Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świąteczna żenada...
Autor Wiadomość
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca napisał(a):Czy wszyscy Polacy z Toronto tak podróżują na święta? Mojej mamy koleżanka mieszkająca w Toronto identycznie...

Nie wiem czy wszyscy, ale mysle, ze duzo. kazdy ma chyba powod. Najczesciej to chyba samotnosc, brak rodziny, ale cos wyjatkowo personalnego.
Sa tez osoby, ktore maja na ten swiateczny tydzien przerwe w pracy, a poniewaz urlopu to tu nie ma tak duzo jak w Polsce to ludziska to wykorzystuja i wyjezdzaja aby odpoczac

SEBASTIANO napisał(a):jednak los Kubańczyków nie jest już taki sielankowy.

no tu bym troche podyskutowala. Napewno jest tam komunizm, ale nie wiem co bedzie z nimi jak to sie rozpadnie, bedzie tak jak na Dominikanie itp, czyli jeszcze biedniej.
Teraz na Kubie, kazdy ma co jesc, biednie, ale ma, pozniej nie wiem jak to bedzie???
na marginesie, ich realia sa inne niz Europejskie i nie mozna tu robic porownan.
06-01-2007 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ela napisała:
Cytat:no tu bym troche podyskutowala. Napewno jest tam komunizm, ale nie wiem co bedzie z nimi jak to sie rozpadnie, bedzie tak jak na Dominikanie itp, czyli jeszcze biedniej.
Teraz na Kubie, kazdy ma co jesc, biednie, ale ma, pozniej nie wiem jak to bedzie???

Na pewno jak ustąpi komunizm Kuba będzie potrzebowała wielu lat na przekształcenia.A chodzi zarówno o zmianę mentalności jak i sytuacji społeczno-gospodarczej.Na szybką zmianę nie można liczyć,bo oznaczałoby to walki i rewolucję,a tego nikt tam nie oczekuje.Raczej będzie to długotrwała ewolucja społeczeństwa.Bieda może się podczas tej ewolucji nasilić,wzrost przestępczości też niewykluczony.To typowe konsekwencje zmiany ustroju.
07-01-2007 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów