Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapłatą za grzech jest śmierć.
Autor Wiadomość
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Zapłatą za grzech jest śmierć.
Sugeruję, że mniej grzechów - dłuższe życie.
Wiem, że nie tak do końca.
Pokora.
Chrustus wykupił Nas z grzechu.
Czyżby długowieczność-nieśniertelność (?) była nam z tego powodu bliższa?
Mamy nie zrywać owocu z drzewa życia.
Proszę o rozwinięcie tematu.
20-11-2006 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-11-2006 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
KKK 1018 Na skutek grzechu pierworodnego człowiek musi podlegać śmierci cielesnej, "od której byłby wolny, gdyby nie był zgrzeszył" (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 18).

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-11-2006 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:KKK 1018 Na skutek grzechu pierworodnego człowiek musi podlegać śmierci cielesnej, "od której byłby wolny, gdyby nie był zgrzeszył" (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 18).

Offco, czy tu chodzi o to, że człowiek jest istotą śmiertelną z powodu pierwszego grzechu pierwszych ludzi?

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
21-11-2006 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Harpoon napisał(a):Offco, czy tu chodzi o to, że człowiek jest istotą śmiertelną z powodu pierwszego grzechu pierwszych ludzi?
Przeglądając pozostałe akapity KKK dotyczące śmierci człowieka, odniosłam wrażenie, że tak. KKK podaje, że gdyby człowiek nie zgrzeszył, nie byłoby śmierci.
Osobiście mniej więcej "czuję" ten temat, ale nie znowuż tak do końca. Jestem świadoma, że śmierć jest konsekwencją grzechu, ale z drugiej strony zastanawiam się, czemu akurat taka forma konsekwencji? :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-11-2006 00:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Invader Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
AvE,
Zapłatą za grzech jest [glow=red]śmieć[/glow].
Buehehehehe, niezłą perspektywa :diabelek: :mrgreen: Duży uśmiech
Pozdr.
[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 21 Lis, 2006 11:43 ]
Invader napisał(a):Zapłatą za grzech jest śmieć.
Już to poprawiłem :mrgreen:

[Obrazek: Metal_Johnson.gif]

Stay Invaderized
21-11-2006 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Offca napisał(a):KKK 1018
Offca napisał(a):Jestem świadoma, że śmierć jest konsekwencją grzechu, ale z drugiej strony zastanawiam się, czemu akurat taka forma konsekwencji?
Uważam, że w ten sposób, poprzez śmierć jest możliwe wydoskonalenie się człowieka na bycie z Bogiem. To takie jedyne w swym rodzaju wydarzenie, które weryfikuje człowieka jako wiernego Bogu lub jako nicponia

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2006 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Invader Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
AvE,
Ks.Marek napisał(a):Już to poprawiłem :mrgreen:
Git :mrgreen:
Pozdr.

[Obrazek: Metal_Johnson.gif]

Stay Invaderized
21-11-2006 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Chodzi mi m.in. o to. czy nieśmiertelność jest grzechem...
26-11-2006 14:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jak nieśmiertelność może być grzechem :?: 8-[ Nie rozumiem. Jeśli byłaby grzechem, nie byłaby nagrodą w niebie! Bóg by jej nie stwarzał.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-11-2006 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Napisali :"niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki" Ks Rodz 3;22
26-11-2006 17:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ewa BW napisał(a):Chodzi mi m.in. o to. czy nieśmiertelność jest grzechem...
Offieczka ładnie odpowiada:
Offca napisał(a):Jeśli byłaby grzechem, nie byłaby nagrodą w niebie! Bóg by jej nie stwarzał.
Po czym Pani Ewa BW oznajmia, iż jest napisane:
Autor Natchniony w Rdz 3,22 napisał(a):Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki.
Na co ja odpowiem: jeśli przyjmujemy w wierze, oraz przez Słowo Boże, iż Bóg jest miłością, to czy mógłby poskąpić czegokolwiek człowiekowi? :-k
Osobiście przykładam wagę do owego "teraz" - człowiek uciekł Panu Bogu z warsztatu. Nie poznawszy tego, co miał w zasięgu ręki, nie angażując się w kontemplacje piękna stworzenia ludek dał się zwieść i nie wytrzymał ciekawości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-11-2006 17:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
A moim skromnym zdaniem chodzi o to, że grzech pierworodny spowodował, że utraciliśmy życie wieczne w raju. Teraz musimy o ten raj walczyć. Zresztą to bardzo zawiłe kwestie i najlepiej zapytać jakiegoś wybitnego teologa, czy biblistę. Oni na pewno odpowiedzą na wątpliwości odnośnie tego, czy karą za grzech jest śmierć.
Ja tam chciałbym zauważyć inny aspekt, niekoniecznie związany z opisem wydarzeń z Genesis. Otóż wg mnie karą za grzech jest śmierć. Śmierć mojej wolności dziecka Boga. Grzech oddala mnie od Boga, przez co zabija we mnie jego umiłowane dziecko. Ja to tak odbieram Uśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
26-11-2006 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ap. Paweł w Liście do Rzymian 5,12 napisał(a):Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...
Ajfen napisał(a):Otóż wg mnie karą za grzech jest śmierć.
Hmm, 2000 lat temu mówił o tym św. Paweł :mrgreen:
Ap. Paweł w Rz 6,23 napisał(a):Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-11-2006 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kazimierz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Łatwo zrozumieć skutki grzechu pierworodnego na nastepującym przykładzie: człowiek w Raju przed grzechem pierworodnym był napełniony łsaka Bożą jak widro pełne wody. grzech spowodował , że ta łaska została utracona- wylała się z wiadra. Bóg jednak nie pozostawił człowieka bez możliwości napełniania się łską Bożą dając możliwość czerpania ze ŹRÓDLA jakim jest sam Bóg . Jednak to sam człowiek musi podejść , zanurzyć wiadro w studni łaski i czerpać . Bóg pozostawia człowiekowi decyzję w sprawie czerpania ze ŹRÓDŁA. Właśnie grzech powoduje , że to wiadro jest dziurawe i nie pozwala czerpać łask Bożych. Bez tych darów człowiek traci łaskę zbawienia co oznacza śmierc .

NIE BOJCIE SIE BYC SWIETYMI JP II
26-11-2006 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów