Ankieta: Czy jesteś za karą śmierci ?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jestes za karą śmierci ?
Autor Wiadomość
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Kościół zezwala(ł) na karę śmierci tylko jako formę samoobrony społeczeństwa, w wypadku gdy nie ma możliwosci jakiegos unieszkodliwienia niebezpiecznego człowieka. Wzięłam (ł) w nawias dlatego ze dzis takie możłiwosci są (dobrze strzeżone więzienia). Kara śmierci nie jest więc karą w ścisłym tego słowa znaczeniu, ani tym bardziej zemstą, ale formą obrony. Nie chodzi o to zeby tej osobie zadac ból.

To co proponuje Judasz to czysta forma zemsty, zadawanie bólu za karę. A tego Jezus nie pochwalał.

[ Dodano: Wto 26 Lip, 2005 22:15 ]
Judaszu to Jezus mówił że mamy miłowac nieprzyjaciół, miłowac, a nie okaleczac. Nauka Kościoła rzeczywiscie się rozwija ale w stornę przeciwną niz ty to sugerujesz
26-07-2005 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
ok. ja się wycofuję z tego tematu. Podałem swoje argumenty. Wydaje się, że albo nikt w Kościele jeszcze nie rozważał zastosowania amputacji jako zamiennika kary śmierci, albo faktycznie rozważał i stąd zakaz okaleczeń w Evangelium Vitae. Dla pozostania w obrębie opublikowanych dokumenów Kościoła, przyjmijmy na zamknięcie dyskusji, że:

,,Wszystko, co godzi w samo życie, jak wszelkiego rodzaju zabójstwa, ludobójstwa, spędzanie płodu, eutanazja i dobrowolne samobójstwo; wszystko, cokolwiek narusza całość osoby ludzkiej, jak okaleczenia, tortury zadawane ciału i duszy, próby wywierania przymusu psychicznego (...): wszystkie te i tym podobne sprawy i praktyki są czymś haniebnym; zakażając cywilizację ludzką bardziej hańbią tych, którzy się ich dopuszczają, niż tych, którzy doznają krzywdy, i są jak najbardziej sprzeczne z czcią należną Stwórcy” 5.


I na przyszłośćDuży uśmiecho moich Szanownych Dyskutantów - dziękując za dyskusję - trzeba tak argumentować, jak ja zakończyłem, wycofując się ze swojej tezy- a nie krzyczeć itd. To są dość mocne argumenty (tu podane wyżej). I dlatego trzeba znać dokumenty Kościoła, gdy się ze mną rozmawia, bo to są dla mnie rzeczy niepodważalne

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
26-07-2005 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Moniczka napisał(a):Kościół zezwala(ł) na karę śmierci tylko jako formę samoobrony społeczeństwa, w wypadku gdy nie ma możliwosci jakiegos unieszkodliwienia niebezpiecznego człowieka. Wzięłam (ł) w nawias dlatego ze dzis takie możłiwosci są (dobrze strzeżone więzienia). Kara śmierci nie jest więc karą w ścisłym tego słowa znaczeniu, ani tym bardziej zemstą, ale formą obrony. Nie chodzi o to zeby tej osobie zadac ból.

To co proponuje Judasz to czysta forma zemsty, zadawanie bólu za karę. A tego Jezus nie pochwalał.

[ Dodano: Wto 26 Lip, 2005 22:15 ]
Judaszu to Jezus mówił że mamy miłowac nieprzyjaciół, miłowac, a nie okaleczac. Nauka Kościoła rzeczywiscie się rozwija ale w stornę przeciwną niz ty to sugerujesz

Dokładnie tak ! - Moniczka zna nauczanie Kościoła lepiej niż Ty bracie.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
27-07-2005 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
Ja jestem przeciw. To Bóg dał nam życie, a nie drugi człowiek, więc czemu on niby miałby decydować o czyimś życiu? Poza tym jeśli ktoś kogoś zabił, to nie powinno się naśladować go w grzechu (wiadomo - zabójstwo to grzech). Pan Bóg w dniu sądu sam odpowiednio takiego delikwenta osądzi. A nawet jeśli nie patrzeć ze strony chrześcijańskiej, to przecież każdy człowiek ma naturalne prawo do życia, o czym pisze Offca.
A jak ukarać mordercę? Więzienie bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym (no, może na święta z rodziną przez kilka minut i pod czujnym okiem strażników), bez przepustek i zwalniania za "dobre sprawowanie". I każdy więzień powinien na siebie pracować i mieć tyle na ile sobie zapracuje.
29-07-2005 13:47
Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
A tak dodając na marginesie...
Morderca mordercą, ale co z jego rodziną :?: Skazując przestępcę na śmierć chyba jeszcze bardziej godzimy w jego najbliższych.
Zgadzam się, że za zabójstwo potrzebny jest wysoki wymiat kary, ale nie śmierć za śmierć...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-07-2005 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CaRo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ja jestem za karą śmierci..

..and may the force be with You.. Uśmiech
06-08-2005 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Obejrzyj "Zieloną Milę" to może Ci się odechce być "za" :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-08-2005 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CaRo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Zieloną Milę ogladalem, nadal jest za za Uśmiech fantastyczna treść tego filmu nie ma nic do rzeczy..

..and may the force be with You.. Uśmiech
07-08-2005 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Fantastyczna może i nie, ale rzeczywista tak.

Nie bierzesz nigdy pod uwagę, że taki człowiek może chcieć szczerze i ewidentnie zmienić swoje życie, mimo tych zbrodni, które popełnił? Bo to, zapewniam Cię, nie jest fantastyka. W tym momencie odbiera mu się szansę. Jak byś się czuł, gdyby i Tobie taką szansę zabrano, chociaż tak bardzo byś chciał? Na pewno nie chciałbyś, aby Cię zabito. Jezus powiedział, że choćby człowiem miał na swoim koncie grzechów, ile jest ziaren piachu na Ziemi, to jeśli się nawróci i odda bożemu miłosierdziu, zostanie zbawiony. I każdy ma taką szansę. Nie powinno się jej nikomu odbierać.
Dożywotnie wiezienie, ciężka praca fizyczna tak. Śmierć nie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-08-2005 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Offca wyobras sobie ze ktos zabija cala twoja rodzine wszystkich bliskich niepozostawia przy zyciu nikogo z twojich przyjaciol z twojej rodziny. I sad ma dwa wyjscia skazac go na dozywotnie wiezienie lub na kare smierci. Ale wyrok uzalezni od Ciebie. Ty wybierasz mu kare.
Zwruc uwage ze koles prawdo podobnie po 10 latach wyjdzie na wolnosc za dobre sprawowanie (oczywiscie jak go skazesz na dozywocie). Wychodzi i znowósz zabija kolejna rodzine bliskich innej osoby.

Czy w takiej sytuacji bylas by nadal przeciwko kaze smierci??
07-08-2005 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Lewiatan napisał(a):Zwruc uwage ze koles prawdo podobnie po 10 latach wyjdzie na wolnosc za dobre sprawowanie (oczywiscie jak go skazesz na dozywocie). Wychodzi i znowósz zabija kolejna rodzine bliskich innej osoby

Oczywiście, musiałes to dodać. Jakbyś nie zauważył, osoby, które są przeciwne karze śmierci, chcą dożywocia w dosłownym znaczeniu. Bez możliwości wyjścia.
A poza tym, dlaczgo zakładasz, że taki koleś zamordowałby następną rodzinę? Może podejdź do tego w taki sposób, że koleś nawróci się i będzie żył dobrze.
Tak spekulować można do (przepraszam za wyrażenie) usranej śmierci.

Jestem przeciwny karze śmierci, bo tak mówi Jezus (oczywiście nie dosłownie, ale chodzi o kochanie nieprzyjaciół) i swojego zdania nie zmienię.

Tylko, że Ty, Lewiatanie, nie wiesz ile może zdziałać miłość i wybaczenie. Pięknie o tym powiedział wczoraj i dziś ksiądz biskup Edward w świadectwie penego człowieka: jakiś koleś wyrwał temu człowiekowi z ręki kasę i wpadł od razu na policjanta. Poszkodowany powiedział policjantowi, żeby zostawił "sprawcę", bo on mu dał te pieniądze. Złodziejaszek tego po prostu nie ogarnął (jak tak można postępować!) i dało mu to wiele do myślenia (poszedł do spowiedzi itd). Jego życie dopiero się zaczęło. I tak może zacząć każdy: na nowo.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
07-08-2005 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CaRo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
"Miłość i wybaczenie"? Jak to łatwo się pisze. Powiedz to rodziną ofiar..

..and may the force be with You.. Uśmiech
07-08-2005 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Przyznam, że we mnie kara śmierci udzi wiele wątpliwości i kontrowersji - z różnych powodów.
Zarówno ze wzgledów religijnych ( przeczy bowiem Przykazaniu "Nie zabijaj") jak i społecznych (dla niektórych ta kara jest doskonałym "straszakiem" zapobiegającym popełnianiu wielokrotnych mordów).
Uważam, że w pierwszej kolejności należałoby opracować systemy, które pozwoliyłby na skuteczną resocjalizację.
Jak do tej pory jednak - jest to dość nierealne ... Smutny
Dlatego też jestem za warunkowym stosowaniem kary śmierci - wyłącznie dla przestępców (recydywistów):
- mordujących w szczególnie okrutny sposób,
- tych, którzy porywają sie na morderstwa osb "słuzbowo " narażonych na zwiększone ryzyko (np. policjantów czy listonoszy)
oraz za podwyższeniem wysokości kar - nawet do kary śmierci włącznie - za korupcję na wysokim szczeblu

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-08-2005 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CaRo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Jestem za dwiema pierwszymi opcjami

..and may the force be with You.. Uśmiech
07-08-2005 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Czy myślicie, że odpowiedzią na nienawiśc jest nienawiść :?: Czy nienawiśc powinna budzić nienawiść :?:
08-08-2005 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów