Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księga Apokalipsy
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
No właśnie, wczoraj czytając ten fragment zastanawiało mnie co może oznaczać te 1000 lat bez panowania szatana i ta nowa ziemia i nowe niebo. Czy to się tyczy Nowego Przymierza, które Jezus ustanowił i od tej pory jest ta nowa ziemia i niebo (jak mamy w "Pasji": "Wszystko czynię nowe"), czy tu chodzi o to, że będzie kiedyś jakaś nowa ziemia i niebo?

[ Dodano: Sob 02 Gru, 2006 11:53 ]
No dobra, z tym tysiącem lat już wiem. Tysiąc czyli dużo (jakoś nie lubię tej symboliki liczb, bo czasem ciężko odgadnąć czytając tekst co autor miał na myśli). Ale jakoś nie wydaje mi się, żeby szatan miał ograniczone pole działania... Mam wrażenie, że jest wręcz przeciwnie :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-12-2006 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Offca napisał(a):Ale jakoś nie wydaje mi się, żeby szatan miał ograniczone pole działania... Mam wrażenie, że jest wręcz przeciwnie :roll:
Znów mamy do czynienia z konfrontowaniem miary ludzkiej z wszechmocą Bożą.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-12-2006 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Szczęść Boże! Zastanawia mnie o co chodzi w Apokalipsie z owym "znakiem bestii bez którego nikt nie będzie mógł kupić ani sprzedać".Ten fragment wciąż jest dla mnie zagadką.A nie chcę tego kojarzyć z doniesieniami o mikroczipach,które miano by wszczepiać na czoło lub rękę.Proszę o rozwianie wątpliwości.
03-12-2006 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
SEBASTIANO napisał(a):A nie chcę tego kojarzyć z doniesieniami o mikroczipach,które miano by wszczepiać na czoło lub rękę.
A mozna wiedzieć, czemu nie własnie mikroczipy?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-12-2006 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Poszukam tylko artykułu.Już znalazłem.

Cytat:Amerykańska firma VeriChip stworzyła nowoczesny implant będący komputerem, który po wszczepieniu człowiekow potrafi monitorować większość jego biometrycznych danych. Zebrane informacje są przesyłane do internetowej bazy danych przez wykorzystanie technologii GPS. VeriChip został wprowadzony do powszechnego użytku przez amerykański urząd FDA (Food and Drug Administration).

Chipy są już powszechnie dostępne za pośrednictwem m.in. FDA (dla niedowiarków oficjalne źródła: FDA, EPIC) . Są wszczepiane u ludzi dla monitoringu ich stanu zdrowia (podobno u pacjentów o szczególnym ryzyku chorobowym), stosuje się je na farmach u zwierząt, znane są coraz częściej z zastosowania komercyjnego - zamiast kart kredytowych, jako systemy identyfikacyjne.

Amerykański urząd FDA przez przyjęcie VeriChip dał zielone światło dla rozwoju technologii mikrochipów. Z jednej strony pozwoli ona na jeszcze lepsze kontrolowanie stanu zdrowia pacjentów, z drugiej jednak stwarza możliwości niekontrolowanej manipulacji człowiekiem, albowiem VeriChip nie jest strzeżony co do zastosowania przez FDA.

Czym jest?

Mikrotransponder VeriChip (VeriChip Health Information Microtransponder System) stosowany u ludzi ma wielkość ziarnka ryżu, wszczepiony pod skórę jest niewidoczny dla oczu. Zawiera 16-cyfrowy numer identyfikacyjny, którego znajomość daje możliwość dostępu do bazy danych obejmującej stan zdrowotny pacjenta przez Internet.

Cena jednego chipu to 150 dolarów i ciągle spada.

Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: VeriChip, FDA/r.n.

Przepraszam za offtopic.
03-12-2006 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
SEBASTIANO napisał(a):Poszukam tylko artykułu.Już znalazłem.
Ten artykuł jakoś nie bardzo odnoszę do apokalipsy Jana, bestii, etc. Duży uśmiech
Ale rozumiem, w czym rzecz. Niedawno widziałem w TV, że są już w USA i chyba nie tylko sklepy, dyskoteki i kluby z czytnikami czipów, które używa się w tych miejscach zamiast portfela.

[ Dodano: Nie 03 Gru, 2006 16:59 ]
Osobiście uważam, iz jest to krok ku światowej kontroli człowieka. Wszystko o wszystkich wszędzie będą wiedzieć niektórzy :?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-12-2006 17:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Kłopot będzie jeśli zaczną to wszędzie wszczepiać.Wtedy problemy natury moralnej mogą być.Z innej strony chyba o wiele niepokojące są tatuaże.Biblia zabrania okaleczania się.
03-12-2006 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Osobiście uważam, iz jest to krok ku światowej kontroli człowieka. Wszystko o wszystkich wszędzie będą wiedzieć niektórzy :?
A może Orwell i "1984" faktycznie jest jakimś całkiem realnym przesłaniem/ przepowidnią nt. przyszłości... :roll:

SEBASTIANO napisał(a):"znakiem bestii bez którego nikt nie będzie mógł kupić ani sprzedać"
Sebastiano podaj namiary do tego fragmentu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-12-2006 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
jswiec
Cytat:Ja przeczytałam -całe a na tym sie zatrzymałam

Gdy złamane zostają cztery pierwsze pieczecie pojawiają się

czterej jeźdźcy o rożnych kolorach rumaków. Cztery – to już

wiemy – jest symbolem stworzenia. W tym jednak przypadku jest to

symbol tego szczególnego stworzenia, jakim jest człowiek. Biel

jest w Apokalipsie kolorem Nieba (inaczej niż w naszej

cywilizacji, gdzie niebo jest „oczywiście” niebieskie…). Biały

jeździec oznacza zatem, że człowiek został stworzony na obraz i

podobieństwo Boże (Rdz 1,27). Trzyma łuk i zwycięża zgodnie z

poleceniem Stwórcy: Czyńcie sobie ziemię poddaną (Rdz 1,28).

Pozostali jeźdźcy świadczą jednak o tym, że do natury ludzkiej,

niczym kąkol, zostały domieszane inne niepożądane elementy. Oto

koń o barwie ognia i miecz: człowiek stał się mordercą, potrafi

zabijać braci. Oto następny czarny koń i jarzmo (a nie waga!

Brandstaetter ma rację!): człowiek potrafi gnębić i uciskać

braci. Wreszcie trupio blady koń i śmierć: człowiek podlega

śmierci, choć stworzony został do nieśmiertelności.

Jacku dlaczego uważasz ,że jeździec na białym koniu to Mesjasz Ratunek.

i czy Objawienie opisuje to co było ,dlaczego opisuje to co było poŚmierci Mesjasza Ratunek.
Popatrz na to troche z innej strony.
Ach ,czytałam jeszcze inne podejście do Objawienia , to jest wspaniałe jak można Widzieć.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
03-12-2006 19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Oto fragment o znamieniu Bestii:
Cytat:On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć (Obj 13:16-18)

A tu cały artykuł odnośnie tego fragmentu:
http://www.kosciol.pl/article.php/200507...5468/print

Urywek z artykułu:
Cytat:To nie tylko dlatego, że proroctwo to jest szeroko znane w sekularnym świecie, ale ponieważ jest proste i jasne” [13]. To „proste i jasne” proroctwo, według autorów tego stwierdzenia, mówi o skanerach, chipach i o bezgotówkowym społeczeństwie, które ma spełnić to proroctwo. Jednak dla innych interpretatorów sprzed 1980 „bezgotówkowe społeczeństwo“ nie było żadnym warunkiem koniecznym do spełnienia tego proroctwa.
03-12-2006 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Oliwka napisał(a):dlaczego uważasz ,że jeździec na białym koniu to Mesjasz Ratunek
Pierwszy jeździec nie oznacza Mesjasza, ale człowieka sprzed upadku.

SEBASTIANO napisał(a):co chodzi w Apokalipsie z owym "znakiem bestii bez którego nikt nie będzie mógł kupić ani sprzedać".Ten fragment wciąż jest dla mnie zagadką.A nie chcę tego kojarzyć z doniesieniami o mikroczipach,które miano by wszczepiać na czoło lub rękę.Proszę o rozwianie wątpliwości.
To jest obraz totalnej kontroli życia społecznego przez władzę, która czyni siebie równą Bogu. Chce wszystko kontrolować i wszystko wiedzieć o innych. Jest to karykatura Bożej Opatrzności.

Liczba 666 = trzy razy powtórzona szóstka
Sześć jest liczbą człowieka [został stworzony w 6tym dniu]
Trzy do liczba boskiej wszechmocy [trzy razy powtórzony przymiotnik jest w hebrajskim jego stopniem najwyższym]
A zatem chodzi o człowieka, który uczynił siebie bogiem ulegając pokusie szatana "będziecie jako Elohim".
[to własnie napisałem w swoim artykule o Apokalipsie, który podałem uprzednio].
Jeśli chodzi o mikoczipy: to tylko wynalazek, który może być użyty źle albo dobrze. Tyranii może umozliwić sprawowanie absolutnej kontroli nad obywatelami. A w sytuacjach wolnych społeczeństw może np pomóc w odnalezieniu się w terenie czy też w udowodnieniu własnej tożsamości.
Technika jest neutralna moralnie. Ale im potężniejsza technika, tym większe możliwości, aby ją wykorzystać dobrze lub źle.

Offca napisał(a):zastanawiało mnie co może oznaczać te 1000 lat bez panowania szatana
W moim komentarzu stawiam hipoteze, że chodzi tu o czas istnienia światyni jerozolimskiej [od Salomona do zburzenia przez Rzymian - mniej więcej tysiąc lat]. Szatan został uwolniony, aby walczyć z samym Mesjaszem, który przyszedł na świat i został pokonany.
Użyty czas przyszły jest mylący, bo Jan ogląda te wydarzenia jakby z perspektywy dnia stworzenia świata. Taki zabieg jest częsty w innych apokalipsach np. Daniel opowiada całą historię władzy hellenistycznej w czasie przyszłym, bo fikcyjnie sytuuje się w Babilonie, choć wiadomo, że żyje w epoce powstania machabejskiego.
To jest taka apokaliptyczna konwencja którą ja żartobliwie nazwałem "futurum apocalypticum".

Kościół już dawno temu potępił koncepcje milenarystyczne 100-letniego królestwa Chrystusa na ziemi. Wydaje się, że Apokalipsa zapowiada właśnie koniec Izraela jako owego 1000-letniego królestwa, a nastanie nowego królestwa mesjańskiego, które nadchodzi. Znakiem tego ma być właśnie zapowiadane zburzenie świątyni jerozolimskiej.

Mozna się z tym nie zgodzić, ale czy ktoś zaproponował lepsze rozwiązanie ? Ja jeszcze nie znalazłem, choć naczytałem się w swoim czasie wiele katolickich komentarzy.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
15-12-2006 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
jswiec napisał(a):Technika jest neutralna moralnie.
Jak wielu trudno to zrozumieć. Taki jedenmi kiedyś nawbijał: "jeśli pokładasz ufność w Panu Bogu, to czemu korzystasz z aspiryny"?.
jswiec napisał(a):Kościół już dawno temu potępił koncepcje milenarystyczne 100-letniego królestwa Chrystusa na ziemi. Wydaje się, że Apokalipsa zapowiada właśnie koniec Izraela jako owego 1000-letniego królestwa, a nastanie nowego królestwa mesjańskiego, które nadchodzi. Znakiem tego ma być właśnie zapowiadane zburzenie świątyni jerozolimskiej.
Millenaryzm, tudzież chiliazm - to dzieje zamierzchłe, pamietające Augustyna z Hippony, Euzebiusza z Cezarei. Ale również i w średniowieczu: Joachim de Fiore, Otto von Freising. I mieli oni wszyscy swe powody, by w tej - skądinąd - herezji - doszukiwać się Bożej sprawiedliwości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-12-2006 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
jswiec


--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
dlaczego uważasz ,że jeździec na białym koniu to Mesjasz Ratunek


Pierwszy jeździec nie oznacza Mesjasza, ale człowieka sprzed upadku.

Co to znaczy z przed upadku?

Mówisz o Adamie ? A co on takiego zyciężal jadąc na koniu ?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
17-12-2006 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Piewszy człowiek został stworzony w świętości [biała szata] i ma czynic sobie ziemię poddaną [stąd łuk]. Dlatego jest zwycięzcą.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
21-12-2006 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Na początku polecam Biblie Jerozolimską do studiowania Slowa Bożego. To jest biblia tysiąclecia z bardzo bogatymi przypisami i marginaliami.
Odnośnie czytana słowa i róznych ksiąg to biblia jest dla prostaczków i kazdy z prostym sercem i z Duchem Św. może ją zrozumieć. Boskość tej księgi i życie z niej płynące polega na tym, że czytając cokolwiek, każdy może (powinien) odnośic to co czyta do własnego życia. Jakimś cudownym sposobem bardzo często można tam znaleźć odpowiedź właśnie na problemy tu i teraz dziejące się w życiu czytającego. To jest MOC Uśmiech
"Oto stoję u drzwi i kołaczę ... " jest z apokalipsy właśnie i wcale nie trudneUśmiech) Ap 3,20
Nie bać się czytać!!! Bóg nie daje ducha lęku Uśmiech)) 2 Tm 1,7
23-12-2006 21:24
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów