Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
--->Krótka rozprawka o tym, czym Odnowa<---
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offca napisał(a):Ponoć mam, ale nie umiem się przełamać do korzystania z niego :/ Więc nici :krzywy:
Z czego nici?
Annnika napisał(a):Ja mam rozeznany, ale sam wiesz Ksieże, że Pan Bóg nie lubi z niego robić zabawki
tego też nie rozumiem. Oj coś mi sie zdaje, że i wy Panny nie łapiecie o co kaman.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-11-2006 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Z czego nici?
Z charyzmatycznego prorokowania Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-11-2006 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
O Odnowie mówi pewna Pani tak:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-11-2006 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
Piękne świadectwo Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-11-2006 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Annnika napisał(a):Piękne świadectwo
A ja mam raczej nieco odmienne zdanie na temat wypowiedzi tej Pani. Ale cóż, pewnie zbyt "zielony" jestem w tych zagadnieniach. Może mnie ktoś kiedyś oświeci

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2006 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cóż, nawet niektórzy duchowni uważają do dziś, że Odnowa to jakaś sekta i bez siekiery nie podchodź. A szkoda. Bo myślę, że większość z nich nie ma bladego pojęcia co Odnowa zrobiła i robi dla Kościoła i wiernych. Łatwo jest skrytykować coś, czego się w ogóle nie zna "od kuchni".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-11-2006 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Offca napisał(a):Łatwo jest skrytykować coś, czego się w ogóle nie zna "od kuchni".
Ja nie krytykuję Onowy ani tych, co w niej działają. Po prostu mam parę zastrzeżęń do wypowiedzi Pani, która opowiada w zacytowanym artkule o swoich przeżyciach z Odnową

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2006 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Ja nie krytykuję Onowy
A ja w sam raz nie posądzam o to księdza, tylko a propos księdza wypowiedzi taka mi się smutna prawda nasunęła, a właściwie to przypomniała. Ludzie, którzy chcieliby w niektórych parafiach założyć taką wspólnotę nie mają szans z powodu dziwnych uprzedzeń proboszcza. To przykre.

Ks.Marek napisał(a):Po prostu mam parę zastrzeżęń do wypowiedzi Pani, która opowiada w zacytowanym artkule o swoich przeżyciach z Odnową
Np.?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-11-2006 17:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Aleksandra Samira-Gajny pisząc o nadzwyczajnych darach Ducha Świętego napisał(a):To przekracza rozum i na początku trudno się temu poddać. Nikt nie chce wyjść na głupka. W chwili gdy odłoży się swój wewnętrzny wstyd i opór przed odkryciem się przed innymi i podda prowadzeniu Boga, wtedy dopiero Duch daje charyzmaty. Jest delikatny. Nie wchodzi na siłę. Dar języków jest pozarozumową modlitwą, stanięciem przed Bogiem jak bezradne dziecko. Otwiera na pozostałe charyzmaty, na służbę… Potem pojechaliśmy na czuwanie do Gniezna. Ludzie wypełniali cały stadion
Mi osobiście jakoś nie układa się przyjąć do makówy "modlitwy językami" - Pan Bóg nie działa pozalogicznie. Po co ma komuś dawac dar modlitwy w jakimś nieartykułowanym języku (słyszałem to). To był bełkot po prostu, nieokreślony, bezsensowny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2006 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
O rany ...

Ku wewnętrznemu zbudowaniu, 1 Kor 12 i 14 polecam...

Doświadczam na sobie, jak nie przekona Ksiedza świadectwo to już nie nasza wina Oczko

Z mojego doświadczenia:
- dar jezyków pomaga sie otworzyć na inne dary, typu rozeznania albo proroctwa.
- w sytuacjach kiedy z jakiegoś względu potrzebna jest długotrwała modlitwa, a brakuje słów - zawsze można zdać się na Ducha Oczko
- skoro Bóg go dał to widać jednak jest logiczny

A poza tym istnieje też coś takiego jak dar tłumaczenia języków. Jakoś spodobało się Bogu że czasami nim posługuję.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-11-2006 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Annnika napisał(a):- skoro Bóg go dał to widać jednak jest logiczny
a skąd ta pewność Aniu?
Jestem wielce zdystansowany od tego rodzaju rewelacji

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2006 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Jestem wielce zdystansowany od tego rodzaju rewelacji
Ok, to nie ma co księdza zmuszać do Odnowy, bo jeszcze bardziej się ksiądz zrazi. I nie ma co tłumaczyć, bo i tak ksiądz będzie uważał swoje. Nie każdemu widocznie jest dana łaska poznania "tego rodzaju rewelacji".
Zresztą 200 tys. duchaczy co roku na Kongresie Odnowy w Częstochowie o czymś świadczy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-11-2006 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Naprawdę nie wiem dlaczego dostałam powiadomienie w tym temacie- może to znak ,abym coś natemat napisała-Tak wielu modli się o łaski Ducha św. Pan Bóg udziela rzeczywiście pewnych umiejętności,które trudno ogarnąć rozumem, ale czy małe dziecko, które chce usilnie od swoich rodziców najnowszy komputer lub prawdziwy samochód nie byłby śmieszny- wszyscy pragną wspaniałych darów, ale czy będą umieć je wykorzystać, Te dary nie służą naszej pysze lecz zbawieniu innych- Obdarzony tymi darami ciągle się musi modlić i o modlitwę prosićaby mógł dobrze wykorzystać dary. To jest bardzo duże zaufanie Pana Boga do obdarowanego człowieka wyciskającego niejedną łzę- Człowiek nie jest już pewny czy żyje ,czy zyje w nim ktoś inny. Czuje się jak szczególne narzędzie w ręku Boga, a znając swą marność ciągle się lęka czy nie zawiedzie.Ktoś powie, że Bóg daje siły ale my jesteśmy ludżmi i żyjemy między ludżmi. Czy życie świętych -obdarzonych wieloma łaskami ,było łatwe i przyjemne-czy otaczali ich ludzie podziwiający ich łaski?

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sro 22 Lis, 2006 17:34 ]
Bym ci dała "pomógł" gdybym mogła Oczko

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sro 22 Lis, 2006 22:37 ]
To ja dam za ciebie "pomogła" Język

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sro 22 Lis, 2006 22:38 ]
O. Zagapiłem się i widze że już jest dodany przez Offieczke
22-11-2006 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
To od Annniki maku Oczko

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sro 22 Lis, 2006 17:41 ]
Thank you very much :*

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-11-2006 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kazimierz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Dosyć dawno ja z żoną przeszliśmy calą formację duchową w Odnowie. Prowadził ją wspaniały , młody kś. jezuita. Miałem czasami podobne odczucia jak ks. Marek , ale grupa była dobrze prowadzona. Gdy my przenieśliśmy sie do swojej parafii do rozwijania innych ruchów okazalło się po jakimś czasie, że gdy odszedł tan opiekun , grupa pod wpływem trochę chyba za bardzo zarozumialych liderów założyla jakiś Nowy Kościol i biskup zabronił im działać w Kościele. Nie wiem do dzisiaj co to jest ???Oni działają poza kościołem. :!: Może ktoś wie co to jest :?:Myśle, że ważne jest czuywanie kapłana.

NIE BOJCIE SIE BYC SWIETYMI JP II
25-11-2006 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów