Ankieta: Czy uważasz, że powinno się wieszać krzyże w miejscach publicznych?
Tak, w końcu religia katolicka jest w naszym kraju religią dominującą
Nie, gdyż poza katolikami są też inne wyznania lub osoby w ogóle nie wierzące w Boga i może się im to nie podobać
Nie wiem
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzyż w miejscach publicznych
Autor Wiadomość
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #196
 
Dokładnie tak samo jest z islamem. O to mi chodziłoUśmiech wiem, że mogą się różnić.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
19-07-2007 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #197
 
Wiadomości.ekai napisał(a):Za obrazę religii i wandalizm odpowiedzą trzej uczniowie z Rovigo w północnych Włoszech, którzy sprofanowali krucyfiks w swojej klasie.

Najpierw odczepili od krzyża figurkę Jezusa, zastępując ją kartką z napisem "Zaraz wracam", potem okładali kijem figurkę, rozbijając ją na kawałki.

Incydent wyszedł na jaw przypadkowo, gdy policja prowadziła dochodzenie w sprawie przypadku chuligaństwa w technikum "Bernini". W komputerze jednego z uczniów znaleziono krótki film, nakręcony przez telefon komórkowy. Nagranie, jak ustaliła policja, nie trafiło do internetu.
Źródło

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #198
 
Nudziło sie gówniarzom, a ze krzyżyk był w pobliżu to stało się.
Za moich czasów to strzelaliśmy z karbitu w klasie hhihi przy tym co sie teraz wyprawia w szkołach to były niewinne wybryki.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
20-07-2007 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #199
 
To świadczy przede wszystkim o braku szacunku do czegokolwiek. Wandalizm do destrukcjonizm, destrukcjonizm to diabelstwo.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #200
 
Dzieciaki chyba mają wszystkiego za dużo oprócz obowiązków. Wydaje mi się, że w miejscach gdzie dzieci musza pomagać rodzicom bo od tego zależy ich wspólny los nie ma takich problemów. Przypomina mi się cytat z Rodziny Soprano:
Rosyjska służąca do Toniego "My myślimy jak tu nie oberwać od życia, a wy ciągle oczekujecie od życia dobrego" (nie dokładnie tak ale myśle że wiecie o co chodzi).

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
21-07-2007 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #201
 
Wiadomość podana przez KAI jest bardzo przykra.A do tego bierne przyzwolenie innych uczniów,którzy nawet nie mieli odwagi zareagować.Czyżby obojętność na zło i brak szacunku do religii aż tak się rozpowszechniły,że mamy prawie Sodomę? Trafią do poprawczaka i będą surowiej sądzeni na Sądzie Ostatecznym. Jednak nawet najgorszy przestępca może się nawrócić i otrzymać przebaczenie.Nie można więc tych osób nienawidzić,ale trzeba coś zrobić by zapobiec takim procederom.A samo zło do jakiego doszło należy bezwzględnie potępić.Uczniom trzeba uświadamiać czym jest świętość i że świętość jest nietykalna.
21-07-2007 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #202
 
SEBASTIANO napisał(a):Trafią do poprawczaka i będą surowiej sądzeni na Sądzie Ostatecznym.
Kierujesz się trochę logiką dziecka...
SEBASTIANO napisał(a):Uczniom trzeba uświadamiać czym jest świętość i że świętość jest nietykalna.
Oby nigdy do tego nie doszło.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
21-07-2007 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #203
 
Co do tematu wandalizmu:

Cytat:Przez cztery miesiące wierni ewangelicko-luterańskiej parafii mariackiej w Husum (Niemcy) prześladowani byli przez grupę od siedmiu do dziesięciu chuliganów – informuje ewangelikalny serwis informacyjny idea. Przestępcy przychodzili do kościoła podczas godzin zwiedzania, zastraszali turystów, a także zakłócali przebieg nabożeństwa.

Młodzi w wieku ok. 15 lat rzucali po kościele Bibliami, zrzucali świece z ołtarza, nago się przed nim fotografowali, a niektórzy uprawiali seks w pomieszczeniu przeznaczonym na medytację. Młodzież pochodziła z rodzin patologicznych, a policja nie mogła poradzić sobie z chuliganami, ponieważ członkowie bandy byli niepełnoletni. Rada miasta wydała przepis zakazujący konsumpcji alkoholu w pobliżu kościoła, a rada parafialna ustaliła dyżury w kościele.

www.ekumenizm.pl
21-07-2007 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #204
 
Takich obrazków znajdziemy pewnie całą masę.
Prypomniało mi sie, a propos tych dyżurów, co mi przyjaciel opowiadał, żyjąc szereg lat we Włoszech: otóż tam, szczególnie w małych mieścinach, czy w rzymskich dzielnicach, przez cały Bozy dzień jest kapłan. Modli sie, rozmawia z ludźmi, drzemnie się w zakrystii, w pobliskim barze coś zje, czy mecz poogląda. Ale cały czas generalnie jest nieopodal świątyni. Wszyscy wokół wiedzą, że tam go zawsze znajda.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 02:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #205
 
No to mi się podoba... mieć zawsze księdza koło kościoła i móc z nim porozmawiać... też bym tak chciała... :roll:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
25-07-2007 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #206
 
nieania napisał(a):No to mi się podoba... mieć zawsze księdza koło kościoła i móc z nim porozmawiać... też bym tak chciała...
Zapraszam zatem na Warmię, Mazury i Pomorze. Nie ma trudności ze znalezieniem kapłana przy parafii. Mnie nawet Policja kiedys znalazła... :mrgreen:

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2007 15:25 ]
Tutaj przeniosłem off topic który począłem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-07-2007 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów