Ankieta: Czy uważasz, że powinno się wieszać krzyże w miejscach publicznych?
Tak, w końcu religia katolicka jest w naszym kraju religią dominującą
Nie, gdyż poza katolikami są też inne wyznania lub osoby w ogóle nie wierzące w Boga i może się im to nie podobać
Nie wiem
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzyż w miejscach publicznych
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Broda napisał(a):A w ogóle to do czego mają zmierzać twoje sugestie?
Do niczego. Zastanawiam się nad kwestią sensu wieszania krzyży w miejsach publicznych.

Broda napisał(a):Po co zadajesz takie pytania?
Bo lubię zadawać pytania.

Cytat:Pytam serio.
Tak też odpowiadam.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-12-2006 18:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Nie wiem dlaczego tamten mechanik ma krzyż w swoim warsztacie, ale to jego miejsce pracy i tam go powiesił.
Ja, gdybym miał swoje stałe miejsce pracy to tez bym sobie powiesił krzyż albo portret jakiegoś świętego (najlepiej zdjęcie - czyli kogoś kto zył stosunkowo niedawno). Po co?
Po to abym podczas pracy ani na chwilę nie zapomniał, że praca jest darem, że wszystko co mam jest darem i że wszystko jest moim zadaniem, z którego przed samym sobą jestem zobowiązany do jak najlepszej realizacji. Ot, tak po prostu.
Teraz najczęsciej pracuję w domu i mam przed sobą zdjęcie św. Tereski. Nie chodzi o to, że lubie takie rzeczy umieszczać w miejscach publicznych, ale że lubie mieć w zasięgu wzroku "rzeczy", które kierują moje serce do Jezusa.
17-12-2006 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Broda napisał(a):Ja, gdybym miał swoje stałe miejsce pracy to tez bym sobie powiesił krzyż albo portret jakiegoś świętego
Ja też. Jeśli byłby to mój prywatny gabinet, pewnie bym powiesiła krzyż na ścianie, jeśli nie, z pewnością jakiś symbol chrześcijański bym sobie postawiła na biurku, np jakiś obrazek religijny.
Zastanawia mnie po prostu fakt wieszanai takich krzyży. Czy ludzie robią to pod jakąś publikę (bo wszędzie tak się robi), czy z osobistych względów. Pewnie zdarzają się i takie i takie przypadki.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-12-2006 18:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Offca napisał(a):Czy ludzie robią to pod jakąś publikę
Chyba to jest coraz rzadszy powód (na szczęście). Mam wrażenie, że symbole chrześcijańskie i samo chrześcijaństwo jest coraz mniej "popularne".
17-12-2006 18:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
W każdym razie jak ktoś publicznie się przyznaje do bycia wierzącym, to prawie zawsze dostaje plakietke dewota albo " po cholerę sie chwalisz jakby było czym" Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-12-2006 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Annnika napisał(a):prawie zawsze dostaje plakietke dewota albo " po cholerę sie chwalisz jakby było czym" Smutny
No fakt. Bo lepiej jest się pochwalić ile się już koleżanek z pracy zaliczyło w czasie przerwy na kawę :mrgreen: Teraz taka "moda" :?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-12-2006 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Mamy swieckie państwo, więc w budynkach publicznych symboli religijnych nie powinno być.
I to wcale nie dlatego, e to się może wyznawcom innych religii nie podobać, tylko dla zasady. Natomiast w prywatnych miesjcach publicznych (sklep, warsztat itp) Własciciel ma prawo wieszć co mu sie podoba Oczko mam jakieś takie wraenie, że wieszanie katolickich symboli religijnych w Sejmie, czy innych tego typu placówkach wcale nie odbywa sie z pobudek religijnych, a politycznych i świadczy bardziej o arogancji wieszających niż o ich wierze,

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-12-2006 07:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Też mnie się tak wydaje.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2006 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Kyllyan napisał(a):mam jakieś takie wraenie
Wrażeniami, tak jak i dobrymi chęciami - jest piekło wybrukowane. Liczy się to, co jest owocem, ważne jest to, w jakie atmosferze ów owoc dojrzewa. Jeśli w Sejmie jest krzyż, ktoś niech powie tym panom z Wiejskiej, iż "Nobless obligues" - szlachectwo zobowiązuje.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-12-2006 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
No ale jakby nie patrzeć, krzyż wisi, "coś" przecież oznacza, a panowie politycy żyją skandalami, korupcjami, zawiścią, szmarnymi interesami... Toż to prawie jakimś świętkoradztwem zajeżdża. Czy ten krzyż jest więc ozdobą na ścianie, czy konkretną wskazówką?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2006 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Offca napisał(a):No ale jakby nie patrzeć, krzyż wisi, "coś" przecież oznacza, a panowie politycy żyją skandalami, korupcjami, zawiścią, szmarnymi interesami... Toż to prawie jakimś świętkoradztwem zajeżdża. Czy ten krzyż jest więc ozdobą na ścianie, czy konkretną wskazówką?
Człowiek przyjmuje Ciało Pańskie, nosi w sobie dary Ducha Świętego, wiedzie żywot ku zbawieniu - a to chyba więcej znaczy niż krzyż gdzieś zawieszony - , a mimo to grzeszy jak licho...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-12-2006 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Czyli w takim razie to czy krzyż zawiśnie na ścianie czy nie, jest bez większego znaczenia...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2006 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Offca napisał(a):Czyli w takim razie to czy krzyż zawiśnie na ścianie czy nie, jest bez większego znaczenia...
Hmmm...
Magdo, nie chodzi przecież o pusty rytualizm, tylko o Ducha Bożego, który rytuał powinien przenikać, prawda?
To zaś, że krzyż pojawia się w miejscach publicznych jest wyrazem przywiązania do tożsamości chrześcijańskiej. Liczy sie wg mnie nade wszystko to, co było obecne w sercach tych, którzy o krzyż w tym miejscu zabiegali. To, że jest wiele nieprawości w sercach różnych ludzi, to rzeczywistość przez nas zastana i poniekąd zrozumiała. Gdzie człowiek, tam tez i grzech. I na koniec jeszcze jedno: pozwólmy działac Panu Bogu! Ja wierzę, że krzyż w naszym parlamencie zwycięży. Jakie to będzie zwycięsto, to pozostawiam właśnie działaniu i woli Pana Boga.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-12-2006 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Księże, ja nie wykluczam przecież ludzkiej grzeszności, bo to nasza natura i już. I super jak ktoś sobie wiesza krzyż , święty obrazek na ścianie, czy różaniec na lusterku w samochodzie z pobudek czysto religijnych. Być może są w Sejmie jeszcze ludzie, co na ten krzyż patrzą z czystym sumieniem. Tylko Boże, strzeż przed hipokryzją!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-12-2006 00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Offca napisał(a):Tylko Boże, strzeż przed hipokryzją!
Ano Duży uśmiech . Oby w nas również łaska Boża sczyściła hipokryzję, i abyśmy się przed tym działaniem nie wzbraniali. Nie jest łatwo dziś świadczyć o Panu Bogu wprost, bez ścieżek okrężnych.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-12-2006 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów