Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opętania - jak odróżnić opetanego od chorego na umyśle?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Hmm... no nie wiem czy szatan musiał koniecznie spowodować tę śmierć... nie przekonuje mnie to Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-11-2006 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
tak się przypuszcza: nikogo nie było w pomieszczeniu, drzwi i okna były szczelnie zamknięte, a mimo to meble były porozbijane, a Marta nie żyła
22-11-2006 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Tak się podejrzewa - leżała obok łóżka, a od wielu lat nie była w stanie wykonać najmniejszego nawet ruchu. Ale nie wiem czy istnieje jakiegoś ostateczny dowód na to (przynajmniej ja nie znalazłem tego wyrażonego w sposób bardziej wiążący niż opinia, choć bardzo prawdopodobna).

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
22-11-2006 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ale takie sytuacje zdarzały sie dość często. Marta była zupełnie nieruchoma i wiele razy znajdowano ją pobitą, posiniaczoną, wyrzucona z łózka w odległym kącie pokoju.
Owszem sama Marta w grudniu 1980r, gdy zachorowała na grypę, mówiła, że demon powiedział do niej "Wkrótce cię dostanę i to na dobre"....ale wszyscy przecież wiemy, że tylko Bóg jest Panem życia i śmierci.
Ps. Marta zmarła 6 lutego 1981r, nie jak wcześniej podałam 4 lutego.
22-11-2006 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:tylko Bóg jest Panem życia i śmierci.
więc dlaczego wg Ciebie miałby nie dopuścić do takiej śmierci? skoro on wszystko może?
22-11-2006 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Bo szatan - nieprzyjaciel człowieka ma tylko władzę kusić, nękać i oskarżać człowieka przed Bogiem.
Cel przyjścia Chrystusa na ziemię - "aby pokonać tego, który dzierzył władzę nad śmiercią, to jest diabła (Hbr 2,14), "aby zniweczyć jego dzieło"(1 J 3,8)....Marta naznaczona stygmatami, współcierpąca z Chrystusem, nie może być pokonana przez szatana.
23-11-2006 00:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat: Bo szatan - nieprzyjaciel człowieka ma tylko władzę kusić, nękać i oskarżać człowieka przed Bogiem.
tylko? a czytałeś księgę Hioba? jak nie to zajrzyj do niej; piszesz również
Cytat:nie może być pokonana przez szatana
nie może? a dlaczego uważasz, że działo się to bez woli Boga? dlaczego coś narzucasz Bogu?
23-11-2006 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
to Ja :) napisał(a):tylko? a czytałeś księgę Hioba?
Wydaje mi się, że księga Hioba jest bardziej symboliczna niż realistyczna...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-11-2006 00:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
ale pokazuje, że Bóg wszystko może, w tym przypadku, że może posłuszyć się szatanem, że szatan może być narzędziem w jego ręku
23-11-2006 00:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Nie sądzę, że zaraz narzędziem. Prędzej może dopuszczać szatana do człowieka, ale na pewno nie się nim przeciwko człowiekowi posługiwać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-11-2006 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Jeżeli sięgamy do księgo Hioba to proszę pamiętać, że:
1. jej zadaniem jest wytłumaczenie problematyki cierpienia niezawinionego
2. Bóg oddając Hioba w ręce Szatana zastrzegł, by ten nie odebrał mu życia.

Teoretycznie więc jest możliwe, że Szatan odbiera życie człowiekowi. Ale czy w praktyce takie wypadki się zdarzają? Potrzeba tu jakiegoś porządnego teologa.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
23-11-2006 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
loukas napisał,
Cytat:Bóg oddając Hioba w ręce Szatana zastrzegł, by ten nie odebrał mu życia.
tylko pozwolił odebrać życie jego, Hioba, dzieci :roll:
23-11-2006 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Annnika napisał(a):W przypadku Emily Rose (Annelise Michel) wykończyły ję leki przeciwpadaczkowe ( m.in wycofany niedługo potme tegretol) silnie uszkadzajace mózg, a konkretniej ośrodek łaknienia. Gyby nie uszkodzenie mózgu być może egzorcyzmy by pomogły do końca, niestety nie zdążyły, bo najpierw zabiło ją wycieńczenie organizmu.
Nie kojarzę nic o Marcie Robin.
:shock: :shock: :shock: :shock:
O ja cię przepraszam bardzo...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-11-2006 00:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
a co Ksiądz powie na tego Hioba?
23-11-2006 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Marta zmarła w piątek 6 lutego - "Kiedy zmieniano pościel, zauważono wielką plamę krwi tam, gdzie leżały stopy oraz inne plamy na wysokości głowy. Aż do ostatniej chwili więc przeżywała Mękę. Umarła na krzyżu, razem z Chrystusem, tak jak prosiła" (cytat z w/w książki).
Marta prosiła: "Boże mój, kiedy wyciągnę do Ciebie moją umęczoną biedną rękę, szepcząc kocham Cię i proszę, zabierz mnie Panie, uczyń mi te łaskę" (Marthe de la passion).
Czy Bóg, który jest Miłością, mógł odmówić prośbie umiłowaniej swojej córki i pozwolić szatanowi na dostęp do niej w momencie jej pełnego zjednoczenia z Chrystusem?
Nie potrafię w to uwierzyć.
23-11-2006 01:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów