Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eucharystyczny Ruch Młodych
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Eucharystyczny Ruch Młodych
Eucharystyczny Ruch Młodych ma na celu:
    * Wdrażać dzieci do czynnego udziału we Mszy św. oraz innych form kultu Eucharystii;
    * Ukazać Jezusa Eucharystycznego jako Przyjaciela;
    * Rozbudzić w dziecku pragnienie modlitwy i nauczyć różnych jej form;
    * Rozwijać postawy eucharystyczne: współofiarowania, postawę wobec Słowa Bożego, postawę jedności i miłości oraz wdzięczności;
    * Uczyć dzieci systematycznej pracy nad sobą;
    * Pogłębiać więź dzieci z Kościołem i zaprawiać do apostolstwa.

W mojej diecezji ERM jest pod specjalnym nadzorem biskupa. Ruch ten ma stanowić priorytet pracy duszpasterskiej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Bardzo się cieszę. U nas też jest mnóstwo ministrantów(szczególnie na godziny południowe) ale ogólnie trzeba być grzecznym chłopcem dziewczynki niech sypią kwiatki podczas procesji.A czasami szkoda. Parafia w tym roku dochowała się 5 kleryków-To jest tyle ile na całej Białorusi było święceń w zeszłym roku podobnie z Bawarią. Rosną kadry z naszej parafii Św. Wojciecha w Warszawie.Parafia raczej w podłej dzielnicy Warszawy a tu....Kiedyś były spotkania studenckie i zajęcia dla starszych .Nawet wspólnie obchodziliśmy Nowy Rok i różne święta.I nie było jakiś skandali, czy pomówień.Dziś czasami myślę ze nasi Księza trochę unikają wiernych-Pewnie chodzi o dobre imię i własny zasób doświadczeń-zmienił się nam proboszcz z uwgi na chorobęWłaściwie to mamy dwóch proboszczów. :aniol:
21-02-2007 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Miała bym kilka pytań odnośnie ERM, zastanawiam się nad tym żeby mój oddział KSM założył w naszej parafii ERM(w końcu mamy wspólne korzenie-Akcję Katolicką :wink: ), ale dokładnie nie wiem jak wygląda formacja (czy są konkretne konspekty, których trzeba się trzymać, struktury w diecezji, czy dzieci z różnych parafii się spotykają na jakiś imprezach diecezjalnych ruchu itp.)
Czy animator tych dzieci musi jeździć na jakieś sympozja itp., bo ciężko byłoby nam wyznaczyć jedna osobę, byłby to zespół 2-3 osób+katechetka-każdy z nas ma swoje obowiązki i byłoby to trudne do realizacji.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie mi mógł pomóc :wink:
PS Nie podjęłam jeszcze decyzji, tylko zbieram pomysły i informację do przedyskutowania z kierownictwem przy konstruowaniu celów na najbliższy rok działania i formacji :mrgreen:
27-08-2009 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
http://www.erm.pl/promien.php czytałaś tutaj ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-08-2009 18:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Taak Oczko Przeczytałam wzdłuż i wszerz, bardziej bym chciała się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Bo na stronie są głownie suche fakty, założenia itp., a praktyka jest trudniejsza niestety niż konspektowe założenia i trzeba byc przygotowanym na wiele różnych sytuacji.
Przede wszystkim nie znam specyfiki grup dziecięcych, bo do takowych nigdy nie należałam. Może mamy na forum członków/animatorów ERM lub Białej Armii, bo działa ona bardzo podobnie-tak słyszałam Uśmiech
27-08-2009 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
http://www.erm.pl/kontakt.php a to do nich napisz bądź zadzwoń :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-08-2009 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów