Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oazowa Ewangelizacja
Autor Wiadomość
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Oazowa Ewangelizacja
14.01.2oo7r. w mojej parafii będzie ewangelizacja. Oczywiście prowadzona przez Oazę. Obecnie nie mamy żadnego pomysł :roll: pomożecie?... Oczko :*
02-12-2006 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin75 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Przepraszam za sarkazm, ale brzmi to jak "w mojej szkole będzie fluoryzacja". To w parafii na codzień dzieje się coś innego, niż ewangelizacja? Serial jakiś? Zabawy w chowanego? Puste rytuały? Mam nadzieję, że nie.,
Pozdrawiam,

Marcin

In the end it will be OK.
If it's not OK
then it's not yet the end.
07-12-2006 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Marcin75 napisał(a):Przepraszam za sarkazm, ale brzmi to jak "w mojej szkole będzie fluoryzacja". To w parafii na codzień dzieje się coś innego, niż ewangelizacja? Serial jakiś? Zabawy w chowanego? Puste rytuały? Mam nadzieję, że nie.,
Może i brzmi to sarkastycznie, ale musze przyznać, że jest to świetne spostrzeżenie. Ale uważam też, że Karusia po prostu zapędziła się z użyciem sformułowania >>ewangelizacja<<, albo też chciała napisać, że akurat w tym czasie ewangelizacyjne spotkanie przygotowuje grupa oazowa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-12-2006 00:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin75 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
OK, więc teraz na poważnie i mniej sarkastycznie:
Myślę, że jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób przekazać innym ludziom Ewangelię, warto rozważyć zapytanie Tego, czyje słowo zamierzasz przekazywać. Wiele razy obiecywał On, że w takiej chwili będziemy "mieć ze sobą Jego Ducha" i że będzie z nami "Duch, który nauczy nas wszystkiego i przypomni nam wszystko".
Wydaje mi sie, że bez Ducha nawet nie warto podejmować wysiłków ewangelizacyjnych. To byłoby wówczas tylko przekazywanie naszej ludzkiej mądrości - która może nie być zła, ale nie nazywajmy tego ewangelizacją tylko autopromocją ;-)
Więc do pytanie przystąpiłbym z modlitwą o to, aby przez Ducha wiedzieć, co powiedzieć i jak się zachować. A także aby odbiorcy mogli przez Ducha to przyjąć.

Pozdrawiam,

Marcin

In the end it will be OK.
If it's not OK
then it's not yet the end.
08-12-2006 10:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Marcin75 napisał(a):OK, więc teraz na poważnie i mniej sarkastycznie: (...)
Zgadzam się. Ale nie widzę związku z tym co napisała wcześniej Karusia, a potem ja.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-12-2006 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów