Ankieta: Do jakiej wspólnoty uczęszczasz ?
Odnowa w Duchu Świętym
Oaza
KSM
MAGIS
Ministranci
Schola
Inna... (napisz jaka)
Nie należe
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka wspólnota
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #61
 
angua napisał(a):Nie, nie totalnej. Ale takiej, która będzie skutecznie łączyła modlitwę z formacją. Choc niewykluczone, że jestem zbyt wybredna, czy nawet kapryśna Oczko Przemyślę to sobie Wesoły

No to potrzeba ci małżeństwa to taka totalna wspólnota. Choć już w rodzinie jesteś ale mówię o takiej, którą będziesz od początu tworzyć i jeszcze ktoś a później jeszcze ktoś. :wink:

angua napisał(a):Po pierwsze nie szukam zbyt intensywnie, a to wszystko wzięło się z moich odczuć dotyczących Odnowy. I z faktu, że według mnie wygląda to mniej więcej tak: spotkamy się w gronie znajomych, tylko zamiast oglądać film, będziemy się modlić. A za godzinkę: no to do następnego tygodnia! Po prostu Odnowa z jaką się spotkałam, średnio dba o rozwój duchowy, skupiając się jedynie na tym, co dzieje się w czasie tej jednej godziny. I tyle Wesoły

Spotkanie ogólne "rządzi się swoimi prawami".... Jeszcze są gr. domowe, miejsce w którym w małym gronie dzielimy się własnym doświadczeniem wiary. Nie wspominając o innych inicjatywach.

Natomiast wspólnota nie może "opanować" całej mojej formacji. Wiele zależy ode mnie. Jeśli nie jestem regularny w modlitwie, spotkaniach z Panem na Eucharystii, najlepiej zorganizowana wspólnota nie pomoże.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-02-2006 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawazmlekiem Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Ja nie mam co zaznaczyć, bo należę do RCS, ale tego nie ma w ankiecie, a druga sprawa- nie uczęszczam na spotkania, bo takowych poza rekolekcjami raczej nie ma. A na rekolekcjach tez jeszcze nie byłam. Smutny

"Ju? nie ?yj? ja, ale ?yje we mnie Chrystus"-rzeczywistos? po Komunii.
20-02-2006 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 

Tak, rodzina może być dobrą wspólnotą Uśmiech


Cytat:Spotkanie ogólne "rządzi się swoimi prawami".... Jeszcze są gr. domowe, miejsce w którym w małym gronie dzielimy się własnym doświadczeniem wiary. Nie wspominając o innych inicjatywach.
Tak sobie myślę, że poszczególne wspólnoty odnowowe bardzo się od siebie różnią...

Cytat:Natomiast wspólnota nie może "opanować" całej mojej formacji. Wiele zależy ode mnie. Jeśli nie jestem regularny w modlitwie, spotkaniach z Panem na Eucharystii, najlepiej zorganizowana wspólnota nie pomoże.
Jasne. Ale nie dość, że powinna nadawać jakiś kierunek, to jeszcze podchodzić indywidualnie. Wspólnota wspólnotą, lae nie zapominajmy, że tworzą ją poszczególni ludzie.

Na przykład to, co pisze Kyllyan o WŻCh bardzo mi się podoba.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
20-02-2006 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Anqua, niw widze problemu. jak Ci jest potrzebna jakaś specjalna Wspólnota, to ją sobie załóż Duży uśmiech

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
20-02-2006 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
angua napisał(a):Jasne. Ale nie dość, że powinna nadawać jakiś kierunek, to jeszcze podchodzić indywidualnie. Wspólnota wspólnotą, lae nie zapominajmy, że tworzą ją poszczególni ludzie.

To powinno przyświecać wszystkim, którzy chcą tworzyć jakiekolwiek grupy. Jeśli byśmy mieli być indywidualistami to po co wogóle sie spotykać???

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-02-2006 18:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 

Indywidualiści też mogą tworzyć wspólnotę, tylko będzie im ciężej. Ale ja nie o tym pisałam. Nie o indywidualistach, a o podejściu indywidualnym. O czasie i miejscu, kiedy będzie się można podzielić swoimi problemami, wątpliwościami czy sukcesami. I kiedy znajdą się osoby, które wysłuchają i pomogą. I nie chodzi mi o kierownictwo duchowe, choc może coś w stylu jego namiastki. A, jeszcze jedno - ja tego [w tej formie] nie wymagam od każdej wspólnoty. Od scholi na przykład. To jest to, czego ja bym we wspólnocie szukała.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
20-02-2006 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Cytat:I nie chodzi mi o kierownictwo duchowe, choc może coś w stylu jego namiastki.

Zapewne chodzi Ci o towarzyszenie duchowe?
To nie jest żadna namiastka Duży uśmiech

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-02-2006 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 

No, towarzyszenie duchowe to byłby ideał [w kontekście wspólnoty, bo o niej mówimy]. "Namiastka" dotyczyła sytuacji, w której nie jest to jedna osoba, ale i tak zawsze ktoś [lub ktosie] się znajdzie.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
21-02-2006 11:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #69
 
duszą i ciałem oddany KSMowi Uśmiech
18-04-2006 16:23
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #70
 
Wujek Bartek, ciesze się , że i KSM jest z nami Uśmiech
18-04-2006 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Ja przeszłam przez kilka wspólnot aż "wylądowałam" w Odnowie, w której juz jestem kilka lat...to jest mój drugi dom Duży uśmiech Jest ok.
27-04-2006 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów