Ankieta: Czy jesteś zwolennikiem tego typu imprez?
Tak
Nie
Wolę stricte religijne "masówki"
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przystanek Jezus
Autor Wiadomość
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Wydaje mi się, że trochę za bardzo starasz się pokazać wyższość Lednicy nad PJ. :-k To tylko moje zdanie na ten temat. Mogę się mylić, ale takie mam odczucia.

nieania napisał(a):Wśród świadectw lednickich są też takie, że alkoholicy, narkomani tylko dzięki temu spotkaniu, bez pomocy innych ludzi rzucili nałogi i jeszcze do nich nie wrócili, bo są umacniani kolejnymi spotkaniami....
Lednica nie chce rozgłosu... Ważne jest to tylko, że jest to spotkanie, że jesteśmy blisko Chrystusa... Ważne jest skupienie, modlitwa... I to mi się w Lednicy podoba...

I na Lednicy i na PJ Bóg działa. Chyba trochę za bardzo ograniczasz Jego działanie do określonych miejsc. Cieszę się, że Lednica pomaga ludziom. Uśmiech
Napisałaś, że Lednica nie chce rozgłosu... W jakim sensie? Chodzi Ci o to, że spotkania lednickie nie promują swojego istnienia? Jeśli tak, to... hm... pamiętaj, że relacje ze spotkań lednickich są transmitowane w publicznej telewizji, a informacje o PJ - na regionalnej, urywek w wiadomościach. Lednica jest bardziej medialna niż PJ.

Żebyś mi nie zarzuciła, że jestem ANTY co do Lednicy - byłam na niej 3 razy. :wink: Mam do tego miejsca szacunek, ale jakimś specjalnym sentymentem idei tych spotkań nie darzę.

Aaa! Jeszcze co do ks.Marka Uśmiech
Ks.Marek napisał(a):dobrym jest to, że ktos poświęca czas, siły i wole na ewangelizowanie uczestników Przystanku Woodstock, ziarno rzucone w glebe może wydac owoc i pewnie wydaje. Ale wg mnie nalezy stawiac na formacje przed Woodstockiem, aby sama idea tegoż umarła, ewentualnie, by została maksymalnie zminimalizowana. To pewnie stoi na granicy cudu, ale wierze w nie.
Popieram, ale wiadomo - nic nie jest idealne. Uśmiech Jeśli Woodstock istnieje, to myślę, że PJ też powinien tam być.
16-07-2007 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
inis napisał(a):Wydaje mi się, że trochę za bardzo starasz się pokazać wyższość Lednicy nad PJ.

Nom może troche... No i napisałam, że nie wiem, czy PJ działa na ludzi tj. Lednica... tak więc zakładam możliwość, że się mylę.... A nawet bym chciała się mylić...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
16-07-2007 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
inis napisał(a):Jeśli Woodstock istnieje, to myślę, że PJ też powinien tam być.
Sodoma i Gomora, czy Niniwa tez tak od razu nie zostały zniszczone przez zazdrosna Miłość Boga.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
nieania napisał(a):No i napisałam, że nie wiem, czy PJ działa na ludzi tj. Lednica...
Działa? Chodzi Ci o to, czy ludzie na PJ - tak jak na Lednicy - znajdują Boga?

Ks.Marek napisał(a):
inis napisał(a):Jeśli Woodstock istnieje, to myślę, że PJ też powinien tam być.
Sodoma i Gomora, czy Niniwa tez tak od razu nie zostały zniszczone przez zazdrosna Miłość Boga.

Porównuje ksiądz Woodstock do Sodomy i Gomory?
Hm... Mnie właściwie chodziło o to, że jeżeli już Woodstock jest organizowany, to myślę, że PJ też powinien tam być. Bóg przecież ocaliłby Sodomę i Gomorę, gdyby znalazł dziesięciu sprawiedliwych. Może PJ jest swego rodzaju szansą żeby na Woodstocku takich odnaleźć?
17-07-2007 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
inis napisał(a):Chodzi Ci o to, czy ludzie na PJ - tak jak na Lednicy - znajdują Boga?

Tak

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-07-2007 11:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:Lednica- "Nie jestem bocianem by na szczerym polu gnić-jeszcze trochę a będzie to woodstock II"
PJ- "Chcą dobrze i robią dobrze... trochę naginają w swoich regulaminach-Szacunek dla ewangelizatorów"
Woodstock- "Jeżeli jedziesz tam się naćpać to naćpaj sie w domu. Jeżeli jedziesz tam by zabawić się przy dobrej muzyce i to za darmo... JEDZ! - Nie pij wina Oczko "
(...)
17-07-2007 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Slimak napisał(a):Cytat:
Lednica- "Nie jestem bocianem by na szczerym polu gnić-jeszcze trochę a będzie to woodstock II"
PJ- "Chcą dobrze i robią dobrze... trochę naginają w swoich regulaminach-Szacunek dla ewangelizatorów"
Woodstock- "Jeżeli jedziesz tam się naćpać to naćpaj sie w domu. Jeżeli jedziesz tam by zabawić się przy dobrej muzyce i to za darmo... JEDZ! - Nie pij wina Oczko "
(...)

Co do woodstoka, dobrze by było, gdyby się jeszcze do tego wszyscy stosowali.
A co do Lednicy
Cytat:"Stoicie na Polach Lednickich, jakby u źródeł chrzcielnych Polski. Pragniecie wziąć w swe ręce całą spuściznę chrześcijańskiej tradycji Ojców, aby nieść ją dalej w Trzecie Tysiąclecie!"

Takimi oto słowami Jan Paweł II rozpoczął 2 czerwca 1997 roku swoje pierwsze przesłanie lednickie - przemówienie skierowane do zebranej pod znakiem Ryby młodzieży - wyzwanie i wiatr w skrzydła zarazem. I na tych dwóch zdaniach opiera się cała idea Lednicy - idea odnowienia świata w Duchu prawdy i miłości, idea wyboru Chrystusa na Króla Wszechświata, idea wierności tradycji ku chwale Boga Ojca... To właśnie ta idea gromadzi co roku tysiące ludzi, którzy na Lednickich Polach chcą dać wyraz swej wierze, nadziei i miłości.(...)
Taka jest idea lednickiego ruchu - wierność Bogu i Ojczyźnie oraz posłuszeństwo Kościołowi, którą to ideę przekazał nam Jan Paweł II.

Z cytatu:
"Nie jestem bocianem by na szczerym polu gnić"

Cytat:Nabożeństwo Lednickie- To przede wszystkim wybór Chrystusa, akt decyzyjny najwyższej rangi, a także plastyczna wizualizacja ewangelistycznych treści, próba przełożenia Gutenberga na obraz, zapisu na rysunek i teatr, próba wpisania najważniejszych treści w medialną umysłowość współczesnego młodego człowieka. Odbywa się na polach lednickich, nad brzegami jeziora Lednica, gdzie dokonał się chrzest Polski oraz skąd wyruszali z pielgrzymką w roku 1000 na Zjazd Gnieźnieński, do grobu św. Wojciecha, cesarz Otton III, nasz książę Bolesław Chrobry oraz wysłannicy papieża Sylwestra. Ci młodzi wówczas ludzie swoimi decyzjami wprowadzili Polskę do chrześcijańskiej Europy. Historia lubi się powtarzać.

Brama III Tysiąclecia w Kształcie Ryby- Pomysł bramy pochodzi od Ojca Świętego, który w "Tertio millenio adveniente" napisał, że trzeba wybudować bramę większą niż dotychczasowe, abyśmy w III Tysiąclecie przeszli z nową świadomością. Papież chciał, żeby przez tę Bramę przeszedł każdy chrześcijanin. Miała ona jak łuk spinać dzieje naszego narodu. Jest to symbol lednicki, znak proroka Jonasza ( " A on odpowiadając, rzekł im: Pokolenie złe i cudzołożne znaku żąda, ale nie otrzyma innego znaku jak tylko znak Jonasza proroka. Albowiem jak Jonasz był w brzuchu wieloryba trzy dni i trzy noce, tak i Syn Człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce" Mt 12, 39-10), to również lednicki ołtarz główny, nie trzeba tego mówić, bo wszyscy dobrze wiedzą, że to symbol Jezusa Chrystusa. Prawie cała Ewangelia da się opowiedzieć za pomocą symbolu ryby, rybaka, sieci, łodzi, wody, jeziora. Pierwsi chrześcijanie byli chrzczeni w rzekach i jeziorach pośród ryb, jakby we wspólnocie ochrzczonych. Jeśli Chrystus jest Bramą, to tam za Bramą jest bezpieczne miejsce. Bezpiecznie jest nie tylko za Bramą. Bezpiecznie jest już w Bramie- Chrystusie. Przechodząc przez Bramę w kształcie ryby w symbolicznym geście pamiętać należy o słowach Chrystusa: "Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony". Jezus nazywając siebie Bramą, użył starotestamentowego obrazu. W dawnym Izraelu miasto nie miało rynku ani ratusza. Wszystko, co ważne, odbywało się w bramie. Także sądy. Brama to centrum, ośrodek życia. I najważniejszy punkt. Jeśli ona padnie, padnie całe miasto. Wędrowiec, jeśli stanie w bramie, jest już w mieście, jest pod jego ochroną. Dlatego wszyscy musimy przejść przez tę Bramę, którą jest Chrystus. Musimy się za nią schronić. Wchodzenie w bramę, to jakby wchodzenie w Chrystusa i przekraczanie samego siebie. Wchodzić w Chrystusa, to znaczy wchodzić w tę wielką treść, to znaczy również wchodzić w miłość. Przejście przez Bramę stało się symbolem wejścia w III Tysiąclecie. Przejście przez Bramę ma miejsce, na koniec nabożeństwa. Jest to jak, rozesłanie, pójście z nową mocą. Sygnał, aby zacząć przekraczać samego siebie, czyniąc dar z siebie dla innych. Idziemy przez tę Bramę pociągani Jego słowem, któremu zawierzyliśmy samych siebie. Zawierzyliśmy do końca.

Cytat:Ichtys- Po grecku znaczy Ryba, każda z kolejnych liter znaczy kolejno: Iesous- Jezus, Christos- Chrystus, Theou- Boga, Yios- Syn, Soter- Zbawiciel. Ichtys to monogram Jezusa w nazwie, którego zaszyfrowane jest najstarsze wyznanie wiary w Jezusa, Syna Bożego i Zbawiciela, popularne w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. To znak pierwszych chrześcijan, po którym się rozpoznawali. W okresie prześladowań chrześcijan podobizna ryby, była ich symbolem rozpoznawczym. I często zdarzało się tak, że gdy chrześcijanin rozmawiał z kimś nieznajomym, niby od niechcenia rysował na piasku znak ryby. Jeśli rozmówca był również chrześcijaninem, odpowiadał tym samym hasłem, rysując także rybę. Jeśli nie, rozmowa zazwyczaj się urywała. Symbolizuje nieśmiertelność i zmartwychwstanie, ponieważ z potopu uratowani zostali nie tylko ludzie sprawiedliwi, ale także i stworzenia morskie nie zostały poszkodowane, w przeciwieństwie do zwierząt lądowych. To symbol pożywienia duchowego, alegoria eucharystii, gdyż zmartwychwstały Jezus spożywał rybę pieczoną. W okresie późniejszym zastąpiony został chlebem i winem. W Nowym Testamencie ludzie są przyrównani do ryb. Jezus powiedział do swoich uczniów: "Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi!" (Mt 4, 9).

Lednica nigdy nie będzie woodstokiem II... dlaczego? Popatrz na symbole lednickie, na tę ideę, na zloty orląt i na działanie ruchu lednickiego.... i sam sobie odpowiedz...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-07-2007 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
nieania napisał(a):
inis napisał(a):Chodzi Ci o to, czy ludzie na PJ - tak jak na Lednicy - znajdują Boga?
Tak
Boga możesz spotkać wszędzie, więc dlaczego nie na PJ?

nieania napisał(a):Co do woodstoka, dobrze by było, gdyby się jeszcze do tego wszyscy stosowali.
Znajdź mi imprezę, gdzie WSZYSCY są grzeczni i WSZYSCY stosują się do określonych zasad... =;

Tak poza tym...
nieania napisał(a):Lednica nigdy nie będzie woodstokiem II...
Temat jest o PJ czy o Woodstocku? :-k Możesz porównać Lednicę i PJ, ale nie Lednicę i Woodstock.
17-07-2007 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
inis napisał(a):Możesz porównać Lednicę i PJ, ale nie Lednicę i Woodstock.

Zrobiłam, to dlatego, że
Slimak napisał(a):Lednica- "Nie jestem bocianem by na szczerym polu gnić-jeszcze trochę a będzie to woodstock II"

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-07-2007 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Powtórzę: nie powinno się dopuszczać do takich sytuacji, kiedy mam wyciągać z dołka kogoś, kto się doń dostał. Profilaktyka nade wszystko. Oczywiście, sa stany chorobowe i trzeba je leczyć. Jednak upieram się przy swoim: każdy medyk powie, że najpierw jest profilaktyka, a potem dopiero terapia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2007 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ks.Marek napisał(a):Profilaktyka nade wszystko.
Zgadzam się z tym, ale...

Ks.Marek napisał(a):nie powinno się dopuszczać do takich sytuacji, kiedy mam wyciągać z dołka kogoś, kto się doń dostał.
Jeśli już taka sytuacja nastąpiła, to chyba należy podać komuś rękę... Nic na siłę. Jeśli ta osoba tego chce, to dlaczego nie można jej pomóc?
Przecież ludzie z PJ nikomu się nie narzucają. Kto chce, ten do nich przychodzi.
18-07-2007 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Może xle się wyraziłem. Chodzi mi o to, iż nie powinno być sytuacji, kiedy ktoś stacza się w dół. Tu jest własnie rola profilaktyki. Tu jest miejsce na tworzenie fundamentów duchowo - intelektualnej elity Kościoła. Powiedzmy, że wg mnie, bliżej tej elicie do Lednicy, aniżeli do PJ.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ks.Marek napisał(a):Powiedzmy, że wg mnie, bliżej tej elicie do Lednicy, aniżeli do PJ.
Zgadzam się z tym. :hm:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
20-07-2007 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Jeszcze coś: mam wrażenie, że na siłę niekiedy chcemy chrzcić pewne płaszczyzny ludzkiego oddziaływania, nie do końca znając podłoże...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ks.Marek napisał(a):Jeszcze coś: mam wrażenie, że na siłę niekiedy chcemy chrzcić pewne płaszczyzny ludzkiego oddziaływania, nie do końca znając podłoże...
W końcu żeby wyleczyć chorobę, trzeba znać jej, przyczynę i od tego zacząć...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
20-07-2007 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów