Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezusowi już dziękujemy (po lekturze GN)
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Jezusowi już dziękujemy (po lekturze GN)
Marcin Jakimowicz w Gościu Niedzielnym napisał(a):Rok temu największa światowa sieć supermarketów, amerykańska Wal–Mart zrezygnowała w swojej kampanii reklamowej z symboliki związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Ta nazwa ma „chrześcijańskie konotacje” – błyskotliwie odpowiadali politycznie poprawni spece od reklamy. I zastąpili drażliwe słowo „Christmas” neutralnym słowem „holiday” (czas wolny). Sprzedawcy zamiast życzyć klientom Wesołych Świąt, uśmiechali się: „Happy holidays!”. Z półek zniknęły wszelkie produkty kojarzące się z chrześcijańskim przeżywaniem świąt, a klienci nie usłyszeli tradycyjnych kolęd.

I co się okazało? Sieć w najlepszym dla handlowców okresie straciła dziesiątki tysięcy klientów. Niektórzy z nich pisali protesty, inni pozywali markety do sądu. W bojkot sklepów Wal–Mart zaangażowało się wielu Amerykanów. W tym roku sieć będzie nadawać w telewizji specjalną świąteczną reklamę i obniży ceny świątecznych produktów. Czy przyniesie to efekt? Amerykanie pamiętają przecież politycznie poprawną ubiegłoroczną kampanię. – Dostaliśmy bolesną lekcję – opowiada Linda Blakely, rzeczniczka Wal–Mart.
Rządcy dusz amerykańskich są nieprzejednani: Boże błogosław Amerykę, ale daj sobie spokój z konsumpcjonizmem w ciebie wierzących. Takie oto brutalne zdanie na myśl. A co wy na to, drodzy forumowicze?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-12-2006 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mam pewien artykuł, powinien tu pasować :arrow: http://wiadomosci.onet.pl/1443250,69,1,1,,item.html jak nie to niech moderator potraktuje go (tj. artykuł) koszem na śmieci
04-12-2006 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
to Ja :) napisał(a):Mam pewien artykuł
który jest akurat w temacie. A poza tym, to gdzieś chyba wprost mówiono, że Zapatero jest masonem...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-12-2006 00:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów