Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eutanazja dzieci
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Eutanazja dzieci
http://wiadomosci.onet.pl/1371031,242,kioskart.html

Ręce opadają... :roll:
Momentami po prostu odechciewa się żyć na tym zaplutym świecie, jak się czyta podobne "rewelacje".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-11-2006 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Artykuł z linku podanego przez Offieczkę napisał(a):W środowisku lekarskim nie brak głosów, że samo rozważanie takiego scenariusza oznacza przyzwolenie dla kontrowersyjnej inżynierii społecznej. Wielu sądzi, że Kolegium popiera eugenikę, a więc selektywne rozmnażanie mające na celu ulepszenie ludzkiego gatunku.
Natura sama się upomni o swe prawa. Wierzę, że Bóg nie będzie ingerować w ludzką inteligencję i wolność. Ale sam człowiek bata na siebie ukręci.
Ten sam artykuł napisał(a):„Wówczas medycyna zmieni się w formę inżynierii społecznej, a jej celem będzie zmaksymalizowanie korzyści społeczeństwa – prorokuje Wyatt. – Pozbędziemy się wszystkich, których uznamy za bezużytecznych”.
Pan na ziemi i Niebie w Ewangelii wg Mateusza napisał(a):
    10,24 Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana.
    10,25 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą.
    10,26 Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć.
    10,27 Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach!
    10,28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
    10,29 Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię.
    10,30 U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone.
    10,31 Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
    10,32 Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
    10,33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-11-2006 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Czy oni nie maja już sie czego przyczepiać??
10-11-2006 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ludzie sami siebie wyrżną co do jednego jak tak dalej pójdzie. Tyle śmierci... Aż się wierzyć nie chce...

Upośledzone dziecko nie ma prawa męczyć siebie i innych wg tego artykułu. Zakichana pseudofilantropia! :evil: Człowiek przestał mieć wartość. Można potraktować go jak muchę czy komara: zabić, bo przeszkadza :evil:
Rodzice oczywiście są niewinni. Co z tego, że mamusia chlała, ćpała i paliła w ciąży. A potem wielkie oczy, że dzieciak-kaleka! Dekiel nie matka :evil:

Ludzie nie zdają sobie sprawy ile Bóg zsyła łaski poprzez takie dziecko... Daje człowiekowi szansę, by nauczył się kochać, by nauczył się pokory, cierpliwości... Człowiek to odrzuca. I zawodzi: gdzie ten Bóg?! Już chyba do jasnej cholery bliżej być nie może :!:

Paranoja!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-11-2006 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offca napisał(a):Ludzie nie zdają sobie sprawy ile Bóg zsyła łaski poprzez takie dziecko... Daje człowiekowi szansę, by nauczył się kochać, by nauczył się pokory, cierpliwości... Człowiek to odrzuca. I zawodzi: gdzie ten Bóg?! Już chyba do jasnej cholery bliżej być nie może
"Moc w słabości się doskonali" - to prawda, która Bóg od zarania dziejów próbuje człowiekowi przekazać. A ten w zupełnym zaślepieniu chce Panu Bogu udowodnić, że to błąd. To jest produkt cywilizacji ludzkiej, słusznie nazywanej cywilizacją śmierci. Jakich słów, znaków, czy ludzi potrzeba aby zahamować to zło? :-k A może to po prostu eschatologiczna pełnia się zbliża. Już za kilka tygodni będziemy śpiewać: Marana tha! Przybądź Panie Jezu!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-11-2006 01:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
W księdze Rodzaju jest napisane:
Rzekł Bóg:"Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!"

Tak jest z każdą krwią niewinnie przelaną.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-11-2006 01:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
ale po co trudniej jak można łatwiej? po co wychowywac, meczyc sie jak mozna sie pozbyc klopotu? w dzisiejszym swiecie ludzie boja sie trudnych wyzwan, wszystko co sie da ulatwiaja wiec czemu nie pozbywac sie problemow w postaci niepelnosprawnych dzieci?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-02-2007 03:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):To jest produkt cywilizacji ludzkiej, słusznie nazywanej cywilizacją śmierci.
czy brak odpowiedzialności za swoje czyny, postępowanie też należy do cywilizacji śmierci?
04-02-2007 03:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
to Ja :) napisał(a):czy brak odpowiedzialności za swoje czyny, postępowanie też należy do cywilizacji śmierci?

Też ,bo wielu stara sie konsekwencje swoich poczynań tłamsic i pokonywać kosztem innych, nierzadko kosztme cudzego zycai, przenośnie lub dosłownie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-02-2007 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
to Ja :) napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):To jest produkt cywilizacji ludzkiej, słusznie nazywanej cywilizacją śmierci.
czy brak odpowiedzialności za swoje czyny, postępowanie też należy do cywilizacji śmierci?

Ha, to ciekawe pytanie.
Myślę, że owszem. Ale wtedy, kiedy czyny te wynikają postępowania z premedytacją, bądź kiedy sa naznaczone ignorancją zawinioną.
A, i jeszcze paradoks: cywilizacja jako pojęcie zawiera w sobie treści pozytywne, twórcze. A śmierc to przeciez zagłada...
Ks. abp Kazimierz Majdański poszerza tę myśl.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-04-2007 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Julia napisał(a):ale po co trudniej jak można łatwiej? po co wychowywac, meczyc sie jak mozna sie pozbyc klopotu? w dzisiejszym swiecie ludzie boja sie trudnych wyzwan, wszystko co sie da ulatwiaja wiec czemu nie pozbywac sie problemow w postaci niepelnosprawnych dzieci?
To ja się posłuże przykładem mojej mamy. Podjeła się wychowania 4 dzieci niepełnosprwanych. Obecnie będąc po 40 urodziła sie Dominisia i moja mama nie odrzuciła jej, tylko wszystko czyni aby ona równiez moga dać sobie rade.Bóg sprwił że przeżyły czas porodu. Lekarze stwierdzili że nic z niej nie bedzie dobrego....a obecnie przy pomocy Boga i wysiłków moje mamy Dominisia wspaniale sie rozwija....lekarze są w szoku.
Cenie u mojej mamy ten fakt że nas nie traktowala jako produkt uboczy , nigdy nie myślała o tym aby nas sie pozbyć, tylko wychowuje jak calkowiecie sprawne dzieciaczki Duży uśmiech
I znam inne osoby które przyjeły swoje dzieci [dla niech to nie jestet dziecko gorsze] ale jako dar ani jako przekleństwo. I jak powiedziała moja znajoma dobrze że urodziła dziecko w Polsce, ponieważ w innych krajach nie myślą o tym jak taim dzieciiom pomóc tylko jak spowodować aby takich dzieci nie było.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-04-2007 09:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
rachel napisał(a):To ja się posłuże przykładem mojej mamy. Podjeła się (...)

Uważam, że rodzice otaczający miłością swe dzieci, które są formalnie uznawane za niepełnosprawne, wpierw postrzegają je jako owoc miłości małżeńskiej, potem zaś jako próbę miłości, która bywa ostatnio bardzo dewaluowana. Ci rodzice, którzy godza się na trud opieki i wychowania tych swoich dzieci są probierzem wartości, które będa dominowac w danej społeczności. Nie wiem, nie znam badań socjologicznych, ale śmiem przypuszczać, że znakomita większość rodziców dzieci niepełnosprawnych podejmuje się sprostania wymaganiom miłości rodzicielskiej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-04-2007 10:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Piękny przykład podałaś Rachel.Trzeba chronić życie,bo ono jest pięknym darem.


Smutnym jest jednak fakt,że są kraje,w których życie ludzkie ma się za nic.Wspomnieć należy,że to naziści jako drudzy po Spartanach dokonywali eutanazji na dzieciach.Ci,którzy wykonują eutanazję myślą tak jak naziści,bo uważają osoby chore i słabe za "podludzi" nie mając szacunku dla ich życia.
27-04-2007 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):Nie wiem, nie znam badań socjologicznych, ale śmiem przypuszczać, że znakomita większość rodziców dzieci niepełnosprawnych podejmuje się sprostania wymaganiom miłości rodzicielskiej.

Zapraszam na strone http://www.forum.darzycia.pl tam jest potwierdzenie Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-04-2007 11:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Offca napisał(a):Ręce opadają...
przyznam, że mnie to nie dziwi ..
Przecież to naturalne "rozwiniecie" abrocji i szerzenia "cywilizacji śmierci" ...
Podobnie jak eutanazja, antykoncepcja, źle pojęta "wolność" osobista, osłabieniee roli i znaczenia Rodziny, propagowanie homoesksualizmu, feminizm i tak dalej - wszystko to dąży do zniszczenia cywilizacji wyrosłej na chrześcijaństwie ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-04-2007 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów