Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Proszę ksiedza ale to nadal tylko ludzkie tłumaczenie!
A jesli nie jest to handel to dlaczego kazecie sobie płacic za msze!?
01-11-2006 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Gonia, przypominam o używaniu funkcji "edit" w postach, żeby ich niepotrzebnie nie nabijać :!: [-X

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-11-2006 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
gonia4490 napisał(a):Czy nie lepiej by było aby kosciół koncentrował sie na przekazywaniu ewangeli i tłumaczeniu jej aby bliżni wiedział co ma robic? Niz ma nawoływac do czegos czego nie jest pewien , bo jak ks. sam powiedział nie wiemy co dzieje się z duszą po śmierci!?
1. A może by zgłosić postulat w Watykanie, by wpisać do księgi świętych i błogosławionych kolejną osobę: gonia4490? Szanowna Pani - raczy mnie oświecić - kto tworzy Kościół? Proszę się nie martwić o to, na czym się koncentruje Kościół, tylko na tym, by Pani dalej nie kłamała (bo póki co kłamie), i w ogóle, by mogła Pani stac się Gigantem Duchowym na miare Świętych 20 wieku.
2. Kłamie Pani tutaj:
gonia4490 napisał(a):bo jak ks. sam powiedział nie wiemy co dzieje się z duszą po śmierci!?
albowiem
wiem com napisał(a):Poza tym: nie wiesz co się dzieje z człowiekiem w momencie śmierci.

Dla wyjaśnienia pojęć:
dusza to nie człowiek
ciało to też nie człowiek
Dopiero równanie:
Ciało+dusza=Człowiek
jest prawdziwe.

gonia4490 napisał(a):A jesli nie jest to handel to dlaczego kazecie sobie płacic za msze!?
A dlatego, że masz złożyć ofiarę i uczestniczyć w niej. Również jeśli chodzi o tzw. stypendium mszalne. Cóż z tego, że ty msze zamówisz, jeśli na tym się kończy twa troska o zmarłego na przykład? Wiesz, że do życia nie przywrócisz, bo to logiczne - ale chyba zalezy ci na spotkaniu się w przyszłym świecie ze zmarłym człowiekiem, o którym chcesz pamiętać w modlitwie.

Banalizując: nawet na "wirtualnym cmentarzu" każą sobie płacić za usługi :!:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-11-2006 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Jest ks. złosliwy ale trudno, mam w rodzinie księdza i wiele na ten temat wiem!?
Widzę że ks. też należy do tych co z góry pouczają . Szkoda , bo myślałam że można tu normalnie podyskutowć dać za i przeciw. Nic z tego mam siedziec cicho i słuchać tego co mówicie bez wątpliwości przyjąć że macie rację. Bóg dał nam wolną wolę ale i rozum abyśmy mysleli wszyscy a nie tylko księża.
Wiele w swoim zyciu przeszłam wiele razy doswiadczyłam istnienie Boga ale nie dało mi to prawa do traktowania ludzi z góry.
Pozdrawiam.
Wiara nie jest olśniewająca pewnoscia;
ma swoje ciemne noce, a także wielkie przestrzenie światła.
02-11-2006 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
gonia4490 napisał(a):Jest ks. złosliwy
lepiej nie przejmować się tymi złośliwościami...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
02-11-2006 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
gonia4490 napisał(a):Szkoda , bo myślałam że można tu normalnie podyskutowć dać za i przeciw
Niech Szanowna Pani raczy mnie poinstruować:
- na czym ma polegać "normalne dyskutowanie" jeśli to do tej pory było >>anormalne"?
-na czym ma polegać moja złośliwość

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 20:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ksiądz uwaza mnie za osobę niewierząca i pieniacza a ja chciałam tylko wiedziec czy w Bibli jest gdzies opis czyśćca lub odpustu zupełnego.
Po tych wypowiedziach ani razu nie poczułam zatroskania że ktoś , jakas owieczka ma wątpliwośći.
Dla księdza wiadomości zawsze byłam blisko koscioła, mój syn jest już 5 lat ministrantem , nie jeden ks. uzyskał o demnie pomoc i wielu przewineło sie przez moj dom zawsze przyjeci z szacunkiem. Zawsze nawet teraz gdy sama ledwo wiążę koniec z końcem nie uchylałam sie od obowiązku utrzymania świątyni. Ale gdy ja byłam w totalnej rozsypce psychicznej tylko jeden z nich odważył sie do mnie przyjśc z dobrym słowem. Szkoda że ludzie zwykli acz kolwiek prawdziwie wierzacy sami musza po omacku szukać prawdy.
Czasem kilka słow moze byc lekarstwem dla chorej duszy.
Kto doświadczył nieszczęścia, nauczył sie pomagać nieszczęśliwym.
Połowa zła na tym świecie wynika stąd, że ktoś chce się czuć ważnym.
Mi nie zalezy na tej ,, ważnej " a ksiedzu?
02-11-2006 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
gonia4490 napisał(a):a ja chciałam tylko wiedziec czy w Bibli jest gdzies opis czyśćca lub odpustu zupełnego.

Ale co ci to da :?: Jak o czymś nie ma w Biblii to nie jest ważne :?: Nie istnieje :?: Absurd...

Bóg przemawia nie tylko przez Pismo.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-11-2006 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Nasza wiara opiera się na Bibli. To podstawa wiary, wiele religi dopowiada sobie ,, coś" i za to nie uznajemy ich za prawdziwe. Nie chcę wierzyć we wszystko co ktoś mi powie. Dlatego chciałaby wiedziec , może czytałam o tym w bibli ale nie zrozumiałam , chciałaby do tego wrócić zrozumiec przeczytac jeszcze raz. W naszej parafi był taki wikary z którym można było sobie podyskutowac na takie tematy ale tego nie zdązylismy omówic przeniesli go. Reszta jak masz problem to cię zbywa i już . Dlatego szukałam jakiegoś forum osób mądrzejszych niz ja którzy by mi to wyjaśnili, rozwiali watpliwośći. Myślałam ze tu mozna cos takiego uzyskć !
02-11-2006 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
gonia4490 napisał(a):Ksiądz uwaza mnie za osobę niewierząca i pieniacza a ja chciałam tylko wiedziec czy w Bibli jest gdzies opis czyśćca lub odpustu zupełnego.
Kolejne kłamstwo z ust szanownej Pani. Nie mam pojęcia skąd takie spontaniczne wnioski w Pani toku rozumowania.
gonia4490 napisał(a):Dla księdza wiadomości zawsze byłam blisko koscioła, mój syn jest już 5 lat ministrantem , nie jeden ks. uzyskał o demnie pomoc i wielu przewineło sie przez moj dom zawsze przyjeci z szacunkiem. Zawsze nawet teraz gdy sama ledwo wiążę koniec z końcem nie uchylałam sie od obowiązku utrzymania świątyni.
A gdzie pokora? Niech nie wie lewa wasza ręka, co czyni prawa.
gonia4490 napisał(a):Ale gdy ja byłam w totalnej rozsypce psychicznej tylko jeden z nich odważył sie do mnie przyjśc z dobrym słowem.
Wystarczy jeden, aby był konkretny, niż 100 nic nie wartych.
gonia4490 napisał(a):Połowa zła na tym świecie wynika stąd, że ktoś chce się czuć ważnym.
Święte słowa. Służyć prawdzie i upatrywac swe miejsce na szarym końcu - oto, co naucza Chrystus.
Annnika napisał(a):Bóg przemawia nie tylko przez Pismo.
Dokładnie. Czasem przez osła przemawiał (oślice dokładnie)
Cytat:Nasza wiara opiera się na Bibli.
Gratuluję uwagi na katechezie!! Bo mnie od zawsze uczyli że nasza wiara opiera się na Bożym Objawieniu (czyli: PŚ, Tradycja oraz Magisterium Kościoła)
Pozdrawiam

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
gonia 4490 - przeczytaj zatem: 2 Mch 12,43-45; Łk 12 58-59; 1 Kor 3,10-15 ("ocaleje, lecz jakby przez ogień"); 1 P 3,18-20 - wszystki te wskazane wersety traktują o czyściu.
03-11-2006 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Iwona Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Annnika napisał(a):[quote="gonia4490"]a ja chciałam tylko wiedziec czy w Bibli jest gdzies opis czyśćca lub odpustu zupełnego.



Może opisu dokładnego nie ma w Biblii , jeśli chodzi o czyściec , ale są przesłanki dla sformułowania nauki o czyśćcu.W drugiej Księdze Machabejskiej czytamy o tym , jak Juda Machabeusz kazał złożyć ofiarę przebłagalną za poległych żołnierzy , przy których , wbrew Prawu , znaleziono pogańskie amulety .Ofiara miała być złożona po to , aby zostali uwolnieni od grzechu .Jezus zaś powiedział ; Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu , będzie mu odpuszczone , lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu , nie będzie mu odpuszczone w tym wieku ani w przyszłym; . Jest jeszcze tekst z I Listu do Koryntian, w którym św. Paweł mówi o tych , którzy wznosząc budowlę z nietrwałego materiału , nie otrzymają nagrody , zostaną jednak uratowani ; lecz jakby przez ogień; [ tekst ten nie mówi o żarze ognia, lecz wyraża myśl o możliwości oczyszczenia po śmierci tych , których życia na ziemi nie było wolne od braków , chociaż , z drugiej strony , nie było aż tak złe, żeby mieli zostać wyłączeni z radości życia wiecznego.
03-11-2006 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kazimierz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Iwono- ja sobie wyobrazam Czysciec jak stan cierpienia duchowego spowodowanego tesknota za ogladaniem Uwielbionego Oblicza Boga , ktore na moment zobaczymy , gdy zaraz po smierci staniemy w Jego Obliczu. Stan niewyobrazalnej radosci z ogladania Boga a poniej tesknota za NIM jet tym cierpieniem do chwili ostatecznego zbawiania.
Ks. Marek napisal, ze wiara jest z pisma , a ja wiem ,ze wiara jest ze slyszenia.

NIE BOJCIE SIE BYC SWIETYMI JP II
03-11-2006 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
kazimierz napisał(a):Ks. Marek napisal, ze wiara jest z pisma , a ja wiem ,ze wiara jest ze slyszenia.
Ktoś tą wiarę musi głosić, by ktos mógł ją usłyszeć Język

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli, poczytam pomyśle i napiszę o swoich
wnioskach.
Proszę wybaczyć prosze księdza ale pokory to ks. brakuje i chwała Panu naszemu że aż tacy ignoranci swoich owieczek zdazają sie zadko. Uwazam ze jak ks. ma kogoś zniechęcać to lepiej wcale niech ks. nie pisze bynajmniej na moje pytania. Ja chce wiarę swoją zgłebić a nie wkużać się na młodzików kturym władza i przylepiony autorytet uderza do głowy
Połowa zła na tym świecie ,wynika stąd ze ktoś chce się czuc ważnym.
pozdrawiwm ludzi ddobrej woli i dobrego serca
03-11-2006 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów