Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekipa Domu Formacji Duchowej- Jezuici w Kaliszu
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
jswiec napisał(a):A zatem co się stało "w międzyczasie", że śmiem o to zapytać? Skąd tak różna ocena Fundamentu zaraz po fakcie i ponad rok po fakcie?

Pierwsza ocena była pod wpływem euforii powrotu, jakichś emocji tam poruszonych. Druga - z persektywy czasu. Myślę, żw to był dobry czas, ale efekty sama sp***rzyłam. I "nika kich" nie wiem jak. Ale to fakt.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-11-2006 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
No to teraz poczekaj jeszcze trochę na "trzecią ocenę"...
Kto wie, jaka ona jeszcze będzie? 8)

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
24-11-2006 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
A u mnie, podobnie jak Annniki, ocena tych rekolekcji zmieniła się [a może i dalej się zmienia] z czasem. Tyle że w drugą stronę Oczko

Zawiedziona nigdy nie byłam, ale tuż po rekolekcjach [a nawet w ich trakcie] miałam wrażenie, że nie pasuję do "szablonu", o którym wszyscy naokoło mówili. Żadnych rewolucji, spektakularnych przeżyć czy nawet gwałtownych uczuć. Taki dobry czas z Panem Bogiem - ale w sumie podobny do wielu innych. I tyle.

Pierwsza rewolucja przyszła jakoś po ponad miesiącu, kiedy ni z tego, ni z owego odkryłam, że Pan Bóg mówił do mnie, a ja tylko udawałam, że słucham i tak naprawdę nie starałam się zrozumieć. Inna sprawa, że może wtedy nie mogłam jeszcze rozumieć... W każdym razie mówił o bardzo wielu rzeczach - i przede wszystkim przygotowywał mnie na ich przyjęcie. A kiedy myślałam, że wyczerpałam już potencjał tych kilku dni, znów mnie rąbnęło Oczko Dawał i daje taką siłę, jakiej bym sobie w ogóle nie wyobrażała [między innymi - podpis nie jest przypadkowy Oczko] - i cały czas prowadzi...

I niezależnie od tego, co tam dalej będzie, pierwsza ocena była do kitu Duży uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
02-12-2006 13:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natalia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
A ja byłam na SKzB... i to były najwspanialsze rekolekcje w moim życiu, chociaż łatwo nie było bo miałam jakieś chwilowe załamania, że ja się do tego nie nadaje, żeby rzucić to wszytsko i wracać do domu... jednak skutek tych rekolekcji odczuwam do dziś...w ogóle duchowośc ignacjańska bardzo mi odpowiada Uśmiech W ostatnie wakacje chciałam pojechać na Fundament, ale przez rekrutację na studia nie udało się :cry:

Bo?e, daj mi si??, aby mog?a zrobi? wszytsko, czego ode mnie ??dasz. A potem ??daj ode mnie czego chcesz...
02-12-2006 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
angua napisał(a):Byłam u Jezuitów w Kaliszu i bardzo bardzo serdecznie polecam

Szczególnie wtedy, kiedy jest nieco cieplej, bo można dłuugo w ogrodzie przesiadywać
Kiedy jest nieco zimniej też polecam. Ja kiedy byłem właśnie w Kaliszu na I stopniu Szkoły Kontaktu z Bogiem swoje medytacje odprawiałem na balkonie wychodzącym na wirydaż - przy ponad 5 stopniowym mrozie i od czasu do czasu pruszącym śniegu Szczęśliwy
Polecam tą forme Kontaktu z Bogiem :wink:

http://www.ewangelizatorzy.pl
08-04-2007 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
A w tym roku jadę jednak do Częstochowy. Podobno tam jest dziwnie, no ale zobaczymy Duży uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
13-04-2007 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów