Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tolerancja??? Na Wyspach brak!
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Estaton napisał(a):I nie mówcie, że uogólniam, ale tak jest niestety.
Uogólniasz :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-12-2006 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Estaton napisał(a):I nie mówcie, że uogólniam

OK

przesadzasz i to histerycznie
a mówie to jako ten, kto "ogólnie nie pasuje do zamkniętych umysłów większości Polaków"
29-12-2006 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
miasto napisał(a):a mówie to jako ten, kto "ogólnie nie pasuje do zamkniętych umysłów większości Polaków"
Powiało grozą. Tylko czekać, kiedy Tomek powie: Postanowiliśmy, ja i Duch Święty, że...
Poza tym chciałbym dodać, że frapujące jest to, iż protestanci tak się wynoszą z ostentacją do Kościoła Katolickiego. Świadczy to jednak o wypełnianiu się słów Pisma: powstaną jedni przeciw drugim; rodzice przeciw dzieciom i dzieci przeciw rodzicom...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-12-2006 09:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):
miasto napisał(a):a mówie to jako ten, kto "ogólnie nie pasuje do zamkniętych umysłów większości Polaków"
Powiało grozą. Tylko czekać, kiedy Tomek powie: Postanowiliśmy, ja i Duch Święty, że...

księże Marku

Przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź oraz wypowiedź Estatona, na która odpowiadałem - przeanalizuj spokojnie i z włączoną opcją rozumienia tekstu. Bo widzę, że jak zacięty automat, bez przeczytania i bez zastanowienia piszesz cokolwiek, byle tylko złośliwie i z sarkazmem. Nawet wtedy gdy Ciebie poparłem.
Wstyd.
29-12-2006 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Tomek, spokojnie. W pierwszej części mego posta zapomniałem o emotce :mrgreen: . Wiem, że jesteś facet rozgarnięty i kumaty. Przyjmuje twe wypowiedzi jako budujące i konsekwentne, czego ci gratuluję.
Miłego dnia życzę. Kto wie, pewnie i dziś spotkam kogoś z braci odłączonych na koledzie 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-12-2006 10:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mapeta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Oj joj...
No to nieźle. Ale jak możecie porównywać zachowania kibiców do tego z jakiego kościoła są. Zważywszy na to, że jeśli chodzi o polaków i katolików sami twierdzicie, że:
Offca napisał(a):Nie i to, że katolicy z nich żadni wiem już od dawna, dlatego zaczęłam się zastnawiać, czy wszyscy kibole czy to polscy, angielscy, czy inni są wszędzie tacy sami... :|
To dlaczego jak szaleją angielscy kibice to od razu padają hasła "źli protestanci"...

"Spójrz, daj? ci dzisiaj w?adz? nad narodami i nad królestwami, by? wyrywa? i obala?, by? niszczy? i burzy?, by? budowa? i s?dzi?" - Jer. 1;10
08-01-2007 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Mapeta napisał(a):To dlaczego jak szaleją angielscy kibice to od razu padają hasła "źli protestanci"...
Doprawdy? Jakoś nie słyszałem nigdy takich komentarzy :roll:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-01-2007 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):
Mapeta napisał(a):To dlaczego jak szaleją angielscy kibice to od razu padają hasła "źli protestanci"...
Doprawdy? Jakoś nie słyszałem nigdy takich komentarzy :roll:

doprawdy?
Offca napisał(a):No, no, bracia protestanci by się wstydzili...
08-01-2007 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Mapeta napisał(a):Ale jak możecie porównywać zachowania kibiców do tego z jakiego kościoła są.
Dlatego, że wyraźnie padło w artykule kto kogo atakuje i za co! Jakby to zrobili katolicy, podnieślibyście wielki raban i wytykalibyście nam jacy to katolicy są. Ale jak już protestanci coś naknocą, wielkie oburzenie, że się w ogóle ich czepnęliśmy. Więc daj sobie na luz. Postąpili idiotycznie i tyle. Katolicy też potrafią idiotycznie postępować.

miasto napisał(a):doprawdy?
Doprawdy? Może mi jeszcze zarzuć, że w moich postach w tym temacie twierdzę, że wszyscy protestanci są źli! Już wyjaśniłam o co mi chodzi. Jeśli nie zrozumiałeś, przykro mi. Może spróbuj przeczytać jeszcze raz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-01-2007 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mapeta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat konfliktu Celtic-Rangers to mogę coś Ci napisać o tym na privie. Bo widać to doskonale w Belfascie, gdzie te kluby są kolejną różnicą i powodem do strzelania do siebie.
A co do kibiców prostestanckich to proszę nie mylić ich z wierzącymi protestantami tak jak nie powinno się mylić wierzących katolików od tych "wierzących, niepraktykujących"...
Tyle ode mnie...

"Spójrz, daj? ci dzisiaj w?adz? nad narodami i nad królestwami, by? wyrywa? i obala?, by? niszczy? i burzy?, by? budowa? i s?dzi?" - Jer. 1;10
08-01-2007 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Mapeta napisał(a):A co do kibiców prostestanckich to proszę nie mylić ich z wierzącymi protestantami tak jak nie powinno się mylić wierzących katolików od tych "wierzących, niepraktykujących"...
A jednak się myli :/

Czy to nie w Irlandii trwają te wieczne spory i konflikty między katolikami i protestantami? Oddzielne dzielnice dla katolików i protestantów?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-01-2007 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Offieczka pisze:
Cytat:Czy to nie w Irlandii trwają te wieczne spory i konflikty między katolikami i protestantami? Oddzielne dzielnice dla katolików i protestantów?

A dokładnie w Irlandii Północnej.Jednak z tego,co w 2005 podawaly media to IRA się rozbroiła 26 września 2005.Broń została złożona i jak na razie cicho w Eire.Wszystko się zaczęło,gdy król Anglii zerwał więź z papieżem.Zaczęto prześladować irlandzkich katolików.Mało tego.Niszczono kościoły.Irlandczycy musieli się bronić.Radykalizm w IRA pojawił się w 1972 roku,kiedy brytyjscy żołnierze ostrzelali pokojową manifestację("krwawa niedziela").Tak właśnie szanse na pokój przepadły,a szkoda.Ale miejmy nadzieję,że Irlandia się zjednoczy w pokojowy sposób i bez walk.Czytałem kiedyś o irlandzkiej fladze.Ten biały kolor pośrodku symbolizuje dążenia do zgody między katolikami(zielony kolor) i protestantami(pomarańczowy).
08-01-2007 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Czyli IRA była (jest?) organizacją protestancką, czy jak?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-01-2007 17:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mapeta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Jest katolicką.
Brytyjskie bojowki to UDA, UVF, UFF chociażby.
I tam wcale nie chodzi o religie tylko o pochodzenie i proszę nie uogulniać.

"Spójrz, daj? ci dzisiaj w?adz? nad narodami i nad królestwami, by? wyrywa? i obala?, by? niszczy? i burzy?, by? budowa? i s?dzi?" - Jer. 1;10
08-01-2007 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
W skład IRA wchodzili katolicy.IRA zaczynała działalność od walk narodowo-wyzwoleńczych.Radykalizacja nastrojów nastąpiła po II wojnie światowej.Motywem działalności radykalnej IRA był głównie odwet za atakowanie katolickich dzielnic przez protestanckich bojówkarzy,którzy nie mogli się zgodzić na równouprawnienie irlandzkich katolików.Tak toczyła się historia.Uważam jednak,że ta odwetowa działalność IRA i działalność protestanckich bojówkarzy naraziła na szwank chrześcijańską wiarę.Przecież Brytyjczycy i Irlandczycy mogli pozostać przy pokojowych negocjacjach.Zanim BBC przestała nadawać po polsku miałem okazję usłyszeć o złożeniu broni przez IRA 26 września 2005 roku.To zawieszenie broni było w pewnym sensie następstwem wydarzeń 11 września i problemów związanych z tzw.światowym terroryzmem.

Podsumowując uważam,że religii nigdy nie powinno się łączyć z przemocą.Wszystkie religie monoteistyczne zabraniają przemocy.
08-01-2007 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów