Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
--->Krótka rozprawka o tym, czym Odnowa<---
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:A widziałaś charyzmaty epifanijne u "niedzielnego" katolika, albo w kółkach różańcowych? Bo ja nie. Jeśli widziałaś, wskaż. Chcę zaznaczyć, że posługa charyzmatami nadzwyczajnymi jest specyficzna dla Odnowy i temu nie zaprzeczysz.
A skąd wiesz że to co widziałaś to były charyzmaty epifanijne ?
To znaczy poza zapewnieniami innych charyzmatyków ?

pozdrawiam
Marek
01-12-2007 20:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karolcia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Zazdroszcze WamUśmiech Tak bardzo chciałabym, żeby Duch św. zaczął we mie działać, zsyłając jakiś charyzmat... Chociaż wiem, że nie jestem na to jeszcze gotowa.... Bardzo zaciekawiła mnie ta ODNOWA, ale w mojej okolicy nigdy nie słyszałam od nikogo o tym...

"Czekam chwili, kiedy we mnie, b?dzie wi?cej Ciebie ni? mnie..."
04-12-2007 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
"Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie."
Ewangelia wg św. Łukasza 10,20

"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.
Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, <b>i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia</b>?
Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Ewangelia wg św. Mateusza 7,22

pozdrawiam
Marek
04-12-2007 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
siloam napisał(a):Ks.Marek napisał/a:

To nie herezja, bowiem człowiek Bogu nic dodać nie może.

Paradoksalnie może:
- może dobrowolnie oddać mu chwałę (choć oczywiście w samej Boskości to nie zmieni)

Cytat:
Rz 6:11
11. Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.
(BT)


Cytat:

Ga 2:19
19. Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża.
(BT)


Czy to też skrót myślowy? Chętnie posłucham jak to dla Boga nic robić nie można...
to co pogrubiłam jest ważne, my jako ludzie nic Bogu nie dajemy, dopiero gdy jest to co wypowiada kaplan na mszy: przez Chrystusa w Chrystusie i z Chrystusem
Tobie Boże Ojcze wszechmogący wszelka cześc i chwała. Zauważ że w twoich cytatach jest albo z Chrystusem albo w Chrystusie.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
05-12-2007 00:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
karolcia napisał(a):Bardzo zaciekawiła mnie ta ODNOWA, ale w mojej okolicy nigdy nie słyszałam od nikogo o tym...
W Wadowicach działą wspólnota Odnowy w klasztorze oo. Karmelitów. Spotknia w czwartki i soboty o 18.30Uśmiech
Wystarczy tylko chcieć!! A jeśli taka będzie wola Pana to zostaniesz obdarzona wieloma charyzmatami, na chwałę Boga i ku budowaniu Kościoła!!

http://www.ewangelizatorzy.pl
08-12-2007 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karolcia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Dziękuję bardzo za informacje Uśmiech

"Czekam chwili, kiedy we mnie, b?dzie wi?cej Ciebie ni? mnie..."
08-12-2007 19:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ilona Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #52
 
mak napisał(a):Na początku mojej drogi do Chrystusa też wydawało mi się ,że muszę się odwdzięczyć Panu Bogu za ratunek i nagle mnie olśniło- jak ja malutka mróweczka mogę coś zrobić dla Jeżusa? Gdybym nie wiem co dobrego robiła to i tak muszę zdać się na Niego. To tylko on daje nam siłę, możliwości i umiejętności, aby stawać się lepszym. Mogę tylko prosić o Jego pomoc-Takie marne robaczki jak ludzie nie mogą nawet dla swego wybawcy cokolwiek uczynić- Nie osłonimy go od słońca , od deszczu nie ten wymiar- nie zbudujemy czegokolwiek bo to Bóg wie jak ma to wyglądać- możemy tylko służyć- mu podaj cegłę jeśli masz siłę i nie kombinuj nawet dlaczego
Do takiego podejścia ja musiałam długo dojrzewać pozdrawiam :)

U?miechnij si?
29-06-2008 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
Duch Święty zawsze działał w kościele, a jego działalność odbija się w całej tradycji kościoła.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów