmentowanie partycji z filmami czy mp3 jest juz w ogole strata czasu i niepotrzebym meczeniem dysku :hm:

W kwestii formatowania dysku w serwisie - to zapewne sformatowali tylko partycje systemowa, co mnie wcale nie dziwi. Gdyby mieli przegladac w pocie czola wszystkie pliczki, jakies ktos sobie zgromadzil i zastanawiac sie czy sa mu potrzebne, czy nie, to zajmowaloby im to 95% ich czasu. Niestety, ale ludzie czesto sa sami sobie winni - np. trzymaja caly "dobytek" na pulpicie, a pozniej jest zdziwienie. Dobrym rozwiazaniem jest ustawic sobie polozenie katalogu "Moje dokumenty" na innej partycji, niz ta z Windowsem i tam trzymac swoje rzeczy (mozna to zrobic programem Tweak UI, chyba). Wtedy nawet po formacie nic nie zginie.
30-01-2007 09:31
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:W kwestii formatowania dysku w serwisie - to zapewne sformatowali tylko partycje systemowa, co mnie wcale nie dziwi. Gdyby mieli przegladac w pocie czola wszystkie pliczki, jakies ktos sobie zgromadzil i zastanawiac sie czy sa mu potrzebne, czy nie, to zajmowaloby im to 95% ich czasu. Niestety, ale ludzie czesto sa sami sobie winni - np. trzymaja caly "dobytek" na pulpicie, a pozniej jest zdziwienie. Dobrym rozwiazaniem jest ustawic sobie polozenie katalogu "Moje dokumenty" na innej partycji, niz ta z Windowsem i tam trzymac swoje rzeczy (mozna to zrobic programem Tweak UI, chyba). Wtedy nawet po formacie nic nie zginie.
Po parokrotnym straceniu wszystkich danych zmądrzałam pod tym względem ;P

[ Dodano: Wto 30 Sty, 2007 11:01 ]
A AV Kaspersky 6 nie jest z firewallem? Bo mam właśnie tą wersję. Dobry program, ale co jak co, zamula często kompa, zwłaszcza takiego grata jak mój.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-01-2007 11:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Z tego co widzialem, to KAV potrafi wykryc probe "ataku" z internetu, ale przy wlaczonym firewallu z Windows takie cos sie nie zdarza. W kwestii zamulania, to niestety, ale jezeli antywirus ma przejrzec wszystkie dane odczytywane i zapisywane na dysk, to sila rzeczy musi wziac sobie troche mocy przerobowej. Wg mnie jednak utrzymywanie atrywirusa w stanie ciaglej kontroli nie jest potrzebne, sam wlaczam ja bardzo rzadko, zazwyczaj jak instaluje jakies podejrzane programy :hm: Normalnie wystarczy, ze przeskanuje sie recznie pliki, ktorym sie nie ufa i zagrozenia nie ma.
30-01-2007 12:13
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
No nie wiem, ja wolę dmuchać czasem na zimne, bo mnie się lubią wyjątkowo czepiać różne wirusy czy trojany. Niektórzy z tego co wiem niczego nie używają i jakoś funkcjonują, ale u mnie coś takiego nie przejdzie w życiu.
A co automatycznymi aktualizacjami Wina? Ponoć są niezbędne do ochrony kompa, ale ja ich raczej nie instaluję.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-01-2007 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Dobrze jest miec aktualizacje, ale jezeli ma sie firewalla, to w sumie nie powinno byc zagrozenia. Nie trzeba tez instalowac wszytkiego co popadnie, np. update'ow do media playera, jezeli sie go nie uzywa. Bez antywirusa mozna spokojnie funkcjonowac, wystarczy tylko odrobina rozwaga, a jak sie juz cos wydarzy, to posilkujac sie dwoma darmowymi narzedziami - Process Explorer i Autoruns - mozna sie spokojnie pozbyc szkodnika.
30-01-2007 12:48
Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
kempes napisał(a):W kwestii formatowania dysku w serwisie - to zapewne sformatowali tylko partycje systemowa, co mnie wcale nie dziwi. Gdyby mieli przegladac w pocie czola wszystkie pliczki, jakies ktos sobie zgromadzil i zastanawiac sie czy sa mu potrzebne, czy nie, to zajmowaloby im to 95% ich czasu. Niestety, ale ludzie czesto sa sami sobie winni - np. trzymaja caly "dobytek" na pulpicie, a pozniej jest zdziwienie. Dobrym rozwiazaniem jest ustawic sobie polozenie katalogu "Moje dokumenty" na innej partycji, niz ta z Windowsem i tam trzymac swoje rzeczy (mozna to zrobic programem Tweak UI, chyba). Wtedy nawet po formacie nic nie zginie.

heh, mi zajęłoby rozpoznanie 5-10min przy w miarę uporządkowanym systemie w innym wypadku nie zabierał bym się za to, jedynie zamiast formatować zainstalowałbym system nie naruszając danych. Zresztą czy należy kopiować tylko te dane które są potrzebne ? Można skopiować wszystkie dane oprócz systemowych, a właściciel niech sam dochodzi do tego co mu jest potrzebne, a co nie. Wypadałoby też się najpierw zapytać klienta czy nie ma przypadkiem jakiś ważnych danych, a nie bezmyślnie wszystko kasować bez jego wiedzy. Tak jak napisałem to wynik braku profesjonalizmu tej firmy.
30-01-2007 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Wg mnie w serwisie akcja przebiega tak: gosciu odpala sprzet z plyty instalacyjnej windowsa, wybiera formatowanie i instalacje, to wszystko. Nie wynika to z braku profesjonalizmu, ale raczej z lenistwa. Mowisz, ze mozna skopiowac wszystko - oczywsicie; przy okazji mozna skopiowac np. trojany, ktore sobie ktos pozniej znowu uruchomi. Ciekawe tez ile osob wie jaka jest sciezka np. do katalogu z zawartoscia pulpitu (mam na mysli ludzi, ktorzy nie potrafia sami instalowac windowsa). Faktycznie wypadaloby klienta zapytac, czy ma cos waznego, czy nie - ale mimo wszystko staje w tym przypadku po stronie serwiu. Utrata danych to dosc bolesna lekcja, ale na pewno przyda sie na przyszlosc.
30-01-2007 13:49
Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
A ja myślę, że warto powiedzieć w serwisie, że się ma coś ważnego. Choć to czysta teoria, bo nigdy w takowym nie byłam Oczko Mój serwis ma na imię Brat Duży uśmiech

Ja na partycji systemowej mam wyłącznie Program Files. Wszystko inne jest na innych partycjach - i już raz mi to uratowało życie Oczko Ale jak padnie dysk, to po mnie...

No i muszę przyznać szczerze, że niestety o robieniu backupów chociażby z Bata czy zakładek FF średnio pamiętam...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
30-01-2007 14:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
kempes napisał(a):Wg mnie w serwisie akcja przebiega tak: gosciu odpala sprzet z plyty instalacyjnej windowsa, wybiera formatowanie i instalacje, to wszystko. Nie wynika to z braku profesjonalizmu, ale raczej z lenistwa.
To jest brak profesjonalizmu - kompletne "olanie" klienta.

kempes napisał(a):Mowisz, ze mozna skopiowac wszystko - oczywsicie; przy okazji mozna skopiowac np. trojany, ktore sobie ktos pozniej znowu uruchomi.
Można i tak, ale wystarczy mieć trochę oleju w głowie i taka sytuacja nie miałaby miejsca Uśmiech))
30-01-2007 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
A ile oleju wystarczy do samodzielnej instalacji Windowsa, zeby uniknac wizyty w serwisie? Wg mnie tyle samo.
30-01-2007 15:00
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
kempes napisał(a):Process Explorer i Autoruns.
A co to takiego?
A co do AVS - testuję go od dziś. Ale musiałem wpierw odinstalowac firewalla (sygate) bo mi ucieło neta.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2007 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #27
 
Process Explorer - to narzedzie, za pomoca ktorego mozna przegladac (i nie tylko) uruchomione w systemie procesy. Cos jak manager zadan, tylko 100x lepszy. Autoruns pozwala na zarzadzac uruchamianiem procesow przy starcie systemu (jak jakis podejrzany program sie przyczepi, to zazwyczaj mozna go tutaj znalezc). Do pobrania ze stronki sysinternals.com (obecnie przejeta prze Microsoft), jest tam kilka innych niesamowicie przydatnych programow.
30-01-2007 16:43
Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
kempes napisał(a):A ile oleju wystarczy do samodzielnej instalacji Windowsa, zeby uniknac wizyty w serwisie? Wg mnie tyle samo.
???

Tu mowa o tym co powinien zrobić serwisant, a nie użytkownik.

Instalacja windowsa xp jest na tyle prosta, że powinien poradzić sobie z tym każdy, jednak przynajmniej raz powinien ktoś mu pokazać jak to zrobić. Z tego co pamiętam do windowsa nie jest dołączona instrukcja instalacji.

hmm chyba trochę zeszliśmy z tematu Uśmiech))
30-01-2007 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Istny horror przeżywam przez ostatnie 2 tyg z moim kompem. Doszły mnie słuchy, że prawdopodobnie dysk mi padł, więc oddałam kompa w ręce informatyka. Po prostu już nie wspomnę, że sformatował mi nie ten dysk co trzeba (bo mam 2 i nawet nie raczył tego sprawdzić) i że straciłam WSZYSTKO, co sobie uzbierałam przez prawie 7 lat, to zainstalował mi XP Pro bez SP2, no i NOD32 jako antyvira. Tragedia po prostu! Nie wiem Gonzo, jak możesz go zachwalać, ale mi tragicznie kompa zamula. Użycie procesora mam 100% więc coś jest nie tak. Jak popatrzyłam w menadżerze zadań Widnowsa to mi pokazuje, że NOD32 pochłania mi ponad 90 CPU!!! Nie wiem co to za skrót, ale domyślam się, że chodzi o wykorzystanie procesora ;P No więc sorry... Jak nie zamula, jak zamula. Mam stary procesor i takie rzeczy to nie dla mnie. Boję się, że mi się komp sfajczy od tego wszystkiego Smutny I niby po formacie, ale działa okropnie. Widzę, że jest przeciążony. Już sama nie wiem co mam robić i myśleć ;(

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-02-2007 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Jezeli dostep do dysku obciaza procesor w takim stopniu, to moze jest to spowodowane nieprawidlowym do niego (dysku) dostepnem, tnz. nie dziala w trybie Ultra DMA.
1) jezeli masz 2 dyski podlaczone na 1 kablu, to pamietaj, ze transmisja jest zawsze dostosowana do wolniejszego z nich. Jezeli jeden z nich jest stary i powolny, to robi Ci krecia robote. (dotyczy to tez CD-ROMu)
2) moze w BIOSie wylaczone jest U-DMA (najlepiej jest ustawic tryb dostepu na AUTO)
3) w windowsie XP z tego co pamietam w ustawieniach kontrolera IDE wybiera sie sposob dostepu, ale jest to domylsnie "U-DMA jezeli dostepne" (mozna tam jednak uzyskac cenna informacje o aktualnie uzywanym trybie - jezeli jest to PIO, to.... zle)
To oczywiscie tylko teoria, ale widzialem juz przypadki, ze ludzie nie bylo w stanie np. nagrac CD czy obejrzec filmu ze wzgledu na obciazenie CPU i niskie transfery spowodowane brakiem DMA.
08-02-2007 14:24
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów