Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
gonia4490 napisał(a):Nasza wiara opiera się na Bibli.
Mów za siebie Oczko moja wiara opiera sie na nauczaniu Kościoła Katolickiego. To kościół czyta Biblię i mi ją wykłada.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-11-2006 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
gonia4490 napisał(a):ja chce wiarę swoją zgłebić a nie wkużać się na młodzików kturym władza i przylepiony autorytet uderza do głowy
Połowa zła na tym świecie ,wynika stąd ze ktoś chce się czuc ważnym.
pozdrawiwm ludzi ddobrej woli i dobrego serca

Życzę powodzenia Szanownej Pani. W dalszym przyklejaniu łatek także. Z bólem stwierdzam, że Wam, wiernym, najlepiej to w życiu wychodzi: zafiksować księdza w swych kwitach: "rządzi", "arogancki", "pyszny". A tym czasem wygląda to tak: wierni chcą rządzić Kościołem, nie mając ku temu kompetencji, ni dobrej woli, arogancko występują przeciw wierze i hierarchii Kościoła, pyszniąc się przy tym : "ale mu (księdzu) powiedziałam, ale mu dołożyłem.
Ludzie kochani! Wierni chrześcijanie! Jeśli Wam nie zależy, to nam tym bardziej nie potrzeba spalać sie pośród was. Lepiej pojechac na misje do tzw III-go Świata. Tam, gdzie faktycznie nas chcą.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Niech ks. nie uogólna to ks. słowa ,, wystarczy jeden konkretny niż 100 nic nie wart''- jesli nie dokładnie napisałam to przepraszam-
Co do rzadzenia to nawet gdybysmy bardzo chcieli i mieli w sród siebie godnych i mądrych to i tak kler typu ks. na to nie pozwoli. A łatki to ks. przylepia ludziom zwykłym szaraczkom bez których kosciół by nie istniał. I niech ks. nie zapomina ze CI wierni ks. utrzymuja ze swoich cieżko zarobionych pieniedzy i choć by za to nalezy im się szacunek.
A III ci świat niech ks. zostawi w spokoju oni mają dośc ucisku i problemów , ale kusi prawda, biedni i nie wykształceni łatwo z nich zrobić słuzbe.
I ja ks. nie dołozyłam tylko odpłacam za uprzejmość, wyrozumiałość , troskę. Jak też nie mam ochoty mówić nikomu o tym co ks. tu pisze bo mi wstyd za ks.
03-11-2006 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
gonia4490 napisał(a):I niech ks. nie zapomina ze CI wierni ks. utrzymuja ze swoich cieżko zarobionych pieniedzy i choć by za to nalezy im się szacunek.
Sam cięzko pracuje na swoje utrzymanie. Zatem spokojnie.

Poza tym znów oskarżenia, znów błoto, znów grzebanie sie w .... banałach, przyziemności.
Zero pokory, zero rozumienia. Tylko gadanie 3po3, co ślina na język przyniesie.
I prosze nie zapominać, że bez kapłanów tez Kościół nie mialby racji bytu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Więc oboje uczmy się pokory co ks. na to?
03-11-2006 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
gonia4490 napisał(a):Więc oboje uczmy się pokory co ks. na to?
Proszę Pani!
Ja się pokory uczę od niemal 10 lat. Tak wiele "szczęścia" doświadczyłem od "braci i sióstr " w wierze, że normalny, szary człowiek to by pewnie wyjechał na Księżyc.
Wiara w Jezusa Chrystusa w naszym kraju to nic jak tylko pusty rytualizm, w bardzo wielu wypadkach. Klepanie formułek, palenie Panu Bogu Świecy i diabłu ogarka. Żałość ogarnia i rozpacz niekiedy.
Od niemal 4 lat posługi kaplańskiej wciąz niemal tylko to słyszę wokół pod adresem Kościoła i duchowieństwa, co Pani próbuje czesto przedstawiać. To dla mnie nie do pojęcia. Przerasta mnie skala tego atawizmu, żywionej nienawiści do Kościoła i kapłanów. I to nie tylko jak się okazuje przez młodych.
Kto wie, może to włąsnie ma byc mój czyściec?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Dlatego że ks. tak wiele doświadczył na wszystkich się odgrywa?
a skoro tak dużo ludzi ma w tej kwestji coś do powiedzenia to może coś jednak jest nie tak?
Na pocieszenie
Jest wielu wspaniałych kapłanów, którzy swoja wiarą i pokorą wobec otaczajacego świata zdobyli sobie autorytet wobec chyba nie tylko ludz!
...................................................
To ks. mnie prowokował. I moim zdaniem , wyszło szydło z worka. To ks. ma problem z zaakceptowaniem ludzi i świata.Arogancja wobec ludzi nic ks. nie pomoże.
Ja pokory uczę sie całe 35 lat i moze już nie krzycze, na siłe nie udowadniam swoich racji wole sie odwrucic i odejśc i miałam chęc to zrobić z tego forum przez ks. życie samo w sobie jest cięzkie i szkoda mi czasu na pieniactwa.
Z wykształcenia jestem pedagogiem i choc nie ukończyłam studiów i nie uczę w szkole , często pomagam w szkole. Wiem ze łagodnościa o wiele więcej sie zdziała niż wielką wiedzą w aroganckim wydaniu.
Byłam tez w areszcie i tam też tylko dzięki pokorze ,modlitwie i niesamowitym spokojem-sama byłam nim zdziwona-mogłam wytrzymać. Tam tez był wspaniały kapelan bardzo ciepły człowiek, przegadaliśmy nie jedną godzinę. To on dopiero jest w trudnej sytuacji, kupa niewiernych i często naprawdę złych ludz, śmiejących się na mszy gadających, wiele by opowiadac a on mimo wszystko wycągał dłoń do nich i pomagał jak umiał- czy był naiwny?
Wiele znam przykładów ze swego rzycia ks.wspaniałych ale niestety sa tez niezbyt , którzy borykają się z takimi samymi problemami jak my ludzie a że nasz swiat obecnie jest bardzo medialny i media podaja najczęściej tylko złe informacje a ludzie uwielbiają sensaję proszę sie nie dziwić ze jest jak jest.
pozdrawiam i zycze dużo cierpliwości na dalszej drodze kapłańskiej.
04-11-2006 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
gonia4490 napisał(a):I moim zdaniem , wyszło szydło z worka.
Rybka połknęła haczyk :roll:
A dalej to już tylko frazesy. OK, Szanowna Pani - skończmy to wszystko, bo widzę, że nie osiągniemy porozumienia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-11-2006 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Oj proszę ks. pokory to ks. nie ma i z taka podejściem wątpię aby była kiedy kolwiek.
Zycie dla ks. to frazesy jeśli dalej ks. tak będzie postępował to ks. zyciu teżz tak napiszą. Wszyscy co mysla inaczej sa be. Brawo za postawę miłosierdzia wobec bliżniego.
I jak tu nie mśleć o księzach w kategorji DOROBKIEWICZ. Wszystko na tacy podane pod nos i nadal arogancja arogancja arogancja.
A póżniej jak dostanie własną parafie to biadoli że nie ma wiernych , dalej do dzieła zniechęcac wszystkich po co oni głupcy w kościele, mają dawac cicho siedziec i robić co im każę bo to ks. ma wyłacznośc na prawde.
Całe szczęście że takich postaw ks. nie jest tak dużo POWODZENIA na drodze ewangelizacji zagubionych dusz pewnie jest ich bardzo dużo
04-11-2006 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Dla zacietrzewionych adwersarzy......"Prawdziwa wielkość duszy jest w miłowaniu Boga i w pokorze" (Dzienniczek 427).
"Kto tworzy Kościół?"...."Tak to cały Kościół okazuje się jako "lud zjednoczony jednością Ojca i Syna i Ducha Świętego" (KK 4)....wszyscy stanowimy "Lud Boży", w którym "prawdziwa równość panuje wśród wiernych"(KK 32) a kapłani mają "sprawować opiekę pasterską nad wiernymi".
Wierni nie będą "rządzić Kościołem", niemniej ...."Ludzie świeccy, tak jak wszyscy chrześcijanie mają prawo otrzymywac w obfitości od swoich pasterzy duchowe dobra Kościoła, szczególnie pomoc słowa Bożego i sakramentów, sami zaś przedstawiać pasterzom swoje potrzeby i zyczenia z taką swobodą i ufnością, jaka przystoi synom Bożym i braciom w Chrystusie. Stosownie do posiadanej wiedzy, kompetencji i autorytetu mają możność, a niekiedy nawet obowiązek ujawnienia swego zdania w sprawach, które dotycza dobra Koscioła"(KK 37).....dla dobra Kościoła trzeba często cierpliwie wytłumaczyć wątpiacym.....
"Mnie prześladowali i was prześladować będą" (J 15,18-20)....tak zapowiedział Chrystus...i nie muszą to być tylko wrogowie Kościoła, bo Jezus też napotykał na niezrozumienie ze strony swoich uczniów... jednemu nawet powiedział "Odejdź odemnie szatanie", ale nie wybierał ucieczki do trzeciego świata Uśmiech
Dla goni4490..."Kiedy weszłam na chwilę do kaplicy, powiedział mi Pan: "Córko moja, pomóż mi zbawić pewnego grzesznika konającego;odmów za niego koronkę, którą cię nauczyłem". Kiedy zaczęłam odmawiać tę koronkę, ujrzałam tego konającego w strasznych męczarniach i walkach. Bronił go Anioł Stróż, ale był jakby bezsilny wobec wielkości nędzy tej duszy; całe mnóstwo szatanów czekało na te duszę. Jednak podczas odmawiania tej koronki ujrzałam Jezusa (w) takiej postaci, jak jest namalowany na tym obrazie. Te promienie, które wyszły z Serca Jezusa ogarnęły chorego, a moce ciemności znikły w popłochu. Chory oddał ostatnie tchnienie spokojnie. Kiedy przyszłam do siebie, zrozumiałam, jak ta koronka wazna jest przy konających, ona usmierza gniew Boży"(Dzienniczek 1565).
"Powiedz, że żadna dusza, która wzywała miłosierdzia mojego, nie zawiodła się ani nie doznała zawstydzenia" (Dz 1541).
"Utrata kazdej duszy pogrąża mnie w śmiertelnym smutku. Zawsze mnie pocieszasz, kiedy się modlisz za dusze grzeszników. Najmilsza mi jest modlitwa - to modlitwa za nawrócenie dusz grzesznych;wiedz córko moja, że ta modlitwa zawsze jest wysłuchana" (Dz 1397).
W Nowennie do Bożego Miłosierdzia (podyktowanej św. Faustynie przez Jezusa" w 8 dniu jest modlitwa za dusze w czyścu cierpiące.
Polecam przeczytanie "Dzienniczka" św. Faustyny...bardzo pomaga w zrozumieniu spraw zbawienia, kary za grzechy, oczyszczania - czyśca, potępienia.
04-11-2006 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kazimierz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Gonia - nie obraz sie , ale wydaje mi sie , ze jezeli chcesz dobrych owocow tej dyskusji , to popelniasz blad matodologiczny . Polega on moim zdaniem na tym ,ze uogolniasz i generalizujesz. Tak nie ma szans na dobra robote w tym wzgledzie. Bo popatrz Nasz Kochany Ks. Marek , Bogu ducha winny musi toczyc boje o odpieranie Twoich , z grubej armaty - zarzutow. A ja mysle ,ze Ty masz swoje osobiste powody do takego zdania na dyskutowany temat i przenosisz go na wszystkich ksiezy. A z tym nikt uczciwie myslacy zgodzic sie nie moze. Wiec naprawde korona z glowy Tobie nie spadnie jak powiesz,ze sie zagalopowalas niepotrzebnie i nie o to Tobie chodzilo aby wszystkich ksiezy potepiac. Tak mysle. Moim zdaniem trzeba najpierw mowic o faktach a potem ich uogolniac. Co o tym myslisz???
Czasem wpadajacy !

NIE BOJCIE SIE BYC SWIETYMI JP II
04-11-2006 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Kazimierzu zgadzam się z tobą nie staram sie uogulniać bo znam wielu wartościowych księży i innych też. Ale czy ks. Marek nie uogulnia? Ma cały czas jakieś pretensje że to czy to , ja nie studiowałam 6 lat teologi i mam prawo nie wiedzieć . Moje pytanie brzmiało gdzie w Bibli jest napisane o istnieniu czyśćca i odpustów i tyle a wywiazała się afera czy naprawdę tylko z mojej winy? Nie jestem typem pieniacza ale wkurzały mnie wypowiedzi ks. Marka i ....... nic nie napisze bo zaraz znowu spotka mnie wiele złośliwości z jego strony.
A co do faktów to pewnie kazdy znas może podac ich dziesiątki i nie tylko o dobrych i złych księżach ale też o ludziach bo przeciez przedewszystkim sa to ludzie z takimi samymi problemami i wadami jek my. Czytałam tu na forum chyba w temacie o Zielonoświatkowcach piękna wypowiedz kogoś .....taki długi list o miłości blizniego i to by była wspaniała sentencja na zakończenie tego tematu ale nie umiem go tu przenieśc.
Pozdrawiam
04-11-2006 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
kazimierz napisał(a):A ja mysle ,ze Ty masz swoje osobiste powody do takego zdania na dyskutowany temat i przenosisz go na wszystkich ksiezy
Oto to, czego ja bałem się użyć wprost, a Pan Kazimierz mnie wyręczył - wielkie Panu dzięki.
gonia4490 napisał(a):nic nie napisze bo zaraz znowu spotka mnie wiele złośliwości z jego strony.
O, co to to nie. Tam nie było najmniejszej dozy złośliwości.
gonia4490 napisał(a):A co do faktów to pewnie kazdy znas może podac ich dziesiątki i nie tylko o dobrych i złych księżach ale też o ludziach bo przeciez przedewszystkim sa to ludzie z takimi samymi problemami i wadami jek my.
Szanowna Pani powie, po co zatrzymywać się na złych przykładach? Po to, by później takie klimaty jak tu wychodziły? Daremny raczej to trud.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Proszę ks. jezeli samemu się siebie ocenia i to w superlatywach to jest pyszałkowatośc. To do mnie były skierowane ks. słowa i niestety nie odebrałam ich pozytywnie, dlaczego wypowiedzi innych nie miały takiego tonu i wydzwieku!
wiem ze fajnie jest kogoś wyśmiac , ośmieszyć ja nie miałam takiego zamiaru i jesli ks. w czym kolwiek zdenerwowałam to przepraszam. Ale prosze zwrócić uwagę na dobór słów i tonu wypowiedzi bo można kogos bardzo zniechecić. Udało sie to ks. w moim przypadku . Przepraszam i wycofuje sie z tego forum , moze o to własnie chodziło. Postaram się juz nie zabierac tu głosu.
pozdrawiam
05-11-2006 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:Proszę ks. jezeli samemu się siebie ocenia i to w superlatywach to jest pyszałkowatośc.
To o mnie? :shock:
gonia4490 napisał(a):Jest ks. złosliwy ale trudno, mam w rodzinie księdza i wiele na ten temat wiem!?
Też mam rodzinę. Oni też uważają, że ksiądz to złośliwiec jakich mało. Język
Powiem więcej: przez 3 lata poznałem się na tym, iz jeśli nie jest się z kimś, to jest się przeciwko niemu.
Są 2 możliwości: płynąć dalej pod prąd albo kupić sobie żłób. Póki co, jestem jeszcze na etapie pływania. Ale kto wie, może jutro pójdę do żłobiaża (tak to się pisze?)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 15:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów