Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie odnośnie zadawania pokuty przy spowiedzi
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:no to nie opowiadaj o tym nikomu nawet księdzu, bo jeszcze cię podkabluje Szczęśliwy
Na razie, jak wspomniałam, żaden mnie nie podkablował. Zresztą mało który widzi w ciemności i przez kratki konfesjonału czy spowiada się Offca czy Jaś Kowalski.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-02-2007 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Offca:
Cytat:Jestem seryjną morderczynią
, tak powiedziałaś,spowiednikowi a on dał ci rozgrzeszenie? 10 zdrowasiek i po sprawie.już wiem czemu jesteście za prawem kościelnym hahaha
22-02-2007 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Polak06 napisał(a):10 zdrowasiek i po sprawie.już wiem czemu jesteście za prawem kościelnym hahaha
No oczywiście, a jakże xD
Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko tak poważnie tego nie odebrałeś :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2007 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
no pewnie ,że nie. Ja lekko traktuję te obrzędy, ale co do spowiedzi to może ja zostanę spowiednikiem- z dwojga złego to chyba będe lepszy niż bp.Paetz
23-02-2007 00:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Polak06 napisał(a):no pewnie ,że nie. Ja lekko traktuję te obrzędy, ale co do spowiedzi to może ja zostanę spowiednikiem- z dwojga złego to chyba będe lepszy niż bp.Paetz
A chcesz wylądować w sądzie, z wyrokiem za infamię? Ze 2 lata byś dostał.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 01:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
ale mnie przeraziłeś no nie mam słów.
23-02-2007 02:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Polak06 napisał(a):ale mnie przeraziłeś no nie mam słów.
Mówisz? Wystarczy mi tylko IP, a całości dopełnią odpowiednie służby.
A tak w zwiążku z tematem: jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia - a raczej księdzem nie jesteś, ani też Panu Bogu się nie naprzykrzasz - więć zamilcz w tym wątku i nie błaznuj.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 03:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
nie wygłupiaj już się więcej z tym sądem ,bo to dopiero byłaby pokazówka,która obróciłaby się przeciwko wam hahaha.Pozatym to jest bardzo na temat ,bo chcę pokazać ludziom ,których mamicie od lat,że spowiednik to zwykły facet czasem kanalia ze swoimi problemami i próba zrobienia z niego Boga to nic mądrego. do dziś pamiętam obrazek w katechizmie ze szkoły podst. jak to w konfesjonale siedzi Chrystus zamiast księdza.
ps. dlaczgo tak bardzo poruszyła cię sprawa bp.Paetza ? [-X że chcesz wsadzić mnie do więzienia? nie boję sie policji bo wbrew temu co próbujesz pisać o mnie na forum -jestem uczciwym człowiekiem. :aniol:
24-02-2007 02:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Zaraz doatsniesz bana za głupotę, wiesz Polak06??? :evil: Boże, nie wiem jak mozna być tak ograniczonym... Polak, błagam Cię, idź, zastanów się nad tym co piszesz, jak zmądrzejesz kiedyś, wróć :!: :x

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2007 11:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Mnie się podobają bardzo różne pomysłowe pokuty, nie jakieś tam "klepanie" zdrowasiek czy coś w tym stylu. Ostatnio, jak byłam na pielgrzymce ksiądz mi kazał porozmawiać z zdaje się z trzema osobami z mojej grupy, których nie znam. Dla kogoś, kto unika kontaktu z ludźmi i nie chce z nimi w ogóle gadać, pokuta prawie niewykonalna, a więc to była rzeczywiście pokuta - bo bardzo trudna dla mnie.

A tak poza tym zastanawia mnie czasem to, że księża zadają zbyt lekkie pokuty, nieadekwatne do ciężaru popełnionych grzechów.
21-08-2007 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
A mnie coś podkusiło w pierwszy piatek tego miesiąca, by pójść do spowiedzi do Dominikanów, bo tam od samego rana spowiadają, no i mam za swoje. Dostałem za pokutę uważne prestudiowanie książki Papieża Benedykta "Jezus Z Nazaretu? Juz sobie książkę kupiłem i nawet przestudiowałem pierwszy rozdział. Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
22-08-2007 09:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Kyllyan napisał(a):Dostałem za pokutę uważne prestudiowanie książki Papieża Benedykta "Jezus Z Nazaretu
No i fajnie. Też bym tak chciała Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-08-2007 09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ale jest jedno "ale". Wg mnie potrzeba też umiejętnego ocenienie "stopnia zaawansowania w wierze" penitenta.
Ja swego czasu, wszystkim niemal dawałem do czytania, czy raczej studiowania fragmenty z Listów Świętego Pawła, koncentrujących się na stricte walce z grzechem oraz na Bożej łaskawości. Miałem plik karteczek z wydrukowanymi tekstami. I chyba znów do tego wróce.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-08-2007 10:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Super!
22-08-2007 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ks.Marek napisał(a):Miałem plik karteczek z wydrukowanymi tekstami. I chyba znów do tego wróce.
Gdzie ksiadz spowiada?? Przyjade!! Duży uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
22-08-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów