Ankieta: Czy jesteś zwolennikiem tego typu imprez?
Tak
Nie
Wolę stricte religijne "masówki"
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przystanek Jezus
Autor Wiadomość
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Przystanek Jezus
Wybierasz się?
Co myślisz o tej inicjatywie?
http://www.przystanekjezus.pl
Możesz się juz zapisać!

/wybaczcie, jeśli dubluję, ale wpisałem w "szukaj" i nie wyszukało ;]

1. Zmniejszyłem objętość posta
2. dodałem ankietę

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
17-06-2007 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
dublujesz, pamiętam, że ostro zjechałem wtedy tę imprezę

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 17 Cze, 2007 22:43 ]
Nie ważne, czy było, czy tez nie. To nie pierwszy raz, kiedy coś się dubluje. Jak Ink`y znajdziesz, to dorzuć link i po sprawie będzie.

[ Dodano: Nie 17 Cze, 2007 22:44 ]
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...3&start=90 mata JęzykP

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-06-2007 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
M. Ink. * napisał(a):dublujesz, pamiętam, że ostro zjechałem wtedy tę imprezę
[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 17 Cze, 2007 22:43 ]
Nie ważne, czy było, czy tez nie. To nie pierwszy raz, kiedy coś się dubluje. Jak Ink`y znajdziesz, to dorzuć link i po sprawie będzie.
[ Dodano: Nie 17 Cze, 2007 22:44 ]
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...3&start=90 mata JęzykP

No owszem, niby jest, ale:
1. Mamy teraz rok 2007
2. Temat założony jest teraz we właściwym dziale.


A dzięki Inkwizytorowi ma możliwość odżyć wątek z poprzedniego roku :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 08:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Pozwolę sobie zacytować posta Daidosa, zawierającego informacje nt tej idei:

Daidoss napisał(a):Czym jest Przystanek Jezus

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.

Wzorem lat ubiegłych będziemy:

- świadczyć o potkaniu z Jezusem
- dzielić się chlebem i czasem
- modlić się za potrzebujących
- posługiwać sakramentem Pokuty i Pojednania (księża)
- rozmawiać z rówieśnikami

Zapraszamy wspólnoty ewangelizacyjne oraz księży chcących podjąć dialog z młodzieżą i służyć sakramentem Pokuty i Pojednania

Jeżeli znasz ludzi pragnących posługiwać z nami, przekaż im to zaproszenie!

Już dziś zapraszamy Cię do modlitwy za dzieło Nowej Ewangelizacji pośród młodych.
Cytat:"Idziemy do ludzi z pełnym szacunkiem, nie lepsi do gorszych. Różnimy się tylko i równocześnie aż tym, że z łaski Boga mieliśmy szczęście spotkać Jezusa.Dla nas jest On życiem, radością, siłą i tym pragniemy się dzielić."

bp. Edward Dajczak



PJ jest INICJATYWĄ organizowana przez młodych i skierowana do młodych...

Nie chcemy ograniczać sie do budynku kościoła. Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My młodzi chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być "czasem", "miejscem" zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus... bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret!

Nie jesteśmy z UFO, jesteśmy normalni, jak inni młodzi ludzie, ale spotkaliśmy Jezusa na drodze naszego życia, niektórzy właśnie na Woodstocku i nasze życie nabrało innych kolorów i tym chcemy się dzielić. Nie chcemy nikumu wciskać kitu, wiemy że Jezus jest realny, tu i teraz i to On zmienia nasze życie na lepsze niż było i niż teraz jest...

Czym jest PJ? A może czym nie jest?

Na pewno nie jest, nigdy nie był, i nigdy nie będzie imprezą konkurencyjną do Przystanku Woodstock, nie jest też odrębnym festiwalem, jest gwarancją, że Jezus chce dać Tobie Nowe Życie - i bez ściemy - to jest fakt!!!
Cytat:"Byliśmy po prostu szczęśliwi , że Bóg posługiwał się nami. Wiele osób otworzyło swe serce dla Chrystusa i mogliśmy razem, na ulicy, polu namiotowym, tam gdzie staliśmy, modlić się by Jezus wkroczył do ich życia, by był także ich Panem."

Michał



Zerknąłem na zeszłoroczną dyskusję, i nic ciekawego tam nie znalazłem ;P


Jeszcze moje swiadectwo z zeszłego roku:
http://www.przystanekjezus.pl/pj2006/ind...sy2&nr=206

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
18-06-2007 10:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
No ze swojej strony bardzo polecam PJ. Nie wiem czy uda mi sie w tym roku przyjechać ale chciałbym.
18-06-2007 15:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nigdy nie byłem na tym spotkaniu. Znam jedynie jego inicjatora, biskupa Dajczaka. Kto wie, może się z nim spotkam np w Gorzowie WLKP? Postać o tyle ciekawa, że występuje w "Przypadkach księdza Grossera" - własnie w związku z PJ. Myśle, ż ejest on swego rodzaju opozycją, lub raczej alternatywą dla Lednicy, ojca Góry.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
A zapraszam, zapraszam Uśmiech Biskup, nie Dajczak ale Dyczkowski, o wiele bliższy Przystankowi ze względu że on akurat po prostu idzie miedzy ludzi, a nie tylko pomysł podrzucił Język - mieszka parę minut drogi ode mnie Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-06-2007 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Serio?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Zwracam honor. Obaj idą do ludzi Uśmiech

Tylko do bpa Dyczkowskiego byłby lepszy "dostęp" Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-06-2007 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Na Przystanku Jezus jest obecny bp Edward Dajczak a nie bp Adam Dyczkowski. I to bp Edward chodzi na pole, od 3 lat jak jestem to jeszcze ks. bpa Adama nie wiedziałem na polu a nawet w Kościele na PJcie.

Ks.Marek napisał(a):własnie w związku z PJ. Myśle, ż ejest on swego rodzaju opozycją, lub raczej alternatywą dla Lednicy, ojca Góry.
Co Ksiądz ma na myśli :?:
19-06-2007 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Daidoss napisał(a):Na Przystanku Jezus jest obecny bp Edward Dajczak a nie bp Adam Dyczkowski. I to bp Edward chodzi na pole, od 3 lat jak jestem to jeszcze ks. bpa Adama nie wiedziałem na polu a nawet w Kościele na PJcie.

Ks.Marek napisał(a):własnie w związku z PJ. Myśle, że jest on swego rodzaju opozycją, lub raczej alternatywą dla Lednicy, ojca Góry.
Co Ksiądz ma na myśli :?:
Dokładnie to, co napisałem.
Góra zbiera ludzi młodych, od gimnazjum po studentów, nawet tych II-go wieku Duży uśmiech , którzy raczej mają za sobą tradycyjne duszpasterstwo przy parafiach zamieszkania/studiowania.
PJ zaś adresowany jest to poszukujących swego lepszego "ja", niż to poranione doświadczeniami życia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-06-2007 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nie porównywałbym Lednicy z PJ.

Na Lednicę jada rożne osoby. Czasem i takie co chcą sie z chaty wyrwać. Nie koniecznie po to aby "Tańcem chwalmy go..." na PJ przyjeżdżają osoby, które chcą wyjść na pole Woodstock. Chcą rozmawiać z tymi którzy przyjechali na pole Owsiaka o panu Bogu, o tym kim Jezus jest w moim życiu.

Nie chce mówić, że Lednica jest czymś złym bo tak nie jest.
Kiedyś dostawałem zaproszenia na Ewangelizację obrzeży pól Lednickich. Wiem, że potrzebowali Ewangelizatorów chcących rozmawiać z tymi co przyjechali.
19-06-2007 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Na koniec powiem tyle: nie jestem zwolennikiem żadnej masówy. To co się na nich dzieje potwierdza tylko to, jak wielkim prorokiem był Karl Rahner, który swego czasu mówił o anonimowym katolicyźmie. Miał chłopina rację...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-06-2007 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
czyli słowa "Idźcie i głoście..." w dzisiejszym świecie nie mają odzwierciedlenia :?:
19-06-2007 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
To jest źle postawione pytanie Karolu.
Stoi ono na granicy szantażu ewangelicznego.
Ja bym raczej zapytał:
>Jaki sens dla obu stron (ewangelizujących i ewangelizowanych) mają słowa: Idźcie i głoście.
A także: kogo i jak ja głoszę?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-06-2007 15:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów