Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy lubię?
Autor Wiadomość
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
czy lubię?
Czy wszystkich ludzi mozna jednakowo lubiec? Ktos mi kiedys powiedział, ze tak a ja do dzis nie moge sie do tej odpowiedzi przekonac i dlatego ponawiam pytanie.

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
24-11-2006 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hermon napisał(a):Czy wszystkich ludzi mozna jednakowo lubiec?
Nie. Chociażby dlatego, że każdy z nas jest inny i po prostu nie da się każdego lubić. Są ludzie, którzy sami aż się proszą by ich nie lubić. Nie myl lubienia kogoś z miłością każdego człowieka do której wzywał Jezus. Można kogoś nie lubić, ale można go miłować.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-11-2006 17:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Offca napisał(a):
Hermon napisał(a):Czy wszystkich ludzi mozna jednakowo lubiec?
Nie. Chociażby dlatego, że każdy z nas jest inny i po prostu nie da się każdego lubić. Są ludzie, którzy sami aż się proszą by ich nie lubić. Nie myl lubienia kogoś z miłością każdego człowieka do której wzywał Jezus. Można kogoś nie lubić, ale można go miłować.

Czyli mozna byc dla wszystkich dobrym mimo, ze nie wszystkich jednakowo sie lubi.
Dla mnie jest to oczywiste, ze bardziej lubie kogos jak ktos ma czysta, prosta dusze niz tego kto jest skomplikowany.

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
24-11-2006 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Hermon napisał(a):Czyli mozna byc dla wszystkich dobrym mimo, ze nie wszystkich jednakowo sie lubi.
Otóż to.

Cytat:Dla mnie jest to oczywiste, ze bardziej lubie kogos jak ktos ma czysta, prosta dusze niz tego kto jest skomplikowany.
Zależy co rozumieć pod tą "skomplikowanością". Ja się trzymam z różnymi ludźmi. Jedni są bardziej pobożni, inni więksi grzesznicy. Jedni łagodni, inni wybuchowi. Jedni ciągle uśmiechnięci, inni często przygnębieni. Jedni chrześcijanie, inni co są daleko od Kościoła i Boga. Nie jestem w stanie powiedzieć za co dokładnie kogoś lubię. Być może za to, co mnie z tymi ludźmi łączy, co mam z nimi wspólnego. Łatwiej mi powiedzieć za co kogoś nie lubię.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-11-2006 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offca napisał(a):
Hermon napisał(a):Czyli mozna byc dla wszystkich dobrym mimo, ze nie wszystkich jednakowo sie lubi.
Otóż to.

Cytat:Dla mnie jest to oczywiste, ze bardziej lubie kogos jak ktos ma czysta, prosta dusze niz tego kto jest skomplikowany.
Zależy co rozumieć pod tą "skomplikowanością". Ja się trzymam z różnymi ludźmi. Jedni są bardziej pobożni, inni więksi grzesznicy. Jedni łagodni, inni wybuchowi. Jedni ciągle uśmiechnięci, inni często przygnębieni. Jedni chrześcijanie, inni co są daleko od Kościoła i Boga. Nie jestem w stanie powiedzieć za co dokładnie kogoś lubię. Być może za to, co mnie z tymi ludźmi łączy, co mam z nimi wspólnego. Łatwiej mi powiedzieć za co kogoś nie lubię.

Zgodzisz sie chyba z tym, jesli powiem, ze lubi sie bardzo ludzi o czystej duszy.
Wydaje mi sie, ze to ,,widac" kto ma czysta dusze a kto nie? Co Ty na to?

To prawda, ze od razu moge powiedziec dlaczego kogos mniej lubie np: nie podobaja mi sie jego poglady i jego dusza

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
24-11-2006 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Hermon napisał(a):Zgodzisz sie chyba z tym, jesli powiem, ze lubi sie bardzo ludzi o czystej duszy.
Nie do końca, dlatego, że jak już napisałam - trzymam się z różnymi ludźmi. Jednym bliżej do czystości duszy, innym dalej. Czym innym się chyba kieruję przy doborze znajomych. Niemniej lepsze i większe zrozumienie czy wyrozumiałość odnajduję w tych, co są blisko Boga.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-11-2006 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie do końca, dlatego, że jak już napisałam - trzymam się z różnymi ludźmi. Jednym bliżej do czystości duszy, innym dalej. Czym innym się chyba kieruję przy doborze znajomych. Niemniej lepsze i większe zrozumienie czy wyrozumiałość odnajduję w tych, co są blisko Boga.[/quote]

Wydaje mi sie, ze bardziej kogos ,,ciagnie" do tych ludzi, ktorzy sa blisko Boga?
Z tymi innymi tez trzeba przebywac, by mogli dojsc do Boga.

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
24-11-2006 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Hermon napisał(a):Wydaje mi sie, ze bardziej kogos ,,ciagnie" do tych ludzi, ktorzy sa blisko Boga?
Niekoniecznie. Czasem bywa odwrotnie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-11-2006 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Hermon napisał(a):Czy wszystkich ludzi mozna jednakowo lubiec?
1. To jest źle postawiony problem. Jak mogę lubiec jednakowo np Offieczkę, która udziela się świetnie na forum a jednocześnie takim samym entuzjazmem darzyć pewnego ucznia, który dzień w szkle zaczyna od skopania wraz z kolesiami jakiegos innego ucznia?
Należałoby zapytać: czy wszystkich ludzi nalezy darzyć takim samym szacunkiem. Wówczas odpowiedziałbym tak: jeśli szacunek = godność, to z całą pewnością i bezdyskusyjnie tak. Wszystkich nalezy otaczać jednakowym szacunkiem. Jeśli zaś szacunek to pojęcie nie tożsame z godnością, wówczas intensywność szacunku dla osoby zależeć będzie od szeregu przeróżnych spraw. Ja osobiście skłaniam się chyba raczej do 1 opcji: szacunek = godność.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-11-2006 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jak mogę lubiec jednakowo np Offieczkę, która udziela się świetnie na forum a jednocześnie takim samym entuzjazmem darzyć pewnego ucznia, który dzień w szkle zaczyna od skopania wraz z kolesiami jakiegos innego ucznia?

Nie zgadzam sie z Toba. Bardziej odpowiada mi odpowiedz Offieczki.

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
27-11-2006 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
x.Marek napisał(a):Jak mogę lubiec jednakowo np Offieczkę, która udziela się świetnie na forum a jednocześnie takim samym entuzjazmem darzyć pewnego ucznia, który dzień w szkle zaczyna od skopania wraz z kolesiami jakiegos innego ucznia?
na co
Hermon napisał(a):Nie zgadzam sie z Toba.
Wolno Tobie. Czy ja cię zmuszam do czegoś.? Ale widzę, że ty tak do końca nie wiesz co chcesz wiedzieć :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-11-2006 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:Wolno Tobie. Czy ja cię zmuszam do czegoś.? Ale widzę, że ty tak do końca nie wiesz co chcesz wiedzieć
Dobry wzrok masz. Wiem co chce wiedzieć, tylko Ty do końca nie chcesz mi wyjasnic

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
27-11-2006 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów