Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światowy Dzień Walki z AIDS
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Światowy Dzień Walki z AIDS
Na świecie żyje 40. 000. 000. ludzi zakażonych wirusem HIV (a więc taka Polska) Codziennie wskutek zakażenia wirusem umiera 12.000 osób. 3 milony śmiertelnego żniwa AIDS z czego 3/4 to ludność Afryki. 5000 osób dziennie i 1400 samych dzieci każdego dnia zapada na tę miażdżącą w skutkach chorobę.
jest jednak też i dobra wiadomość. Otóż Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że zanotowano 10 krotny wzrost leczenia AIDS. Ponad milion Afrykanów poddanych jest kuracji przy pomocy ARV (Antiretroviral)

Zob: The Independent

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-12-2006 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natalia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Rzeczywiście dobra wiadomość. Ale dzisiaj w telewizji słyszałam, że jeszcze ok 40% Polaków uważa, ze ADIS można się zarazić w publicznej toalecie lub poprzez ugryzienie komara... więc świadomość ludzi o tej chorobie jeszcze zbyt duża nie jest, a być powinna, bo to coraz większy problem, zarówno w Polsce jak i na Świecie...

Bo?e, daj mi si??, aby mog?a zrobi? wszytsko, czego ode mnie ??dasz. A potem ??daj ode mnie czego chcesz...
01-12-2006 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
A ja się zastanawiam, czemu to polskie kobiety mają niby robić sobie badania pod kątem nosicielstwa HIV. Zresztą nie tylko polskie, wszystkie inne też. Jeśli małżeństwo jest uczciwe względem siebie to nie ma o czym mówić. Uważam, że próbuje się tu uderzyć w strukturę rodziny - zburzyć poczucie zaufania właśnie i uczciwości. Teraz, kiedy media nawołują do kontroli na nosicielstwo, kobiety zaczną podejrzewać swych mężów. Ile może się rozpaść e ten sposób małżeństw?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-12-2006 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Moim skromnym zdaniem nieufność wzbudza przeokonanie, jakiś rodzaj hmmm... półprawdy, że zaraża się poprzez stosunek płciowy a więc mój mąż mógł tylko, jeśli już, zarazić się gdzieś "na boku", natomiast dużo osób nie wie, że np. podczas pobytu w szpitalu np. w czasie leczenia na żółtaczkę też mógł się zarazić a więc jest bardzo duże niedoinformowanie w społeczeństwie o wszystkim tym co rzeczywiście powoduje zarażenie.
02-12-2006 01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów