Ankieta: Czy jesteś za karą śmierci ?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jestes za karą śmierci ?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
semper_malus napisał(a):Po obcinanie rąk i nóg i wypuszczanie mimo, że czyni zadaść najniżyszym instynktom do niczego nie prowadzi.

Kurde jeszcze raz musze tego posta pisać :evil:
A więc nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Prosty przykład - Szwecja. Bardzo bezpieczny kraj. Byłam tam 2 tygodnie temu, więc osobiście mogłam tego doświadczyć. Normalny, przeciętny obywatel, nie pomyśli nawet o kradzieży. Ludzie zostawiają swoje rowery na ulicy, pod blokami, mieszkaniami. Rowery stoją w nocy i w dzien nie ruszone. U nas po jednej nocy takiego roweru już byś nie miał. Zgubisz coś na ulicy, to nie musisz się martwić, bo wracając spowrotem tą samą drogą, znajdziesz to dokładnie w tym samym miejscu w którym daną rzecz zgubiłeś. W środku nocy możesz bezpiecznie wyjść sobie na spacer, ponieważ tam nie szlajają się bandy wyrostków nalanych niemalże w trupa, którzy klną na całe gardło, zaczepiają, wyzywają lub napadają przechodniów. Jedna osoba z Polski opowiadała kiedyś, że przypadkowo zostawiła w budce telefonicznej w centrum miasta portfel i dokumenty. Kiedy po jakimś czasie tam wróciła, przekonana, że już swoich rzeczy nie znajdzie, zdziwiła się bardzo, bo je znalazła - leżały na tym samym miejscu, gdzie je zostawiła. Czy byłoby to u nas możliwe??? Nie. Ludzie zostawiają tam drogie samochody, w ogóle nie wprowadzając ich do garażu i nikt ich nie kradnie. U mnie samochód stoi w garażu, a niestety kiedyś zadarzyło się, że złodzieje go ukradli.
Tam dla ludzi własność osobista jest niemalże sacrum. Panuje zasada - nie Twoje, nie ruszaj! To dzięki temu, że przez wiele, wiele lat w Szwecji obowiązywała właśnie kara obcinania rąk za kradzież. W Polsce chyba by się to za bardzo nie przyjęło, bo nie byłoby już ludzi do pracy - wiekszość byłaby zapewne kalekami...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-07-2005 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Judasz napisał(a):Kara śmierci lub okaleczenie ? Może to jest wyjście.
Już mi się wydaje, że sam skazany wolałby karę śmierci niż okaleczenie, z którym właściwie max do kitu się żyje :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-07-2005 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Harpoon napisał(a):
Judasz napisał(a):Kara śmierci lub okaleczenie ? Może to jest wyjście.
Już mi się wydaje, że sam skazany wolałby karę śmierci niż okaleczenie, z którym właściwie max do kitu się żyje :roll:

I o to chodzi. Dokonując morderstwa lub drugiego gwałtu (po drugim dawałbym już karę śmierci - psychika, to nie worek kartofli - ja też można strasznie zranić) taki gość miałby przed oczyma życie na wózku do końca życia, z tatuażem na czole (nie można dopuścić, żeby normallni niepełnosprawni byli z nimi myleni). Dlatego myślę, że wprowadzenie tylko jednego wymiaru kary za świadomy mord
(nie chodzi o przypadkowe zabicie i obronę własną, ale np. strzelanie bandytów do konwojentów bankowozu)
, tj. wózka byłoby bardzo, bardzo odstarszające. Potrzebna byłaby jednak opinia Kościoła.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
25-07-2005 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Chyba nie znsz się w ogóle na psychice człowieka.

Ja też się dużo nie znam, ale przytoczę wypowiedź pewnego księdza, który na codzień pracuje w zakładzie karnym. Powiedział on, że człowiek, kiedy morduje lub popełnia inną "zwyrodniałość" nie mysli w ogóle o karze, jaka go może spotkać. To jest poza jego świadomością.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
25-07-2005 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Judasz napisał(a):I o to chodzi. Dokonując morderstwa lub drugiego gwałtu (po drugim dawałbym już karę śmierci - psychika, to nie worek kartofli - ja też można strasznie zranić) taki gość miałby przed oczyma życie na wózku do końca życia, z tatuażem na czole (nie można dopuścić, żeby normallni niepełnosprawni byli z nimi myleni). Dlatego myślę, że wprowadzenie tylko jednego wymiaru kary za świadomy mord (nie chodzi o przypadkowe zabicie i obronę własną, ale np. strzelanie bandytów do konwojentów bankowozu) tj. wózka byłoby bardzo, bardzo odstarszające. Potrzebna byłaby jednak opinia Kościoła.

No na szcęście - Kościół nie opiera się na opiniach ludzi, rządnych krwi tak ja ty bracie. Ty żyjesz przepisami strego prawa jak Żydzi i Faryzeusze. Nie o takim podejściu do człowieka mówił Jezus. Ty już byś ową jawnogrzesznicę ukamienował, bo chyba nie myślisz że tylko dwa razy si[fade] sprzedawała facetom?. :diabelek: :shock: [/fade]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-07-2005 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Futrzak napisał(a):ale przytoczę wypowiedź pewnego księdza, który na codzień pracuje w zakładzie karnym. Powiedział on, że człowiek, kiedy morduje lub popełnia inną "zwyrodniałość" nie mysli w ogóle o karze, jaka go może spotkać. To jest poza jego świadomością.

To wynika z działania w afekcie (ampoku), ale głownie z małej dotkliwości obecnych kar. Zapewnim Cię, że gdyby TVP pokazywała kilka razy w miesiącs jak kilku gości wyjeźdza z Zakładu Karnego na wózkach - po amputacji z wielkim tatuażem na łysej głowce ,,M" - bandyci byliby w szoku - to byłby ich senny koszmar. Sięgaliby po broń bardzo, bardzo ostrożnie...

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
25-07-2005 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Futrzak napisał(a):Chyba nie znsz się w ogóle na psychice człowieka.

Ja też się dużo nie znam, ale przytoczę wypowiedź pewnego księdza, który na codzień pracuje w zakładzie karnym. Powiedział on, że człowiek, kiedy morduje lub popełnia inną "zwyrodniałość" nie mysli w ogóle o karze, jaka go może spotkać. To jest poza jego świadomością.

Dobrze btacie, że Ty trzymasz flintę, bo jak by Judasz ją miał - już byśmy byli zimnymi trupami, no może w drodze wyjątku poobcinał by nam ręce :diabelek: =D> :shock: [-X :wink:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-07-2005 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Judasz napisał(a):Choć KK zakazuje chyba okaleczeń, ale może zamiast kary śmierci byłoby to akceptowalne

Masz racje, nie akceptuje.

A kare smierci akceptuje tylko jako cos w stylu samoobrony. Okaleczenie tej funkcji nie spełnia.

[ Dodano: Pon 25 Lip, 2005 23:49 ]
Daidoss napisał(a):Jesteś fanatykiem Radia Maryja a piszesz takie pierdoły, że aż nie podobne do tego w co wierzysz :shock:

Daidoss prosze Cie... spokojnie...

[ Dodano: Pon 25 Lip, 2005 23:53 ]
Judasz napisał(a):Ateiści to Piekło !

Bóg chce zbawienia wszystkich. Fakt ze ateista sam sie od Boga odcina i tworzy sobie zalążek piekła juz tu na ziemi - ale nie uogólniałabym az tak. Bóg potrafi znaleźc droge do kazdej duszy
25-07-2005 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Dla mnie to wszystko jest wręcz idiotyczne :roll:
A może za kradzież powinno się wprowadzić tak jak dawniej to było, obcięcie dłoni :?:
Ludzie popełniają błędy.
Śmierć za śmierć, czy okaleczenie za śmierć... Dużej różnicy nie ma, a obie pokazywałyby bestialstwo władzy...
Dożywotnie więzienie i tak wg. mnie jest już wystarczającą karą dla mordercy.
Chociaż tatuaż na czole by się przydał w przypadku jakiegoś zwolnienia arunkowego czy czegoś tam jeszcze .

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-07-2005 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Harpoon napisał(a):Dla mnie to wszystko jest wręcz idiotyczne :roll:
A może za kradzież powinno się wprowadzić tak jak dawniej to było, obcięcie dłoni :?:
Ludzie popełniają błędy.
Śmierć za śmierć, czy okaleczenie za śmierć... Dużej różnicy nie ma, a obie pokazywałyby bestialstwo władzy...
Dożywotnie więzienie i tak wg. mnie jest już wystarczającą karą dla mordercy.
Chociaż tatuaż na czole by się przydał w przypadku jakiegoś zwolnienia arunkowego czy czegoś tam jeszcze .

Jak dla mnie brat Judasz został w życiu czymś mocno dotknięty i zraniony, skoro za wszystko domaga się kary - i to jakiej. Nie tak mawiał Jezus. :cry:

Jeszcze w Jego postach nie zagościła ani razu Dobra Nowina.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
26-07-2005 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Papież Jan Paweł II - jak byś nie wiedział też był przeciwko karze śmierci! - AMEN !!!

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
26-07-2005 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Judasz napisał(a):A kto powiedział: ,,Jeśli prawa ręka jest ci powodem grzechu - odetnij ją". Robimy tym ludziom więc przysługę.... (?)

Stary, Ty naprwadę nie wiesz co czynisz, więc Ci wybaczam - to właśnie sugerował Jezus, kiedy mówił o swoich katach. Naprawdę, żal mi Ciebie, bo Dobra Nowina, nigdy się o Ciebie nawet nie otarła. Co widać w powyższych postach. Czyste prawo wyjęte ze ST kreujesz.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
26-07-2005 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Taki młody i jaki nerowowy... Z tego, co wiem, KK nie potępia kary śmierci ostatecznie. Ponieważ w moim odczuciu jest to złe wyjście, myślę tylko że należy rozważyć jako jej zamiennik - amptację nóg. Kara dotkliwa i eliminacja ze społeczeństwa też dostateczna, a gość ma szansę na nawrócenie. Poziom bezpieczeństwa jest tak niski i przeludnienie więzień tak duże (i koszt utrzymania tych darmozjadów), że wg mnie można to rozważyć na serio.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
26-07-2005 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Judaszu... A czy Ty odciąłeś sobie rękę, jeśli była dla Ciebie powodem do grzechu :?:
Albo czy wydłubałeś sobie oko :?:
Zastanów się człowieku co Ty piszesz, bo to się robi coraz bardziej żałosne :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-07-2005 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
„Wszystko, co godzi w samo życie, jak wszelkiego rodzaju zabójstwa, ludobójstwa, spędzanie płodu, eutanazja i dobrowolne samobójstwo; wszystko, cokolwiek narusza całość osoby ludzkiej, jak okaleczenia, tortury zadawane ciału i duszy, próby wywierania przymusu psychicznego; wszystko, co ubliża godności ludzkiej, jak nieludzkie warunki życia, arbitralne aresztowania, deportacje, niewolnictwo, prostytucja, handel kobietami i młodzieżą; a także nieludzkie warunki pracy, w których traktuje się pracowników jak zwykłe narzędzia zysku, a nie jak wolne, odpowiedzialne osoby: wszystkie te i tym podobne sprawy i praktyki są czymś haniebnym; zakażając cywilizację ludzką bardziej hańbią tych, którzy się ich dopuszczają, niż tych, którzy doznają krzywdy, i są jak najbardziej sprzeczne z czcią należną Stwórcy” 5.
EVANGELIUM VITAE
Jan Paweł II, 25.03.1995 r.

W 56. numerze encykliki Ewangelium vitae Papież pisze: ”Wymiar i jakość kary powinny być dokładnie rozważone i ocenione, i nie powinny sięgać do najwyższego wymiaru, czyli do odebrania życia przestępcy, poza przypadkami absolutnej konieczności, to znaczy gdy nie ma innych sposobów obrony społeczeństwa. Dzisiaj jednak, dzięki coraz lepszej organizacji instytucji penitencjarnych, takie przypadki są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale”.

Jednocześnie Jan Paweł II potwierdził to, co zostało sformułowane w 2267 numerze Katechizmu Kościoła Katolickiego:

”Jeśli środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego przed napastnikiem i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób, władza powinna stosować te środki, gdyż są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej”.

Wydaje mi się zatem, że w tym kontekście możemy chyba rozważać tę kwestię w forum dyskusyjnym. Wg mnie Kościół nie zamknął całkowicie drogi do środków ,,krwawych".

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
26-07-2005 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów