Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak się zabrać za spowiedź po kilku latach?
Autor Wiadomość
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
=D>

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
26-11-2007 04:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anna100 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Po Spowiedzi Św.Generalnej w rozmównicy nadal płakałam jak bóbr.Ten Ojciec Spowiednik podszedł do mnie i mnie objął serdecznie pozwalając mi płakać w swoje ramie.Po kilku chwilach poczułam jak się uspakajam i wyciszam.To było niesamowite uczucie.Potem właśnie była ta modlitwa wstawiennicza i Komunia Święta z rąk Tego Ojca Spowiednika,który od wtorku stał się moim Ojcem Duchownym.Zabieram się z Bożą i Jego Pomocą nad wewnętrzną pracą nad sobą i moim życiem duchowym i sakramentalnym.
26-11-2007 05:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
świetne świadectwo =D>

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
27-11-2007 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Anna100 życzę wytrwałości w postanowieniu i owoców dobrych i obfitych Przytulanie

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
27-11-2007 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anna100 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Mazik wielkie serdeczne dzięki.
27-11-2007 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Nie za ma co Anna100. Mi też by się przydała taka generalniejsza spowiedź...

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
01-12-2007 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
a ja gdzieś w jakimś wątku mówiłam że w ramach seminarium będę miała spowiedź z dwóch lat no i już ją miałam i czuję jakbym zamknęła jakiś etap w życiu. Wogóle spowiedź była trudna jednak rozgrzebywanie tego co jakos tak gasło w pamieci bo zastępowane było czymś nowym czasem trudniejszym nie jest takie fajne. No aleCieszę się że mam to wszystko przeszłe za sobą, teraz tylko modlitwa o uzdrowienie.

Co do jeszcze pytania jak się zabrać, chyba najlepiej usiąśc sobie wygodnie i przypomnieć sobie relacje do ludzi i to co bylo nie tak w tych relacjach, relacje do Boga i do siebie. Zapamiętać sytuacje, które nas jakoś wyporowadzily z równowagi psychicznej duchowej, jakies kryzysy trudności i wszystko po kolei Bogu oddać.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
04-12-2007 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Jak się zabrać?? Ja polecam Katechizm Kościoła Katolickiego. Dokładnego rozdziału nie pamiętam w tym momencie ale przy najbliższej okazji dopiszę Duży uśmiech

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
06-12-2007 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
KKK 1450-1460 to chyba to o czym pisała Mazik Oczko a jak nie to poprawcie mnie Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
09-12-2007 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
5 warunków dobrej spowiedzi
09-12-2007 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Bardzo ciekawy tekst Daidosie. Zajrzyj jednak do komentarzy, szczególnie do tych dalszych - te wpisy to jakiś spam czy wybryk? Nic nie łapię z tych linków.

A co do spowiedzi to proponuję sobie poczytać ksążkę z kazaniami św.Jana Marii Vianneya,
Po jej przeczytaniu można naprawdę pojąć, z czym przychodzimy do spowiedzi i jakie są nasze sumienia, jakie są grzechy, których się dopuszczamy. Książka pomaga w naprawdę konkretnej spowiedzi generalnej. Mam nadzieję, że ci, którzy ją przeczytają rzeczywiście zrozumieją czym jest grzech i jakie niesie za sobą skutki.

Ta książka może rzeczywiście odmienić życie grzesznika. Ja sam czytając tą książkę byłem tak uderzony po głowie, że teraz, gdy będę się przygotowywał do spowiedzi to będę musiał chyba listę grzechów tworzyć, bo nie spamiętałbym, a nie chciałbym żadnego pominąć, a przynajmniej z tych naprawdę poważnych. Całe szczęście, że spowiadam się częściej niż co kilka lat.

Jednak nawet po kilku latach warto udać się do spowiedzi, szczególnie dziś, jeśli się jeszcze nie wyspowiadało, gdyż jest to niedziela Miłosierdzia Bożego i można otrzymać odpust zupełny, jeśli będziemy w stanie łaski uświęcającej i przyjmiemy Komunię,

Bóg kocha każdego grzesznika i nawet po kilku latach niespowiadania się Bóg przebaczy grzechy., ponieważ jako jedyny kocha każdego człowieka, nawet największego grzesznika i jest w stanie wybaczyć, jeśli człowiek rzeczywiście zwróci się ku Bogu i będzie go prosił o przebaczenie.

Myślę, że Daidoss podał prosty i bardzo konkretny sposób na przygotowanie się do takiej spowiedzi po latach. Jak ktoś ma kłopoty z pamięcią to może sobie grzechy spisać na kartce, przynajmniej te zaliczane do grzechów ciężkich, choć trzeba pamiętać, że każdy grzech nas odłącza od Boga.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-03-2008 03:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
TOMASZ32 napisał(a):A co do spowiedzi to proponuję sobie poczytać ksążkę z kazaniami św.Jana Marii Vianneya,
Po jej przeczytaniu można naprawdę pojąć, z czym przychodzimy do spowiedzi i jakie są nasze sumienia, jakie są grzechy, których się dopuszczamy. Książka pomaga w naprawdę konkretnej spowiedzi generalnej. Mam nadzieję, że ci, którzy ją przeczytają rzeczywiście zrozumieją czym jest grzech i jakie niesie za sobą skutki.
Ksiązka swoją drogą. Ale ogromne zadanie spoczywa na duszpasterzach w parafiach. Kazanie to doskonała okazja do "wrzucenia" rachunku sumienia, podanego w sposób zwięzły jak znak krzyża Św., ostry jak mizerykordia...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-03-2008 09:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
Ks.Marek napisał(a):Ale ogromne zadanie spoczywa na duszpasterzach w parafiach.

Bingo. Bo skąd inaczej ludzie mogą wiedzieć, że błądzą :?: Przeciętny człowiek nie jest nauczony czytać literaturę duchową, nie jest przyzwyczajony do tego, że trzeba sie samodoskonalić... pewnie z 90% ludzi będących na Mszach ma z homilii i kazań jedyną wiedzę dot. zasad wiary i kodeksu etycznego katolickiego stricte.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-03-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Tomasz Didymos, ten z dzisiejszej Ewangelii doskonale nas uczy, iz trzeba szukać, i to na prawdę radykalnie.

Poza tym: przed chwilą rozmawiałem z pewnym człowiekiem, który zaprosił mnie do siebie na obiad z okazji odpustu w jego parafii. Zaprosił nade wszystko Proboszcza swej wspólnoty, oraz nas, kapłanów-sąsiadów. Powiedziałem mu, że do jednych z czołowych zadań proboszczów jest wyłuskiwanie takich rodzin, jak ta, która tworzy ów człowiek. Odnalezienie w parafii takich filarów, to połowa sukcesu w ewangelizowaniu całej parafii. Nie trzeba nawet ich za wzór publicznie stawiać, ponieważ ludzie i tak w parafii widzą, jak żyją ci, którzy budują z Chrystusem i na Chrystusie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-03-2008 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów