Ankieta: Czy jesteś zwolennikiem tego typu imprez?
Tak
Nie
Wolę stricte religijne "masówki"
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przystanek Jezus
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Owszem.Każdy ma wolną wolę,dlatego owo "Róbta co chceta" może być dwojako rozumiane.To znaczy,że jedni będą czynili zło a drudzy dobro.To szersze brzmienie słów Owsiaka.Ale to dobro jednak zwycięży.Prawdziwa Polska jest tylko na Jasnej Górze.Tam jest duchowe centrum naszej Ojczyzny.
04-08-2007 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Bp Życiński wybrał się na Przystanek Woodstock...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-08-2007 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Wiem... czytałam... ciekawe, czy dowie się co zrobić z o. Rydzykiem... :-k

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-08-2007 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #64
 
Nie mieszajmy kwestii Oczko

Ciekawe czy Przystanki Woodstock i Jezus sie jeszcze odbędą ... :mysli:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-08-2007 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
woodstok
Przeczytaj to to się dowiesz o co mi chodziło...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-08-2007 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
A ja myślałem, że jest to impreza kulturalno-artystyczna. Jednak się myliłem:
Art. z gazeta.pl napisał(a):Pytania zdominowała polityka. - Jak można rozwiązać problem ojca Tadeusza Rydzyka? - pytali młodzi woodstockowicze. Media redemptorysty - telewizja Trwam i Radio Maryja - przedstawiały Woodstock jako siedlisko zła.
Zawsze się niewinnie zaczyna, a później ci młodzi ludzie idą baranim pędem zagonieni przez prominentów. Takie są skutki "niemania" kręgosłupa...
Jako Polakowi, wstyd mi za Woodstock w naszym ojczystym wydaniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-08-2007 10:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Też się zgadzam.TV Trwam pokazała prawdę i z powodu prawdy była potem prześladowana.Ale gdyby na Woodstocku było samo dobro to nie podejmowanoby tam ewangelizacji.Wielu Woodstockowiczów odwiedzało często Przystanek Jezus by tam się wyspowiadać.
09-08-2007 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Krzysztof Król napisał(a):Pierwszy Przystanek Jezus zaczął się w 1999 roku, a już rok wcześniej ks. Piotr Matus pojechał na żarski Przystanek Woodstock, by opowiadać o Jezusie. Do ewangelizujących przyjechał ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Edward Dajczak, aby poświęcić postawiony na polu krzyż. – Wtedy były pierwsze rozmowy i doświadczenia ludzi, którzy się pogubili – wspomina biskup. – Te spotkania zasygnalizowały mi, że nie może nie być Kościoła w takim miejscu. Ale pod jednym warunkiem, że będzie to Kościół przyjazny, pełen miłości i dający doświadczenie Bożej otwartości, gdyż sporo osób zaczynało swoje rozmowy od wyżalenia się na negatywne doświadczenie Kościoła – dodaje.
No właśnie, przyjazny Kościół...

[ Dodano: Wto 14 Sie, 2007 00:06 ]
Źródło

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-08-2007 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
Mam tylko nadzieję, że to już ostatni raz Owsiak show się odbyło.... Nie żebym był przeciwko koncertom tylko nie w takim wydaniu! Zresztą sam pomysłodawca ponoć napomknął, że to już ostatni. Tak trzymać.... ;P

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
04-09-2007 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
Co nie oznacza końca PJ Uśmiech Bp. Dajczak zapowiedział, że jeśli Woodstocku nie będzie, to zaprasza do siebie, do Koszalina Duży uśmiech

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
04-09-2007 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #71
 
Przystanek Jezus nie jest raz w roku. Jeśli tak to bieda. Nie mamy ewangelizować tylko na Woodstocku. Jeśli tak to nie ma sensu. Jeśli mamy być żywą Ewangelią tylko raz do roku.

Przystanek Jezus dla wielu z nas mógł sie tam zacząć. I tak jest w moim przypadku, tylko że trwa do dziś.
Bida gdybym nie głosił :!:
04-09-2007 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Nie łatwo "być solą ziemi i światłem świata",bo zawsze siedzi w nas ten leń.Świat zalewa nas letniością,brakuje "gorących".Ale nie ma innej drogi niż droga miłości,bo "do kogóż pójdziemy".
04-09-2007 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Daidoss, masz zupełną rację Uśmiech Dlatego też to, czy zniknie Woodstock, czy nie, nie powinno sprawić, że i PJ zginie. Myślę, że to też miał na myśli bp Dajczak Uśmiech

Poza tym, jest jeszcze Duchowy PJ, czyli coczwartkowa (co najmniej) modlitwa za to dzieło Uśmiech

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
04-09-2007 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #74
 
Przeglądnęłam cały ten wątek dotyczący PJ...
Smutno mi z powodu tej dyskusji o wyższości PJ nad lednicą lub odwrotnie. Przypomina mi to pewną sytuację, do której nawiązał św. Paweł w 1Kor 1, 10nn Zastanawia mnie, czemu to ma słuzyć.
Tylu ludzi potrzebuje Ewangelii: wszędzie i zawsze. Tam, gdzie żyję; na Lednicy i Woodstock'u. Bo tu chodzi o człowieka, a nie o akcje czy imprezy.
Zgadzam się z tym, co napisał Daidoss
"Przystanek Jezus nie jest raz w roku. Jeśli tak to bieda. Nie mamy ewangelizować tylko na Woodstocku. Jeśli tak to nie ma sensu. Jeśli mamy być żywą Ewangelią tylko raz do roku. "
02-10-2007 16:56
Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #75
 
I ja zgadzam się z Daidossem Uśmiech

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
02-10-2007 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów