Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porozmawiajmy o Kościele
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Porozmawiajmy o Kościele
Gość Niedzielny zamieszcza wyniki ankiety n/t tego, jak dziś Kościół przez ludzi jest postrzegany. Według mnie nie jest tak źle, jak niekiedy się mówi. Okazuje się, iż świadomość misji Kościoła jest zakorzeniona w niemal 2/3 społeczności naszej Ojczyzny.
[Obrazek: gn46s31_tabelaA.jpg]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-11-2006 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
*8,7 procent wierzących katolików:
"organizacją wykorzystującą ludzką naiwność"

zabawne :]
i przykre zarazem.
Ale cóż...

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
09-11-2006 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
ciekawa jestem na ile te wyniki tej ankiety sa realne?

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
10-11-2006 02:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
również.... :roll: statystyki tego typu uważam tylko za forme propagandy

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-11-2006 11:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
Weź przejdź się na wieś i pytaj po kolei ludzi "Czym jest kościół" - myślę, że głupi wytrzeszcz oczu, albo odpowiedź "Eeeee...dyyyyy..aaa.....No przecie to taki dom do modlenia się" będą az nadto częste...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-11-2006 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
zgadzam się,że niektóre sondaże zasługują na śmiech,( a może na płacz).
Wyatarczy dobrać sobie odpowiednią próbę badawczą, sformułować pytanie w określony sposób czy też użyć jakiejs innej techniki, o której nie wiem.
Jednak jak było w tym przypadku, na jakim poziomie rzetelnosci mieścił się ten konkretny sondaż, nie wiem. W kazdym razie wskazuje na dość pozytywny, z punktu widzenia katolika, obraz rzeczywistości.

[Obrazek: mysz4.gif]
12-11-2006 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Myszkunia napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
zgadzam się,że niektóre sondaże zasługują na śmiech,( a może na płacz).
Wyatarczy dobrać sobie odpowiednią próbę badawczą, sformułować pytanie w określony sposób czy też użyć jakiejs innej techniki, o której nie wiem.
Jednak jak było w tym przypadku, na jakim poziomie rzetelnosci mieścił się ten konkretny sondaż, nie wiem. W kazdym razie wskazuje na dość pozytywny, z punktu widzenia katolika, obraz rzeczywistości.

Słuchajcie moi mili - Gość Niedzielny to poważna firma i zajmuje się poważnymi sprawami, bo istnieje dla poważnych ludzi. Zatem tu bym się nie doszukiwał żadnej amatorszczyzny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-11-2006 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Myszkunia napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Takie sondaże to mnie osobiście śmieszą.
zgadzam się,że niektóre sondaże zasługują na śmiech,( a może na płacz).
Wyatarczy dobrać sobie odpowiednią próbę badawczą, sformułować pytanie w określony sposób czy też użyć jakiejs innej techniki, o której nie wiem.
Jednak jak było w tym przypadku, na jakim poziomie rzetelnosci mieścił się ten konkretny sondaż, nie wiem. W kazdym razie wskazuje na dość pozytywny, z punktu widzenia katolika, obraz rzeczywistości.
:| a wystarczyło tylko wklikać adres strony internetowej Gościa Niedzielnego, potem poszukać w archiwum by dowiedzieć się jak były przeprowadzone badania do tej ankiety. Ponieważ ks.Marek też się nie wysilił mimo, że to on zakładał ten temat, wyręczyłam go, prosze o to informacje o tym jak były robione sondaże. :arrow: http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php...0517&katg=
12-11-2006 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
cytat z artykulu:
Cytat:Zlecone przez „Gościa” badania przeprowadziła sopocka Pracownia Badań Społecznych (PBS DGA), od 18 do 20 sierpnia 2006, na reprezentatywnej próbie Polaków

nic mi to nie mowi, a szczegolnie jaka to jest "reprezentatywna proba Polakow"???
13-11-2006 04:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ela napisała,
Cytat:szczegolnie jaka to jest "reprezentatywna proba Polakow"???
gdybyś wczytała się uważnie w tekst zauważyłabyś, że pisze tam:
Cytat:wśród kobiet 96 proc., a wśród mężczyzn 89,7.
Cytat: Największy odsetek takich „niezainteresowanych” przypada na osoby w przedziale wiekowym 18–24 lata.
i
Cytat: młodzieży w wieku 15–17 lat.
więc są to osoby w każdym wieku, chyba nie oczekiwałaś, że podadzą imię i nazwisko, zajmowaną pozycję społeczną itp.? :-k
Dodam jeszcze, że
Cytat: Wszystkie uzyskane wyniki dotyczą więc ludzi wierzących, a ponadto tych, którzy chcą mówić o swojej wierze.
i nie wiem czy to coś da ale
Cytat:Ankietowani katolicy
13-11-2006 09:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Dalej to do mnie nie przemawia. Ja pojade na poludnie ty na polnoc Polski i kazdy z nas by mial ankiete do przeprowadzenia i wyniki byly by rozne, bo srodowiska rozne,
takie ankiety, to dla mnie zaden wykladnik. Wazne jest tez to jaka firma przeprowadza te ankiety, czy jest wiarygodna?
Jesli ankieta byla przeprowadzana w np: w Gdansku, to te wyniki dotycza Gdanska. itd...
14-11-2006 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
no to poszukaj coś o tej firmie, która przeprowadzała te ankiety i bedziesz wiedzieć czy są to wyniki wiarygodne czy nie, proste
14-11-2006 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Kobietki, tylko nie dajcie się ponieść emocjom. Bądźcie lepsze ode mnie Duży uśmiech
A firma sondażowa jest wiarygodna, bo często prowadzi badania dla Kościoła. A Kościół nie karmi trolla. :roll2:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-11-2006 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:A firma sondażowa jest wiarygodna, bo często prowadzi badania dla Kościoła
taak? a dla mnie nie przeprowadzili żadnej ankiety :hm:
15-11-2006 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
to Ja :) napisał(a):
Cytat:A firma sondażowa jest wiarygodna, bo często prowadzi badania dla Kościoła
taak? a dla mnie nie przeprowadzili żadnej ankiety :hm:

Wir sind Kirche! Panienko Edyto Duży uśmiech . Prosze pamietaj o tym :roll:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-11-2006 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów