Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Bl4ck_St4r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #4
:>
Witam
postaram sie w skrucie...

Gregorian napisał(a):Co jest celem medytacji dla Ciebie?
Jak chyba widać moja "wiara" nie jest idealna... W Boga wierze jednak Kościół i księża sprawiają że wszystko ulega pewnemu skrzywieniu w moich oczach...
Ale trzymając sie tematu...
Medytacja jest dla mnie chwilom oderwania się od rzeczywistości. Każdy człowiek napewno ma takie chwile gdy ma wszystkiego dość i nie potrafi oderwać się od problemów które go otaczają. Medytacja pozwala mi na chwilę zrzucić problemy domowe, szkolne etc. Po co to mi ? Człowiek w ciężkich chwilach ma problemy z racjonalnym myśleniem, a bedąc w takim stanie możemy rozważyć problemy nas dotyczące w inny sposób wg mnie o wiele lepszy. W takim stanie rozwiązywanie problemów duchowych jak i "doczesnych" staje dla mnie się o wiele łatwiejsze. Koncentracja na jednym temacie sprawia że staje się on najważniejszy w tej chwili. Medytując możemy a raczej powinniśmy rozważać także problemy bardziej na poziomie duchowym. Nie raz mi się zdarzało "przemedytować" pół dnia nad myślom o Bogu. Takiego typu medytacje bardzo mocno uduchowiają i utwierdzają w wierze, jednak ja tam nigdzie nie potrafie pomieścić Księży oraz Kościoła. Medytacja dla mnie jet może nie bezpośrednio ale jest dyscyplinom która pozwala mi na zdrowy tryb życia, a Boga chyba "cieszy" gdy dbamy o swoje zdrowie.
Nie wiem czy to dobrze ale nie robię wszystkiego z myślą o Bogu jednak jak czytałem: Każdy ludzki gest i wszystko to co go otacza dobro i zło jest związane z Nim. Ja osobiście uważam medytacje za dar od Boga ktory możemy wykożystać oczywiście jak wszystko w dobrym albo złym celu. Ja proboje to wykożystać w tym pierwszym... Uśmiech

Gregorian napisał(a):"Wchodząc w siebie zobaczę swoją ograniczoność i brak odpowiedzi na podstawowe pytanie po co żyję.

Ja uważam że gdy człowiek dostrzega swoją ograniczoność pogłębia swoją wiarę w Boga i czuje się od niego zależny. W takich sytuacjach te podstawowe pytania może opierać na Nim. Jedna gdy człowiek rozważa nad Tym w sposób mniej duchowy dostrzeże wiele luk które potrafi wypełnić tylko Bóg, co sprawia że medytacja odlegająca od relacji z Bogiem ale oczywiście bez przesady sprawi że zbliżymy się do niego...

"Z każdym krokiem/poziomem jesteśmy coraz bliżej."
te słowa miały na celu pokazanie że jesteśmy o krok od osiągnięcia stanu który możemy nazwać medytacją. Jednak następny krok w odpowiednim kierunku sprawi że zbliżymy się do Boga. Tylko trzeba potrafić sprawić że ten krok będzie w odpowiednią kierunku.. Wkońcu rozwuj duchowy udoskaonala nas z czym się wiąże zbliżenie do Boga...

PS przepraszam za błędy i nie zrozumiałe treści.

Przez wielu pot?piani zajmójemy sie rzeczami nazywami grzechami...
czynami z których b?dziemy rozliczni i os?dzani, a przecie? nie rodzimy sie z tymi samymi szansami...
Bo?e przebacz samobujcom którzy ju? s? pochowani...
07-01-2005 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Medytacja - Rasta - 18-10-2004, 22:02
hrhr :) - Bl4ck_St4r - 06-01-2005, 22:11
[] - Gregoriano - 06-01-2005, 23:48
:> - Bl4ck_St4r - 07-01-2005 20:21
[] - Gregoriano - 07-01-2005, 21:58
:> - Bl4ck_St4r - 07-01-2005, 22:08
[] - Chadkeren - 10-12-2008, 04:55
[] - Kyllyan - 10-12-2008, 07:27
[] - Chadkeren - 10-12-2008, 13:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów