Ankieta: Czy jesteś za karą śmierci ?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jestes za karą śmierci ?
Autor Wiadomość
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
A jest inaczej nie spotkalem jeszcze sie z milosiedziem ludzi którzy zostali wjakis sposob skrzywdzeni przez drugiego człowieka.
08-08-2005 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Cytat:nie spotkalem jeszcze sie z milosiedziem ludzi którzy zostali wjakis sposob skrzywdzeni przez drugiego człowieka.

No to już Twoja strata, bo jest wielu takich ludzi. Jednym z nich był Jezus Chrystus, dalej Jego Apostołowie i można by tak wymieniać do czasów współczesnych.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-08-2005 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
podalas chyba zle przyklady bo domnie one nieprzemawiaja pozatym muwimy o terazniejszosci a nie ozamieszchlej przeszlosci co do ktorej niemamy pewnosci ze byla taka jak ja teraz ktos probuje przestawic.
13-08-2005 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Lewiatanie !
Przykłady są wręcz obok nas - wystarczy sie rozejrzeć.
Spójrz choćby na Jana Pawła Wielkiego, który to przebaczył sowjemu prześladowcy czy też choćby na rodziny ofiar "z Wujka" kórzy przebaczyli mordercom swoich mężów, ojców i dzieci ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-08-2005 19:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Lewiatan napisał(a):pozatym muwimy o terazniejszosci

Dokładnie tak i tak właśnie napisałam :

Cytat: i można by tak wymieniać do czasów współczesnych.

Cytat:a nie ozamieszchlej przeszlosci co do ktorej niemamy pewnosci ze byla taka jak ja teraz ktos probuje przestawic.
Istnienie Jezusa jest także faktem historycznym, co do którego tak się składa możemy mieć pewność.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-08-2005 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Zgadzam sie ale jezus niejest dlamnie autorytetem tak jak niesa dlamnie autorytetem wszystkie bozki, ktore nazywacie swietymi. a pozatym tu wtym temacie chodzi o kare smierci a wiec takowa powinna istniec w polskim kodeksie karnym moze by ludzie wiekszego szacunku do drugich nabrali jak by wiedzieli ze jak zabija to sami straca zycie a nie jeszcze takiego gnoja musze utrzymywac a on sie smieje z tego wszytkiego bo ma lepiej niz na wolnosci telewizorek PS2 w celi olie mozna to nazwac cela zarcie wspaniale lepsze niz dzieci w domach dziecka bo stawki zywienoiwe ruznia sie prawie o 50%.
13-08-2005 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Wszystko co napisałeś, jest niestety kwestią źle sformuowanego prawa, więc radziłabym zacząć od jego poprawienia, a nie od zabijania.

Lewiatan napisał(a):wszystkie bozki, ktore nazywacie swietymi

Coś Ci się chyba pomyliło.


Lewiatan napisał(a):kare smierci a wiec takowa powinna istniec w polskim kodeksie karnym moze by ludzie wiekszego szacunku do drugich nabrali jak by wiedzieli ze jak zabija to sami straca zycie

Kara śmierci wyklucza działania wychowawcze, więc śmierć za śmierć nic nikogo nie nauczy, tym bardziej szacunku do drugiego człowieka. Nie grozi Ci kara smierci, więc gorąco się za nią opowiadasz. O wszystko się założę, że inaczej byś gadał, gdyby jednak Ci groziła.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-08-2005 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
ja nie zabijam dla przyjemnosci albo paru zlotych nie czynie ludzmi kalekami itd ip zatem kara mie sie nie tyczy pot tym wzglendem ale tyczy z drugiej strony szczegolow niebede opisywal.
Napisałaś z Kara śmierci wyklucza działania wychowawcze niezgadzam sie moze nie wychowa kilku pierwszych poddanych tej karze (bo dlanich bedzie zapuzno na wychowywanie) ale nastepny pomysli czy napewno warto, bo moze stracic wiecej niz wszystko. procent bezmyslnych morderst spadnie na 100% dodam jeszcze ze nieletnich powinno sie traktowac tak samo jak doroslych (w niektorych przypatkach !!)
14-08-2005 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Lewiatan napisał(a):ja nie zabijam dla przyjemnosci albo paru zlotych nie czynie ludzmi kalekami itd ip zatem kara mie sie nie tyczy pot tym wzglendem

Nie zabijasz, ale nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu ludzi niewinnie zginęło poprzez wykonanie wyroku śmierci, tylko dlatego, że sąd się pomylił. Sąd niestety nie jest nieomylny.

Lewiatan napisał(a):Napisałaś z Kara śmierci wyklucza działania wychowawcze niezgadzam sie moze nie wychowa kilku pierwszych poddanych tej karze (bo dlanich bedzie zapuzno na wychowywanie) ale nastepny pomysli czy napewno warto

Rozumiem, króliki doświadczalne. Zapewniam Cię, że wiele w kwestii morderstw i brutalnych napadów niewiele by się zmieniło. Jeśli człowiek dopuszcza się zabójstwa z premedytacją, to myślisz, że jest NORMALNY?! Że myśli po ludzku? Ma odruchy ludzkie? I Myślisz, że go obchodzi to, co na niego prawdopodobnie czeka, jeśli złapie go wymiar sprawiedliwości, JEŚLI go złape?! Myślisz, że zastanawia się nad tym? Wydaje mi się, że nie bardzo. Aby mógł stać się przykładem wychowawczym dla innych, to powinno stosować się surowe kary, które by odczuł! Śmierć niczego nie załatwia. Skazany nie odczuje kary za swoje winy! Jestem za ciężkimi więzieniami dla tych ludzi, za ciężką, fizyczną pracą, a w celi łóżko, kibel i to wszystko. Tylko niech się prawo zmieni.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-08-2005 11:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Cytat:A jest inaczej nie spotkalem jeszcze sie z milosiedziem ludzi którzy zostali wjakis sposob skrzywdzeni przez drugiego człowieka.

Cytat:Lewiatanie !
Przykłady są wręcz obok nas - wystarczy sie rozejrzeć.
Spójrz choćby na Jana Pawła Wielkiego, który to przebaczył sowjemu prześladowcy czy też choćby na rodziny ofiar "z Wujka" kórzy przebaczyli mordercom swoich mężów, ojców i dzieci ...

Cytat:oraz za podwyższeniem wysokości kar - nawet do kary śmierci włącznie - za korupcję na wysokim szczeblu

Za bardzo się tego pojąć nie da.

Niech ?yje gen Wojtek J.
16-08-2005 07:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Re: Futrzak

Trochę nie dopracowałeś swoich poglądów pod względem logicznej spójności.Bo najpierw piszesz

Cytat:Jestem przeciwny karze śmierci, bo tak mówi Jezus (oczywiście nie dosłownie, ale chodzi o kochanie nieprzyjaciół) i swojego zdania nie zmienię.

Ciekawe, jak ma się do tego to, co napisałeś wcześniej


Cytat:Oczywiście, musiałes to dodać. Jakbyś nie zauważył, osoby, które są przeciwne karze śmierci, chcą dożywocia w dosłownym znaczeniu. Bez możliwości wyjścia

Bo z tego co piszesz o wybaczaniu oraz miłosierdziu, i jak każesz to rozumieć to chyba należałoby w ogóle dać sobie spokój z jakimkolwiek ścigganiem przestępstw i wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych. Na szczęście Ewangelia chyba nie idzie aż tak daleko i mowa o przebaczaniu i miłości nieprzyjaciół dotyczy raczej relacji pomiędzy ludźmi a nie pomiedzy władzą państwową a obywatelem/poddanym. Bo i św. Paweł napisał coś o władzy, która ma mandat Boga do sądzenia i karania przestępców, na których nie na próżno miecz nosi. A i w Ewangelii gdy mamy scenę ukrzyżowania mamy tego dobrego łotra, który mówi, że sprawiedliwie cierpią wisząc na krzyżu.

Więc jak widać, Bóg chce władzy publicznej, która w Jego imieniu pilnuje porządku w społeczeństwie w tym ściga i karze przestępców.
Tak w każdym razie te teksty przez dwa tysiące lat rozumiano. A gdy wreszcie kończę studiować prawo to się dowiaduję, że bezbożnikiem jestem, choć na szczęście pracę magisterską piszę z prawa administracyjnego, choć ... mam dusze karnisty o zgrozo Smutny . Na szczęście abolicjonizm zrodził się na zewnątrz Kościoła, bo sama katolicka Tradycja nigdy nie kwestionowała konieczności karania bandytów a za karą śmierci była przynajmniej do roku 1997.

A jak właściwie jest różnica między karą śmierci a każdą inną ? Czy Pismo Święte to gdzieś rozróżnia ? Kara śmierci jest mniej nawet sprzeczna z V Przykazaniem niż grzywna z VII. W j. hebrajskim inaczej określano zabicie żołnierza na wojnie, inaczej wykonanie kary smierci a zupełnie inaczej zaójstwo w sensie kryminalnym !! Ogólne reguły miłosierdzia też się na niewiele zdadzą, bo inne kary np więzienia są tak samo podejrzane jak kara śmierci. No, moze trochę mniej, ale wystarczająco, aby w Wasze argumentach przeciw karze śmierci odnieść do istnienia prawa karnego w ogóle. Na szczęście ewangeliczne miłosierdzie nie oznacza ustroju anarchicznego, bo patrząc na nie czy to w kontekście tekstu św. Pawła o władzy, pochodzącej od Boga czy to słów dobrego łotra na krzyżu o sprawiedliwej karze, możemy wyciągnąć wniosek, że dotyczą różnych spraw. Tak jak pisałem na początku. Miłosierdzie obejmuje relacje między ludźmi a nie między państwem i obywatelem/poddanym... Z tego punktu widzenia można się zastanowić nad instytucją oskarżyciela posiłkowego w procesie karnym !!!

Jedyny sensowny argument abolicjonistów to kwestia pomyłki sądowej. Myślę jednak, że wszystko zależy od ogólnego podejścia wymiaru sprawiedliwości do sprawy a i kultury prawniczej w ogóle.Nasz wymiar sprawiedliwości do surowych raczej nie należy. Gdy kara śmierci była jeszcze realnie stosowana to rzadko orzekano więcej niż 20 KSów na rok, a zdarzało się, że było tego najwyżej 3-5. W III RP nieprawomocnie orzekano góra dwie - trzech kar śmierci rocznie a prawomocnie bodaj jeden...
A i poziom kryminalistyki oraz pscyhologii sądowej idzie do przodu.

Zresztą ile tych pomyłek sądowych było ? Najgłośniejsza w Polsce sprawa do bracia Marchwiccy. Ale mimo sprzyjającego klimatu politycznego jakoś do ich rehabilitacji nie doszło. A klimat polityczny jest sprzyjający. Z jednej strony możnaby trąbić o zbrodni komunistycznej i to po roku 56 a z drugiej strony wpływowe lobby abolicjonistów miałoby niezłą gradkę. Ale jakoś braci Marchwickich nie zrehabilitowano mimo tak korzytstnego klimatu.
Oczywiście, nie mówię tu o czasach przed rokiem 1956, bo wtedy ludzie niewinni czwórkami szli na miejsce straceń, ale wtedy akurat wina nie miała większego znaczenia. Mówię o w miarę normalnych czasach a nie staliniźmie.

Ostatecznie, kara śmierci nei jest tu znowu żadnym wyjątkiem, bo każda kara jest mniej czy bardziej nieodwracalna. Dostać dożywocie i 15 lat przesiedzieć niewinnie, to też żadna frajda.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
17-08-2005 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Adam napisał(a):Trochę nie dopracowałeś swoich poglądów pod względem logicznej spójności.Bo najpierw piszesz

Sory, jakoś nie widzę logicznej niespójności. Pierwsze zdanie nie przeczy drugiemu. Nie wiem o co Ci się rozchodzi #-o

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
18-08-2005 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
To źle że nie widzisz. Skoro odnosisz ( niesłusznie ) nauczanie Jezusa na temat kochania nieprzyjaciół do polityki karnej państwa co powinno implikować Twój sprzeciw wobec karania w ogóle. Postulat likwidacji prawa karnego jest oczywiście absurdalny, ale gdyby tak rozumieć Ewangelię powinien być on konieczny.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
19-08-2005 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Adam napisał(a):To źle że nie widzisz. Skoro odnosisz ( niesłusznie ) nauczanie Jezusa na temat kochania nieprzyjaciół do polityki karnej państwa co powinno implikować Twój sprzeciw wobec karania w ogóle. Postulat likwidacji prawa karnego jest oczywiście absurdalny, ale gdyby tak rozumieć Ewangelię powinien być on konieczny.

Skąd Ty wytrzasnąłeś likwidację prawa karnego?? :shock: Gdzie ja takie coś napisałem??
Ja się sprzeciwiam zabijaniu skazańców, a nie skazywaniu ich! Kara musi być, ale zabijania nie powinno.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
19-08-2005 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
wydaje mi sie ze zle zrozumiales slowa adama wczytaj sie zastanow a pozniej wypowiec Język
19-08-2005 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów