Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół a podatki [wydzielony]
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Kościół a podatki [wydzielony]
Polak06 napisał(a):że do kontaktu z Bogiem potrzebujecie pośredników
Tak? Znaczy się jakich? Bo jeśli chodzi o księży i duchowieństwo, to nie są oni pośrednikami kontaktu z Bogiem. Pomyliłeś się.

Polak06 napisał(a):których muszę ja mimo mojego podejścia do sprawy opłacać
Doprawdy?! Utrzymujesz księży z podaktów swoich?! A to Ci checa! To się chyba dałeś nieźle wrobić w jajo, bo nie ma podatków na księży i Kościół Katolicki :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2006 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jeżeli nie są pośrednikami to po co się np. spowiadasz? A co do podatków to masz problem ,jesteś zupełnie niezorientowany w tym temacie . Czy myślisz że taki Licheń to z tacy sobie Glemp postawił?a oficjalne dotacje rządowe na kolejne Łagiewniki to wg Ciebie nie podatki? No to co jest w takim razie ,bo chyba masz gdzie się modlić, a te pieniądze z państwowej kasy możnaby chyba lepiej spożytkować .Oczywiście mogę ci tu jeszcze wymienić ,że księża nie płacą podatku dochodowego itd , ale nie o to chodzi ,chodzi o to że ty nie interesujesz się tym, bo tak Ci powiedziął ksiądz "że nie ma podatku na księży" i już temat zamknięty. Wydaje mi się że gdybyś przestał przyjmować wszystko co usłyszysz z ambony za prawdę to okazałoby się że ten twój KK taki święty nie jest.pozdrawiam
23-12-2006 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Tak się składa, że nas, Katolików jest oficjalnie ok. ~93 % w tym kraju.
Ja zaś absolutnie nie mam zilonego pojęcia dlaczego pieniądze, które wydaję na podatki idą na cele zupełnie sprzeczne z moim światopoglądem i na dodatek szkodliwych we wszystkich wymiarach dla człowieka - np. na wspieranie aborcji, dofinansowywanie antykoncepcji i innych złych celów.
2. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ktoś próbuje "rządzić" pieniędzmi z podatków w większości łozonych przez wyznawców katolickicyzmu w celach antykatolickich i np. wmawiać nam, że pielęgnowanie miejsc świętych to jakieś "zło " ?
Ładnie tak "rządzić" się cudzym ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-12-2006 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
no tu mnie masz rzeczywiście jest was więcej ,i więcej się składacie do budżetu ,ale czy Ty jako jednostka naprawdę myślisz że kolejna katedra to najlepszy sposób wydatkowania "Waszych" pieniędzy? no bo pomijając moją niechęć do kleru wszędzie powinno się wydawać kasę z rozmysłem.pozdro
23-12-2006 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Z ambony takich rzeczy nie słyszę, bo w moim kościele księża na mszy czy kazaniu nigdy nie omawiają spraw podatków i pieniędzy, bo msza nie jest od takich rzeczy.
Jest coś takiego jak Fundusz Kościelny, który otrzymuje dotacje na określone cele (o których możesz sobie gdzieś poczytać) z budżetu państwa. Ale Fundusz Kościelny obejmuje nie tylko Kościół Katolicki, ale każdy inny jaki występuje w naszym kraju. Istnieje za to podatek, z którego utrzymujesz morderców i złodziei w więzieniach :krzywy: Oczywiście dla Ciebie jest to zapewne bardziej optymistyczne, niż płacenie na Kościół :diabelek:
Co do podatku dochodowego u księży, to nie płacą go tylko księża nie zatrudnieni etatowo. Nie jest też tak, że nic nie płacą, bo płacą ryczałt, ale niższy od podatku dochodowego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2006 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
a i jeszcze jedno dlaczgo w takim razie KK boi się opodatkowania tylko wyznawców jak w niemczech ? Ja oczywiście znam powód ,bo by na tym stracili musieliby być zależni od Kowalskiego, a tak nie są .Tak KK to biznes
23-12-2006 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Polak06 napisał(a):dlaczgo w takim razie KK boi się opodatkowania tylko wyznawców jak w niemczech ?
przecież na KK dają wierni na tacę chodzący do kościoła więc o co Ci chodzi?
23-12-2006 18:16
Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Właściwie wyjaśniliście mi już że nic mi do budżetu państwa polskiego, bo was jest więcej.no cóż demokracja -też się za nią opowiadam, ale chodzi mi o to że nie wierzę w to że dla was niema lepszych celów niż kolejna katedra.No nie szkoda wam tej kasy .Przecież to" wasze "
23-12-2006 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
wiesz, tak mozna by wiele wymieniać, po co np w USA produkują na potęgę samochody jak mogą chodzić na pieszo a pieniądze dać głodującym afrykanom... niestety na tym świecie tak jest, że trzeba rozwijać różne cele, tak że i w Kościele, są organizacje pomagające biednym, ale remont i budowa świątyn też jest potrzebna
23-12-2006 18:28
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Polak06 napisał(a):ale chodzi mi o to że nie wierzę w to że dla was niema lepszych celów niż kolejna katedra.
Polak, proponuję poczytać na co idą pieniądze z Funduszu Kościelnego. Naprawdę. Nie idą tylko na budowę nowych kościołów. Poczytaj.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2006 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ciężko się z wami dyskutuje ,i chyba się nigdy nie dogadamy, bo mi budynki nie są potrzebne do wiary a wam są .Jak pytam czemu się spowiadacie księdzu to mówicie że on ma moc nadludzką w którą ja nie wierzę no i tak dalej.. ale i tak was szanuję chociaż wogóle nie pojmuję
23-12-2006 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Polak06 napisał(a):bo mi budynki nie są potrzebne do wiary a wam są
Ależ nikt z nas nie wierzy ze względu na budynki! Budynki są tylko miejscem sprawowania religijnych obrzędów, zgromadzeń wiernych, miejscem w którym można się pomodlić i oderwać od codzienności. I nie widzę w tym nic zdrożnego, bo świątynie swoim bóstwom budowano już od zarania dziejów. I uważam to za coś normalnego.

Polak06 napisał(a):Jak pytam czemu się spowiadacie księdzu to mówicie że on ma moc nadludzką w którą ja nie wierzę no i tak dalej.
Nie, ksiądz nie ma żadnej nadludzkiej mocy i nie jest żadnym supermenem Uśmiech Ma nadaną przez Chrystusa możliwość odpuszczania grzechów. A czemu się spowiadamy tak a nie inaczej, wyjaśniłam w innym temacie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2006 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
No i znowu się dogadaliśmy jak ma nadaną moc od Jezusa no to chyba jest nadludzka,jak was porównóję do plemion starożytnych to żle a tu sama piszesz że od zawsze budowano bogom świątynie, ale na koniec coś humorystycznego : te wasze statystyki (jak ktoś napisał 93%katolików )mnie też zaliczają jako katolika i co wy na to ? no nie mam jak się z tej statystyki wypisać
23-12-2006 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ale Ty lubisz coś nadinterpretować... :roll:

Co do statystyk, są jakie są, ale się z nimi nie zgadzam. Bo z tych 93% deklarujących się katolików, chyba mniej niż połowa praktykuje i wierzy tak jak powinna. Niestety.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-12-2006 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
no np. ja .Dałem sobie spokój z wszystkim co ludzkie w wierze w Boga i wszystko się uprościło.Życzę wam mocnej wiary ale pamiętajcie by nikogo nie krzywdzić

[ Dodano: Sob 23 Gru, 2006 18:56 ]
WESOŁYCH ŚWIĄT a reszta to póżniej
23-12-2006 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów