Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół a podatki [wydzielony]
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Jeżeli chodzi zaś o same podatki - to wiedz o tym, że każda parafia płaci do skarbu Pańśtwa za każdego wiernego ochrzczonego - niezależnie od tego czy chodzi do kościoła i daje na Msze i "tacę" czy nie ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-12-2006 02:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
ddv niedługo będziesz próbował mi wmówić że KK dokłada do państwa polskiego, ale może coś w tym jest ,bo Watykan to bogate państwo no i jak tak jest to napisz po co to robi?
22-02-2007 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Polak06 napisał(a):ddv niedługo będziesz próbował mi wmówić że KK dokłada do państwa polskiego, ale może coś w tym jest ,bo Watykan to bogate państwo no i jak tak jest to napisz po co to robi?
Gościu, powiem ci delikatnie: nie wtrącaj si e do kasy Kościoła, ponieważ, jak sądzę, nie dajesz kościołowi ani grosza. Jesteś pasożyt zwykły, który bije pianę i zapomina, że się nią może zakrztusić - zwykle przy zgonie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 01:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):
Polak06 napisał(a):ddv niedługo będziesz próbował mi wmówić że KK dokłada do państwa polskiego, ale może coś w tym jest ,bo Watykan to bogate państwo no i jak tak jest to napisz po co to robi?
Gościu, powiem ci delikatnie: nie wtrącaj si e do kasy Kościoła, ponieważ, jak sądzę, nie dajesz kościołowi ani grosza. Jesteś pasożyt zwykły, który bije pianę i zapomina, że się nią może zakrztusić - zwykle przy zgonie.
Jeśli jest podatnikiem, to jednak pewna ilość groszy poszła na Świątynię Opatrzności Bożej :wink:
23-02-2007 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Teofil napisał(a):Jeśli jest podatnikiem, to jednak pewna ilość groszy poszła na Świątynię Opatrzności Bożej

kilkadziesią milionów Polaków płaci podatki na miliony różnych potrzeb. Jego suma, jaką płaci, to kropla w morzu potrzeb. Więc nie wyliczajmy sobie, bo jak zaczniemy, to mo ze si e krew polać...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 01:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
ks marek
Cytat: to mo ze si e krew polać...
_________________
no co ty chcesz mnie zabić ? to będzie jakiś sposób na niewiernego.i dalej
Cytat:Jesteś pasożyt zwykły, który bije pianę
wiesz co jestes bezczelny z tym pasożytem ,boisz się że odkrywam twój status w tym państwie. Tak jesteś pasożytem i oszustem, bo wmawiasz zwykłym ludziom że jesteś im potrzebny i mam coś na potwierdzenie tego co mówię KONKORDAT .ty niechcesz żyć z tego co na tacy ,bo wtedy będziesz zależny od zwykłego Kowalskiego cwaniaczku
23-02-2007 02:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Polak06 napisał(a):wiesz co jestes bezczelny z tym pasożytem ,boisz się że odkrywam twój status w tym państwie. Tak jesteś pasożytem i oszustem, bo wmawiasz zwykłym ludziom że jesteś im potrzebny i mam coś na potwierdzenie tego co mówię KONKORDAT .ty niechcesz żyć z tego co na tacy ,bo wtedy będziesz zależny od zwykłego Kowalskiego cwaniaczku
Już się wykrzyczałeś?
To teraz od początku: grzecznie i po polsku to samo poproszę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 03:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Typowa pogadanka antyklerykała-materialisty. Spójrz najpierw na swoje postępowanie Polak, a potem wytykaj coś innym. Wydaje mi się, że miałbyś sobie dużo więcej do zarzucenia niż niejeden duchowny, więc zamilcz i nie pieprz za przeproszeniem głupot. Naoglądałeś się amerykańskich "superprodukcji" i powtarzasz jak papuga co w nich "mądrego" o Kościele powiedzieli. Wymyśl coś w końcu sam, bo nam zarzucasz brak samodzielnego myślenia, ale widzę, że to u Ciebie jest z tym duży problem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2007 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
ddv napisał(a):Jeżeli chodzi zaś o same podatki - to wiedz o tym, że każda parafia płaci do skarbu Pańśtwa za każdego wiernego ochrzczonego - niezależnie od tego czy chodzi do kościoła i daje na Msze i "tacę" czy nie ...
Serio? Kurczę, przyznam, że o tym nie słyszałem. Marek, możesz się wypowiedzieć w tej kwestii??

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-02-2007 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):
Teofil napisał(a):Jeśli jest podatnikiem, to jednak pewna ilość groszy poszła na Świątynię Opatrzności Bożej

kilkadziesią milionów Polaków płaci podatki na miliony różnych potrzeb. Jego suma, jaką płaci, to kropla w morzu potrzeb. Więc nie wyliczajmy sobie, bo jak zaczniemy, to mo ze si e krew polać...
Co nie zmienia faktu, że pewna ilość groszy o których ksiądz mówił, że ani jeden nie poszedł na Kościół, jednak poszła. Pzy czym należy pamiętać, że tak samo jak podatki pacyfistów idą na wojsko itp.
23-02-2007 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Helmutt napisał(a):
ddv napisał(a):Jeżeli chodzi zaś o same podatki - to wiedz o tym, że każda parafia płaci do skarbu Pańśtwa za każdego wiernego ochrzczonego - niezależnie od tego czy chodzi do kościoła i daje na Msze i "tacę" czy nie ...
Serio? Kurczę, przyznam, że o tym nie słyszałem. Marek, możesz się wypowiedzieć w tej kwestii??
Nawet lepiej: nie dość, że do skarbowego, to jeszcze do matki kurii

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 13:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
To dość powszechnie znany fakt o czym piszę, Helmucie i "Polaku" ...
Choć niewygodny dla co niektórych jak widać ...
Podobnie zrewztą jak ten, że jest nas - osób wierzących ok. ~~ 95 % i ja nie rozumiem dlaczego nasze podatki idą na cele sprzeczne z ideologią chrześcijańską i szkodzącą człowiekowi (jak np. propagowanie antykoncepcji) ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-02-2007 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
ddv napisał(a):Podobnie zrewztą jak ten, że jest nas - osób wierzących ok. ~~ 95 % i ja nie rozumiem dlaczego nasze podatki idą na cele sprzeczne z ideologią chrześcijańską i szkodzącą człowiekowi (jak np. propagowanie antykoncepcji) ...
Jeszcze bardziej nie rozumiem, dlaczego ponad połowa owych wierzących katolików popiera antykoncepcję lub nie wyraża wobec niej sprzeciwu. Aha, tak dla weryfikacji faktów: katolicy stanowią 89% polskiego społeczeństwa, wierzący ogółem 92% (katolicy i wierzący oficjalnie).
Tak poza tym, to uważam, że jedynym środkiem jaki mógłby rozwiać wątpliwości wobec finansowania Kościoła rzymskokatolickiego byłby podatek kościelny czy choćby jakaś uzależniona od dochodów składka. W Kościele ewangelicko-augsburskim płaci się 1%-ową składkę (niektóre osoby są z niej zwolnione), budżet Kościoła i poszczególnych parafii jest jawny, wykorzystanie środków finasnowych rozliczane przez synod, rady diecezjalne, parafialne i komisje rewizyjne różnego szczebla, pensja duchownego jest stała i nie ma możliwości nadużyć. Dzięki temu wszystkie chrzty, śluby, pogrzeby itp. są darmowe. Może i Kościół ma inne zadania od rozliczania swoich wiernych z płatności, ale to się po prostu sprawdza.
Co ciekawe, w silnie zlaicyzowanym państwie jakim są Czechy księża otrzymują państwowe pensje, tak samo na Słowacji (gdzie wprawdzie większość stanowią katolicy, ale nie w takim stopniu jak w Polsce).
24-02-2007 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
tutaj jest dość dobrze napisane jak to jest z pieniędzmi w Kościele i nie tylko w nim
http://www.student.lex.pl/bazy/zbior/opr_uwm_040422.doc
24-02-2007 01:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Offca:
Cytat:Typowa pogadanka antyklerykała-materialisty.
dlaczego jak temat jest niewygodny to zaraz uważasz ,że to musi być głupie,jeżeli ks.Marek chce tylko nauczać tego co Chrystus to po co mu kasa od państwa? niech sobie weżmie od wiernych i będzie OK.

[ Dodano: Sob 24 Lut, 2007 00:53 ]
Cytat: ponad połowa owych wierzących katolików popiera antykoncepcję lub nie wyraża wobec niej sprzeciwu
ddv co ty na to?ja wiem ,że fajnie się gra liczbami , ale pamiętaj ,że ja też w tych statystykach jestem katolikiem.

[ Dodano: Sob 24 Lut, 2007 00:57 ]
ks.Marek
Cytat:To teraz od początku: grzecznie i po polsku to samo poproszę
człowieku ty dobrze wiesz, że bez konkordatu cienko byście przędli dlatego KK w Polsce już od samego początku przemian parł ku konkordatowi.I ja i KK wie dlaczego.
24-02-2007 01:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów