Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Autor Wiadomość
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Harpoon napisał(a):No jeśli się zamyka na Jego głos to co innego, ale nie możesz powiedzieć, że Bóg przemawia TYLKO w ciszy :!:
Uczono mnie, że Bóg przemawia w sumieniu. Żeby Go usłyszeć trzeba ciszy.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Jak tylko w ciszy? Bóg przemawia do nas przez wszystko, przez rośliny, zwierzęta przez ludzi, daje nam różne znaki, cisza jest potrzebna do tego, aby porozmawiać
03-05-2005 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Może potrzebna jest cisza duszy...
Ale nie ma znaczenia czy wokoło będzie hałas czy nie....

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-05-2005 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
O dokładnie Harpoon ma racje, gdy chce się porozmawiać z Bogiem to nie jest ważne, w jakich warunkach tak samo Bóg, gdy do nas przemawia
03-05-2005 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Cytat:
Widziałam wiele dusz w przepaściach piekielnych za niezachowanie milczenia.
Świadectwo św. Faustyny przemawia do mnie bardziej przekonywająco.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Milczenie a zachowanie ciszy to są 2 różne sprawy
03-05-2005 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Dokładnie,... Sądze, że chodziło tu o zachowanie milczenia duszy....

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-05-2005 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Mi sie wydaje ze tu chodzilo o pustke duszy ktora nie rozmawia z Bogiem czyli milczy........ale to tylko moje zdanie
03-05-2005 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Wracając do grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, to jeszcze mogę dodać (co się przed chwilką dowiedziałam), że jeśli ktoś myśli, że je popełnił to raczej ich nie popełnił, bo one wiążą się z ogromną zatwardziałością duszy...

[ Dodano: Wto 03 Maj 2005 22:34 ]
Aha... i to jest w sumie pewne uogólnienie...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-05-2005 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Nata_89 napisał(a):Milczenie a zachowanie ciszy to są 2 różne sprawy
Wyjaśnij róznice jeśli można prosić.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Katolik napisał(a):Jednym z grzechów przeciw Duchowi Świętemu jest niezachowanie milczenia.
Pamiętam jak kiedyś kolega chwalił się, że ma bardzo fajnie urządzone życie, bo rano budzi go muzyka, do pracy jedzie i po drodze gra mu muzyka, do snu budzi go muzyka. Pomyślełem wtedy, że to jest grzech przeciw Duchowi św. bo w jaki sposób ma do niego przemówić Bóg, skoro nie ma takiej możliwości, bo Bóg przemawia w ciszy?
Z kolei ktoś z rodziny, gdy rozpoczynam rozmowę o Bogu, przerywa od razu: Nie mów mi o tym, bo nie chcę o tym słyszeć. Boi się prawdy o sobie; bo dobrze mu w swoim wygodnym życiu. A nuż trzeba by się zmienić? lepiej o tym nie wiedzieć. To też jest grzech przeciw Duchowi świetemu.

To nie są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu, bo jest TYLKO JEDEN GRZECH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU!!!!!!!!

KKK 1864 "Kto by... zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego" (Mk 3, 29) "Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczine ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu nie będą odpuszczone" (Mt 12,31). Miłosierdzie Boże nie zna granic, lecz ten, kto świadomie odrzuca przyjęcie ze skruchą miłosierdzia Bożego, odrzuca przebaczenie swoich grzechów i zbawienie darowane przez Ducha Świętego. Taka zatwardziałość może prowadzić do ostatecznego braku pokuty i do wiecznej zguby.

Więcej nie będe pisał bo tu już wszystko zostało napisane tylko trzeba "iść" na początek tematu. "Katolik" nie wywołuj dyskusji, która została zakończona i wyjaśniona - nie przeczytałeś początku i zacząłeś to samo jeszcze raz :evil: Przeczytaj temat wpierw :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
04-05-2005 10:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Cytat:Jednym z grzechów przeciw Duchowi Świętemu jest niezachowanie milczenia.

Co za bzdura !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Pocieszę Was:

Jezusa pytano przecież, o to kto zatem może być zbawiony. I On odpowiedział, że co dla ludzi jest niemożliwe dla Boga jest możliwe.

To jakaś nadzieja jest, nie?
05-05-2005 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Jeeeeeeest :jupi: :jupi: :jupi:

A poza tym gdzie jest napisane, że niezachowanie milczenia to grzech?! Może w momencie gdy ktoś nam się z czegoś zwierza i nie chce byśmy o tym innym paplali, ale taak?! To może w ogóle się nie odzywajmy do nikogo i już! Będzie spokój.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-05-2005 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Jak by nie było to wydaje mi się, że to nie o takie milczenie chodzi.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-05-2005 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Wydaje mi się, że chodzi tu o milczenie wewnetrzne, zachodzace wewnatrz nas.

Ale jakoś nie jestem przekonana do tego, aby to był grzech przeciw Duchowi Świętemu...

Jest to gdzieś napisane w Piśmie Świętym?
07-05-2005 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów