Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak........?
Autor Wiadomość
m... Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #1
jak........?
Jak sobie poradzić z tęsknotą za drugim człowiekiem?

" I nie ma niczego,co wspomina si? z ulg?.I niczego na co czeka si? z nadziej?"
03-12-2006 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie wiem, bo osobiście sama sobie z tym nie radzę. Może zająć się czymś, by tak nie myśleć? :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-12-2006 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
m... napisał(a):Jak sobie poradzić z tęsknotą za drugim człowiekiem?
Offca napisał(a):Nie wiem, bo osobiście sama sobie z tym nie radzę. Może zająć się czymś, by tak nie myśleć?

A ja myśle, że trzeba tęsknić. I by tęsknota była twórcza. Ale należy również zapytać siebie: czemu tęsknię do danej osoby, miejsca, etc. Czy aby nie chcę uciec od czegoś/kogoś?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-12-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Mym zdaniem tęskonta tęsknocie nie równa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-12-2006 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offca napisał(a):Mym zdaniem tęskonta tęsknocie nie równa.

Z całą pewnością. Ale zawsze będzie każdą tęsknotę coś z soba łączyć. Przede wszystkim chyba chęć doświadczenia tego, co nie jest mi dane na co dzień.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-12-2006 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Brak jakiejś osoby pozwala nam dostrzec ile ta osoba dla nas znaczy...

A ja sobie tęsknię to osoby, której ufam... Bezgranicznie... Dzieli nas 500 km Smutny Widziałyśmy się ostatnio 17.09, zobaczymy dopiero 2.02. Może jakoś przetrwamy Oczko :*
03-12-2006 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Karusia napisał(a):Brak jakiejś osoby pozwala nam dostrzec ile ta osoba dla nas znaczy...
Ta... O ile ten długi czas nie-widzenia się nawzajem nie spowoduje, że nie zacznie się danej osoby zbyt idealizować :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-12-2006 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m... Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Z całą pewnością. Ale zawsze będzie każdą tęsknotę coś z soba łączyć. Przede wszystkim chyba chęć doświadczenia tego, co nie jest mi dane na co dzień.[/quote]


Dokładnie tak ks.Marku.Czy tęsknota nie jest siostrą egoizmu??????

" I nie ma niczego,co wspomina si? z ulg?.I niczego na co czeka si? z nadziej?"
04-12-2006 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
m... napisał(a):Dokładnie tak ks.Marku.Czy tęsknota nie jest siostrą egoizmu??????
_________________
Moim zdaniem niekoniecznie. Chociaż faktycznie, tęskniąc myślimy raczej o sobie, o tym jak brakuje nam jakiejś osoby i o tym, czego nam brakuje w związku z jej brakiem.

I jeszcze chciałam Cię spytać m..., o tęsknotę za jakim człowiekiem Ci chodzi? Za mężczyzną? Po rozstaniu z nim? Za jakimś członkiem rodziny?
Chciałabym odpowiedzieć na pierwsze pytanie (jak sobie radzić z tęsknotą), ale wydaje mi się istotny fakt, za kim tak bardzo tęsknimy.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
04-12-2006 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Na tęsknotę jeszcze nikt mądry lekarstwa nie znalazł. Pewnie, można się czymś zająć, ale jednak na dłuższą metę nic to nie da.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-12-2006 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
istotne jest by wiedziec czy tesknimy za osoba, jako taką (albo idealnym obrazem jej jaki sobie stworzylismy), albo czyms co wiaze sie z jej obecnoscia....

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:Na tęsknotę jeszcze nikt mądry lekarstwa nie znalazł. Pewnie, można się czymś zająć, ale jednak na dłuższą metę nic to nie da.
_________________

Masz racje, na dluzsza mete nic a nic nie da, ale ta nasza tesknota bedzie z nami przez caly czas, a szczegolnie wtedy, gdy osoba za ktora tesknimy odeszla do Pana Naszego.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
01-02-2007 03:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów