Ankieta: Czy uważasz, że powinno się wieszać krzyże w miejscach publicznych?
Tak, w końcu religia katolicka jest w naszym kraju religią dominującą
Nie, gdyż poza katolikami są też inne wyznania lub osoby w ogóle nie wierzące w Boga i może się im to nie podobać
Nie wiem
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzyż w miejscach publicznych
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
To nic innego jak tylko przyznanie się do kultywowania pewnych wartości i zasad - których absolutnie nie ma się czego wstydzić.
A które - nie wiem dlaczego rażą co niektórych :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-12-2006 20:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
kempes napisał(a):Czy umacnia to katolika w wierze, gdy widzi krzyz...
Mnie tak - szczególnie w urzedach, bo tam najczęsciej przeżywam próbę cierpliwości - a w krzyżu znajduje pociechę i wsparcie
kempes napisał(a):jakby nie patrzec, mysle, ze nie nalezy rozrzucac go gdzie popadnie.
Słuszna uwaga. Ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jakie masz miejsca na myśli, pisząc o tym
kempes napisał(a):Jaki jest sens wystawiania go publicznie? Zeby "inni widzieli"?
Sens krzyża w miejscach publicznych jest taki sam, jak twój dowód osobisty, którym okazujesz się w wielu miejscach w kraju, czy paszportem w świecie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-12-2006 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
No ja ostatnio się troszkę zdziwiłam, bo w mojej szkole zdarza się, ze w niektórych salach lekcyjnych nie ma krzyża...aa w sali gimnastycznej jest Duży uśmiech iiii jakoś mi się tak milej...zrobiłoo...bo chodzę do tej szkoły już drugi rokJęzyk i dopiero ostatnio zuwazyłam ten krzyz Uśmiech i jakoś tak lepiej mi teraz ćwiczyć...heh Uśmiech

A co do wieszania go w miejscach publicznych...to jestem jak najbardziej za...
Chociaz wiem, ze będą z tym związane problemy... a mianowicie z wyznawcami innych religii... ostatnio spotkałam sie z takim komentarzem..pewnego starszego pana, że on nie bedzie przychodził do tego sklepu bo tu jest krzyż i jak on się ze swpoją wiara nie obchodzi to dlaczego katolicy tak robią?? Język No i sobie gadaj...
Podobała mi się postawa pani sprzedającej... " JA się ze swoją wiarą nie obchodzę! jak to pan określił... ja poprostu chcę aby nad moim sklepem czuwał ktoś komu ufam i w kogo wierzę... a ten krzyż nie jest na pokaz ale dla mnie . I to mi jest to potrzebne... dlatego proszę to uszanować albo i nie. Ja krzyża nie zdejmę..." Tak w zaokrągleniu przytoczyłam jej słowa...bo to się niedawnp działo Oczko

Pozdrawiam Uśmiech ;^^

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
15-12-2006 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):Sens krzyża w miejscach publicznych jest taki sam, jak twój dowód osobisty, którym okazujesz się w wielu miejscach w kraju, czy paszportem w świecie.
Ciekawe: krzyz publiczny - dowod osobisty. Niektorze rzeczy powinny pozostac osobiste...

Ks.Marek napisał(a):Ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jakie masz miejsca na myśli, pisząc o tym
RySia :) napisał(a):w mojej szkole zdarza się, ze w niektórych salach lekcyjnych nie ma krzyża...aa w sali gimnastycznej jest
Sala gimnastyczna to dobry przyklad, gdzie mozna np. trafic w krzyz pilka.
15-12-2006 21:54
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Sala gimnastyczna to dobry przyklad, gdzie mozna np. trafic w krzyz pilka.
Można, owszem. Rysiu, co ty na to?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-12-2006 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
To taki swoisty sposob wyrazenia szacunku czy co? :coo:
16-12-2006 10:37
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
kempes napisał(a):Sala gimnastyczna to dobry przyklad, gdzie mozna np. trafic w krzyz pilka.
Jam napisał(a):Można, owszem. Rysiu, co ty na to?
kempes napisał(a):To taki swoisty sposob wyrazenia szacunku czy co?
Chodzi o to, że rzeczywiście istnieje prawdopodobieństwo trafienia. Ale czy się zdarza? O to proszę Rysię, by sie wypowiedziała.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
Jezeli chodzi o prawdpopodobienstwo, to - o ile krzyz nie jech chroniony krata :hm: - nie jest zerowe. A to, czy juz sie zdarzylo jest nieistotne.
16-12-2006 10:48
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
kempes napisał(a):A to, czy juz sie zdarzylo jest nieistotne.
IMHO-jest jak najbardziej istotne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
kempes napisał(a):Sala gimnastyczna to dobry przyklad, gdzie mozna np. trafic w krzyz pilka.
Ks.Marek napisał(a):Można, owszem. Rysiu, co ty na to?
Owszem też o tym pomyślałam , ale...
kempes napisał(a):o ile krzyz nie jech chroniony krata :hm:
Krzyż właśnie jest chroniony kratą...i na poczatku dlatego go nie zauważałam...dopiero teraz ... Krzyż jest małych rozmiarów i szczerze mówiąc z daleka nie jest zabardzo widoczny... ale gdy się przygladniesz z bliska heh to da się zauwazyć...
Wątpie w to czy zdarzały się jakiekolwiek uderzenia piłką chocby w tą krate, bo sala gimnastyczna jest bardzo dużych rozmiarów i mogłabym ją nawet nazwac duużą halą sportową... Krzyż ponadto umiesczony jest tuuz nad sufitem i z tego co wiem...to został tam umieszczony tuż po zakończeniu budowy hali Uśmiech POzornie niezauważalny ale jest...
I tutaj prosze się nie doszukiwać jakichś hmm newansów związanych z kratą...że krzyż za kratą to coś złego...poprostu chroniony jest w razie niefortunnego uderzenie piłką, którego prawdopodobieństwo jest chociaż nikłe... Uśmiech

Pozdrawiam :*

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
16-12-2006 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
RySia :) napisał(a):I tutaj prosze się nie doszukiwać jakichś hmm newansów związanych z kratą...że krzyż za kratą to coś złego...poprostu chroniony jest w razie niefortunnego uderzenie piłką, którego prawdopodobieństwo jest chociaż nikłe.
I wszystko jasne Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
RySia :) napisał(a):pewnego starszego pana, że on nie bedzie przychodził do tego sklepu bo tu jest krzyż
A ja na odwrót Oczko często (niestety) zaglądam do warsztatu samochodowego, w którym na scianie wisi spory krzyż. Dla mnie jest to taka "prawie" gwarancja, że człowiek nie wymieni mi pół samochodu, żeby na mnie zarobić Uśmiech Z reguły jest tak, że płacę mniej niż się umawialiśmy bo coś tam poszło łatwiej albo coś kosztowało mniej.
17-12-2006 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Broda napisał(a):Dla mnie jest to taka "prawie" gwarancja, że człowiek nie wymieni mi pół samochodu, żeby na mnie zarobić Uśmiech Z reguły jest tak, że płacę mniej niż się umawialiśmy bo coś tam poszło łatwiej albo coś kosztowało mniej.
No proszę. Widzę, że nie tylko ja potrafię dostrzegać takie Boże dzieła w świecie

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-12-2006 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Broda napisał(a):Dla mnie jest to taka "prawie" gwarancja, że człowiek nie wymieni mi pół samochodu, żeby na mnie zarobić
Krzyż swoje, a pracownicy swoje. Skąd masz pewność, że pracownicy są równie pobożni co ten, który ten krzyż kazał zawiesić? Może to krzyż po poprzednim właścicielu, a obecny już takie znowu wierzący nie jest? :hm:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-12-2006 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:Skąd masz pewność, że pracownicy są równie pobożni co ten, który ten krzyż kazał zawiesić? Może to krzyż po poprzednim właścicielu, a obecny już takie znowu wierzący nie jest?
Nie mam pewności Uśmiech
W zyciu tylko smierci jestem pewien Uśmiech

Równie dobrze mogą to byc sataniści, którym sie symbol odwrócił :hm:

A w ogóle to do czego mają zmierzać twoje sugestie? Po co zadajesz takie pytania?
Pytam serio.
17-12-2006 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów