Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porozmawiajmy o Kościele
Autor Wiadomość
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:Wir sind Kirche!
ja nie rozumieć kawalerze Boży [ ;P :mrgreen: ]
15-11-2006 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
to Ja :) napisał(a):
Cytat:Wir sind Kirche!
ja nie rozumieć kawalerze Boży [ ;P :mrgreen: ]

1. To znaczy: my jesteśmy Kościołem - ty, ja i wszyscy inni ochrzczeni
2. Przegiąłem nieco za co przepraszam - ale upominam nas wszystkich: koniec off topowania

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-11-2006 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
ad 1) ależ o to właśnie chodzi, skoro my wszyscy to Kościół to wychodzi z posta księdza, że dla każdego z nas firma robiła takie ankiety a to nie jest prawda.
15-11-2006 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
to Ja :) napisał(a):ad 1) ależ o to właśnie chodzi, skoro my wszyscy to Kościół to wychodzi z posta księdza, że dla każdego z nas firma robiła takie ankiety a to nie jest prawda.
Ale to dalej Off topic Edyto. Nie o tym ma traktować ten watek

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-11-2006 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Ale to dalej Off topic Edyto. Nie o tym ma traktować ten watek
wyjaśnienie zawsze mogę dać, w szczególności gdy ktoś nie rozumie o co chodzi.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sro 15 Lis, 2006 22:56 ]
Ja wiem, że mi czasem jasnośc pomroczna spadnie na mózgownice, tak jak teraz włąsnie. I prosze, napisz dokąd zdążasz z twym tokiem myślenia, OK?? :wink:
15-11-2006 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #21
Re: Porozmawiajmy o Kościele
Ks.Marek napisał(a):Gość Niedzielny zamieszcza wyniki ankiety n/t tego, jak dziś Kościół przez ludzi jest postrzegany. Według mnie nie jest tak źle, jak niekiedy się mówi. Okazuje się, iż świadomość misji Kościoła jest zakorzeniona w niemal 2/3 społeczności naszej Ojczyzny.
Nie w "niemal 2/3 społeczności naszej Ojczyzny", ale w niemal 2/3 "ludzi wierzących, a ponadto takich, którzy chcą mówić o swojej wierze". Ja kolejny raz nie wiem, czy jest z czego się cieszyć. Skoro ktoś twierdzi, że jest katolikiem i chce o swojej wierze się wypowiadać [bo właśnie takich ludzi dotyczą te procenty, a nie ogółu Polaków], to chyba uważa, że wie o niej dostatecznie dużo. A tu okazuje się, że ponad 1/4 tych ludzi plecie jakieś farmazony!

Ja osobiście nie skaczę z zachwytu :roll:


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
02-12-2006 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów