Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Opus Dei
Czym jest, co to jest za tajna organizacja koscielna i czym sie zajmuje :?:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
30-10-2004 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Też bym sie chetnie dowiedziała, bo bardzo mnie to zaintrygowało. Sekta, czy może kolejny bezmyślny atak mediów na Kościół... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-10-2004 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cos wczoraj w TV reklamowano. I musze powiedzec, ze wywarlo to na mnie wrazenie. Ale nie wiem NIC na ten temat i zcekam na odpowiedz od innych.
30-10-2004 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja wiele na ten temat nie wiem, ale wiem, że Opus Dei jest to wspólnota czy raczej organizacja skupiająca ludzi bardzo dobrze wykształconych, bardzo inteligentnych, którzy mogą "coś" zdziałać w naszym świecie, którzy zajmują różne stanowiska dające im pewną władzę. Oczywiście są to ludzie głęboko wierzący i moralni.
Czyli np. prezes dużej firmy, który nikogo nie wykorzystuje, a wszystko co ma zdobył naprawdę uczciwie. Prezydent miasta, który by nigdy nie wziął łapówki i naprawdę świeci przykładem moralnego życia w wierze KK. Czy np. poseł, który wlaczy o słuszne sprawy, oczywiście stając po stronie KK i wszystkiego co się z tym wiąże.

Słyszałem, że ludzie z Opus Dei, chcą swoją pozycję zawodową i w społeczeństwie wykorzystać w dobrym celu, dla dobra ogółu i Kościoła.

Reasumując w zamierzeniu są to ludzie, którzy coś znaczą dla świata, inni się z nimi liczą, a przy tym są naprawdę prawdziwymi katolikami. Generalnie właśnie takich ludzi potrzeba w naszym zdemoralizowanym świecie bez zasad moralnych i zachamowań :cry:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
31-10-2004 00:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Opus Dei jest prałaturą personalną Kościoła katolickiego. “Opus Dei” oznacza “Dzieło Boże”. Pełna nazwa brzmi: Prałatura Świętego Krzyża i Opus Dei. Nazywana także krócej Prałaturą Opus Dei, lub po prostu Opus Dei.
Posłannictwem Opus Dei jest krzewienie wśród wiernych chrześcijan każdego stanu zasad życia w świecie zgodnego z wiarą i w ten sposób przyczynianie się do ewangelizacji wszystkich środowisk społecznych. Inaczej mówiąc, szerzenie orędzia o tym, iż wszyscy ochrzczeni są powołani do świętości i głoszenia Ewangelii.
Więcej na ten temat możecie dowiedziec sie na stronie:
http://www.opusdei.pl/index.php?w=27

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
31-10-2004 11:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jeśli się więc nie mylicie, to reklama w TV świadczy o tym, że media kolejny raz zaatakowały Kościół posądzając go o "sekte" Opus Dei. I "sekta" ta niby manipuluje ludźmi i chce zawładnąć ich duszami. Po prostu Szczęśliwy i żałosne... Nawet nie wiecie jak mnie denerwują takie bezmyślne ataki na Kościół... No ale cóż, wszystko to oznacza, że z nami jest OK, a ze światem jest nie OK. Sprzeciw świata wobec Kościoła oznacza, że dobrze głosi. Bo gdyby nie było sprzeciwu, oznaczało by to, że nie Ewangelię głosimy, ale samych siebie. O.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-10-2004 12:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jakby ktos (np. Gregoriano Język ) mial jeszce jakies konkrety co do tej organizacji to prosilbym o przedstawienie.
31-10-2004 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja się dowiedziałam że mają co miesiąc spotkania w Bożej Woli. Nie są wspolnotą która się co tydzień spotyka tylko że są dla wszystkich, raczej nie ujawniają swojej przynależności.
Zapraszają na spotkania również osoby z poza Opus Dei. Rekolekcje są podzielone np. tylko dla kobiet , tylko dla mężczyzn itd.. W Warszawie są spotkania dla uczenic z różnych typów szkół i przygotowanie do życia w rodzinie ale nie tylko. np.26 maja jest poświcona dla kobiet pracujących.
REkolekcje odbywają się w wsi Boża Wola Uśmiech
To tyle się dowiedziałam Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2007 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ktoś najwyraźniej boi się że można zarabiać pieniądze po chrześcijańsku - uczciwie - więc przykleja "łatkę" Opus Dei ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-05-2007 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
chore podejście. Przecież w Opus Dei są ludzie z różnych stanów, zawodów...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2007 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
rachel napisał(a):chore podejście
Fakt ... Smutny
Tyle tylko, że to co chore ostatnio ma coraz większe powodzenie :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-05-2007 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
ddv napisał(a):Tyle tylko, że to co chore ostatnio ma coraz większe powodzenie
Teraz każda osoba wierząca jest podejrzana o należenie do OPus, albo że jest zakonicą lub księdzem.

ks powiedział mi że Opus jest bardzo dobra formacja. [oczywiście nie krytykuje innych wspólnot, tylko że rozmawiałam o Opus].

W Warszawie jest ośrodek akdemicki nad którym opiekie duszpasterską sprawuje Opus , proponuje :
Dla studentek : wykłady , koncerty, spotkania z ciekawymi ludzmi, kursy językowe, klub filmowy, wolontariat, wyjazy letnie, zimowiska, wycieczki, sport.
Dla uczennic: klub sztuk pięknych , kursy: technika uczenia się gotowania Savoir-Vivre'u, zajęcia teatralno- muzyczne, spotr, wyjazdy letnie , zimowiska, wycieczki
Formacja Duchowa: rozważania o wierze, wykłady teologii, dni skupienia , rekolekcje.

To jest w Ośrodku Akademickim FILARY na ulicy REja 4 Warszawie Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2007 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów