Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Gdzie
Gdzie szukać Boga w którego wierzycie a w którego mi kazano wierzyć ?? Skąd mam mieć pewność ze On jest że naprawdę troszczy się o mnie i nie olewa mnie.( to drugie jest mi bliższe) Szukam ale nie wiem gdzie Smutny
24-11-2006 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
m-s47 napisał(a):Gdzie szukać Boga w którego wierzycie a w którego mi kazano wierzyć ??
Najbliżej? W sobie.
m-s47 napisał(a):Skąd mam mieć pewność ze On jest że naprawdę troszczy się o mnie i nie olewa mnie.
Gdyby tego nie robił, podejrzewam, że nie byłoby Ciebie, mnie, ani nikogo z tego forum Oczko

[ Dodano: Pią 24 Lis, 2006 19:24 ]
m-s47 napisał(a):Szukam ale nie wiem gdzie
"Szukajcie, a znajdziecie" Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-11-2006 20:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
m-s47 napisał(a):1 Gdzie szukać Boga w którego wierzycie
2. a w którego mi kazano wierzyć ??

Ad 1 Szczerze mówiąc, ja Pana Boga nie szukałem. Nie musiałem, bo był cały czas przy mnie. Potem troszkę się od Niego odsunąłem, ale mnie sam On znalazł, uwiódł mnie Swą miłością i tak to sie teraz jakoś w mym życiu dzieje nadal, ciągle uwodzony...
Ad 2 To nie prawda, że ktos może komuś w Boga kazać wierzyć. Każdy wierzy w takiego Pana Boga, jakiego przyjmie do swego życia. To tak, jak z gościem, który ciebie chce nawiedzić, a ty go potraktujesz z "buta" albo odwrotnie: otoczysz go życzliwością.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-11-2006 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
m-s47 napisał/a,
Cytat:w którego mi kazano wierzyć ??
na siłe nic nie da się zrobić, szczególnie w sferze wiary
24-11-2006 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:na siłe nic nie da się zrobić, szczególnie w sferze wiary
A to już Edyto inna para kaloszy. Przypomnij sobie ową scenę z ewangelii, kiedy gościa przez dach Panu Jezusowi podsuwają, by On zdziała cud. Zresztą chyba więcej by się takich obrazów podobnych zebrało. 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natalia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Gdzie szukać Boga? W Kościele, modlitwie, miłości, w drugim człowieku, radości, cierpieniu... i tak można wymieniać i wymieniać... może trochę trudne to szukanie Boga, ale jak się chce to na pewno się znajdzie... może dopiero po jakims czasie, ale jednak.

Bo?e, daj mi si??, aby mog?a zrobi? wszytsko, czego ode mnie ??dasz. A potem ??daj ode mnie czego chcesz...
16-12-2006 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
m-s47 napisał(a):Gdzie szukać Boga w którego wierzycie a w którego mi kazano wierzyć ??
Kochana...szukaj Go tam gdzie nikt odnaleźć nie może... Uśmiech Poszukaj GO tam gdzie nikt by sie tego nie spodziewał...
m-s47 napisał(a):Skąd mam mieć pewność ze On jest że naprawdę troszczy się o mnie i nie olewa mnie.
...mam pewność, ze się o mnie troszczy...bo nie dał mi kiedyś umrzeć za wcześnie.... czuwał nade mną i mi pomógł...i wciąż mi pomaga...

A może m-s47 spróbuj...wejść do pustego KOściółka...i tak poprostu poaptrzeć na Najświętszy SAkrament...i pomyslec...nie musisz o Bogu..ale np ogólnie o swoim życiu...o tym co się ostatnio wydarzyło...tylko nie idx z jakimś takim negatywnym nastawieniem...ale wtedy jak będziesz spokojna...radosna... i posiedź chwilke... może anuż ktoś się do Ciebie odezwie/??/ Przytulanie
Życzę powodzenia Uśmiech :*

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
16-12-2006 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja "odnalazłem" Go dość niespodziewanie - poprzez dość bezstronne i rzetelne głębsze przyjrzenie się logicznemu wymiarowi skutków działania Wiary - i odrzucenia Boga przez ludzi ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-12-2006 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jęsli naprawdę chcesz Go znaleść, to Go znajdziesz. A raczej On pochyli się nad Tobą. Ale jeśli chcesz Go szukac aktywnie, to się módl.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
17-12-2006 10:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Bóg jest wszędzie:
w uśmiechu drugiej osoby,
w deszczu,
w wiatwrku,
w żdżble trawy,
w spadającym liściu,
w wodzie jeziora,
w pyskatej sąsiadce, której nikt nie lubi,
w małym dziecku,
w staruszce o laseczce....
BÓG jest wszędzie tylko, żęby Go zauwazyć w takiej postaci trzeba chcieć i sie dużo modlić... Uśmiech
17-12-2006 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natalia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
A może cała sztuka nie polega na tym, żebyśmy to my szukali Boga, ale żebyśmy po prostu sami dali Mu się odnaleźć...

Bo?e, daj mi si??, aby mog?a zrobi? wszytsko, czego ode mnie ??dasz. A potem ??daj ode mnie czego chcesz...
17-12-2006 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Natalia napisał(a):ale żebyśmy po prostu sami dali Mu się odnaleźć...
owszem :krzywy: ale jak owiele przyjemniej sie jedzie autobusem na uczelnie patrząć na wszystko do okoła i ciesząc sie jak głupi, że to jest Boga i od Boga :wink: w uśmiechu ludzi dostrzec to, że to On sam sie do Nas uśmiecha Duży uśmiech
17-12-2006 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
szukaj go w sobie ale nie daj sobie wmówić że ktoś wie lepiej bo tacy wciągną cię zawsze w jakąś organizację służącą im samym np Kościół katolicki
23-12-2006 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
hmm wiesz, taki jest cel wszystkich organizacji żeby sobie na wzajem w tej organizacji służyć i pomagać... jak zapiszesz się do Elbląskiego Kółka Wedkarzy to chyba właśnie po to, żeby w obrębie tego kółka sobie na wzajem pomagać, więc cemu w KK miało by być inaczej?
23-12-2006 18:24
Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
no ale elbląskie kółko wędkarzy nie buduje budynków za kilkanaście milionów w centrum miasta po prostu umawiają się chłopoaki na ryby i już.Nie próbują mi wmawiać że chodzenie na ryby jest święte. Wiesz co, ja widzę różnicę pomiedzy kółkiem wędkarzy a kościołem w polsce
23-12-2006 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów