Ankieta: Czy jesteś zwolennikiem tego typu imprez?
Tak
Nie
Wolę stricte religijne "masówki"
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przystanek Jezus
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
nieania napisał(a):W końcu żeby wyleczyć chorobę, trzeba znać jej, przyczynę i od tego zacząć...
A jeśli grozi nam uporczywa terapia?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 21:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Ks.Marek napisał(a):A jeśli grozi nam uporczywa terapia?
To trzeba tę uporczywą terapię przejść.... inaczej... Smutny

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
20-07-2007 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
nieania napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):A jeśli grozi nam uporczywa terapia?
To trzeba tę uporczywą terapię przejść.... inaczej... Smutny
Teologia moralna dopuszcza odłączenie aparatury respiracyjnej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ks.Marek napisał(a):Teologia moralna dopuszcza odłączenie aparatury respiracyjnej.
W przypadku, kiedy już nie ma cienia szans na to, że ktoś kiedyś zacznie funkcjonować bez niej, a są inne osoby, którym może ona uratować życie...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
20-07-2007 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
nieania napisał(a):W przypadku, kiedy już nie ma cienia szans na to, że ktoś kiedyś zacznie funkcjonować bez niej, a są inne osoby, którym może ona uratować życie...
Pytanie: czy rząd osób z PJ może pochłaniać moc i siłe, z których mogliby skorzystać ci surowi, nie zdeprawowani światem grzechu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ks.Marek napisał(a):Może xle się wyraziłem. Chodzi mi o to, iż nie powinno być sytuacji, kiedy ktoś stacza się w dół. Tu jest własnie rola profilaktyki. Tu jest miejsce na tworzenie fundamentów duchowo - intelektualnej elity Kościoła. Powiedzmy, że wg mnie, bliżej tej elicie do Lednicy, aniżeli do PJ.
To oczywiste, że nie powinno być takich sytuacji, kiedy ktoś się stacza w dół. Uśmiech
Zgadzam się z tym, co ksiądz napisał, ale nie do końca. Profilaktyka jest bardzo ważna, ale wydaje mi się, że większość ludzi jej sobie do serca nie bierze. Przykład - kampania antyalkoholowa w gimnazjach. Jest jej skutek? Coraz więcej gimnazjalistów pije alkohol! Nie neguję wartości profilaktyki samej w sobie, ale trudno jest odpowiednio ją prowadzić. Jeśli Kościół znajdzie odpowiednie rozwiązania, jestem jak najbardziej "za"! :wink:
Dlaczego bliżej jest Lednicy niż Przystankowi do wspomnianej elity?
Idea Lednicy jest inna niż idea PJ-otu. :-k

Ks.Marek napisał(a):Jeszcze coś: mam wrażenie, że na siłę niekiedy chcemy chrzcić pewne płaszczyzny ludzkiego oddziaływania, nie do końca znając podłoże...
Ma ksiądz na myśli brak indywidualnego podejścia do człowieka? Brak podejścia psychologicznego?

nieania napisał(a):W końcu żeby wyleczyć chorobę, trzeba znać jej, przyczynę i od tego zacząć...
Ks.Marek napisał(a):A jeśli grozi nam uporczywa terapia?
"Uporczywa terapia"? W kontekście PJ czy ogólnie?
Przecież nic na siłę drugiemu człowiekowi nikt nie zrobi...

Ks.Marek napisał(a):Pytanie: czy rząd osób z PJ może pochłaniać moc i siłe, z których mogliby skorzystać ci surowi, nie zdeprawowani światem grzechu.
Żałuję, ale nie do końca rozumiem pytanie... #-o


Pozdrawiam <>< :mrgreen:
21-07-2007 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
inis napisał(a):Profilaktyka jest bardzo ważna, ale wydaje mi się, że większość ludzi jej sobie do serca nie bierze.
Ale to akurat nie jest argument. Nie rozmawiajmy o hipostazach, które maja to do siebie, że mogą, ale nie musza się zmaterializować.
inis napisał(a):Ma ksiądz na myśli brak indywidualnego podejścia do człowieka? Brak podejścia psychologicznego?
Owszem, coś w ten "deseń".
inis napisał(a):Żałuję, ale nie do końca rozumiem pytanie...
Proste jest ono w swej wymowie i treści: czy mam całą moc wrzucać w coś, co skutek w tym momencie pozytywny moze mieć liczony w promilach, czy raczej zabrać się do pracy na surowcem, który przyoblecze kształty trwałe i solidne :?:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 01:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Ks.Marek napisał(a):
inis napisał(a):Profilaktyka jest bardzo ważna, ale wydaje mi się, że większość ludzi jej sobie do serca nie bierze.
Ale to akurat nie jest argument. Nie rozmawiajmy o hipostazach, które maja to do siebie, że mogą, ale nie musza się zmaterializować.
Ale tak to już niestety jest, że niewiele profilaktyk jest skutecznych...

Ks.Marek napisał(a):czy mam całą moc wrzucać w coś, co skutek w tym momencie pozytywny moze mieć liczony w promilach, czy raczej zabrać się do pracy na surowcem, który przyoblecze kształty trwałe i solidne :?:
Znów ksiądz ma na myśli to, że powinno się racze zadbać o profilaktyke niż o swego rodzaju pomoc doraźną?[/quote]
22-07-2007 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ks.Marek napisał(a):czy mam całą moc wrzucać w coś, co skutek w tym momencie pozytywny moze mieć liczony w promilach, czy raczej zabrać się do pracy na surowcem, który przyoblecze kształty trwałe i solidne :?:
Tu nie koniecznie chodzi o profilaktykę, bo przecież są choroby i choroby... jedne wyleczalne inne nie.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
22-07-2007 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Właśnie słyszałem w radio, iz Owsiak nie wyklucza, iż tegoroczny Woodstock będzie ostatni. Przynajmniej w takiej formule, jaka jest dotychczas. A problemem sa pieniądze, czyli sponsorzy....
Czyżby zaczynało sie przejaśniać niebo nad polską elita finansową?

[ Dodano: Nie 29 Lip, 2007 01:24 ]
Policja na straży bezpieczeństwa imprezy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-07-2007 19:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Przystanek Jezus trwa. Wczoraj zaczęli się zjeżdżać Ewangelizatorzy na swoje rekolekcje przed wejściem na Woodstock.

W tym roku niestety nie mogę być na PJ. Ale łącze się z nimi duchowo przez modlitwę i internet.
Zapraszam na oficjalną stronę PJ http://www.przystanekjezus.pl
Szczególnie zapraszam do słuchania Radia PJ http://www.ddm.org.pl/radio/all.m3u

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 12:15 ]
Aha co do wcześniejszych postów. Bp Edward Dajczak przesłała przez internet pozdrowienia dla Przystankowiczów. Na PJ nie ma obecnego żadnego biskupa, nie wiem czy ktoś zajedzie do nich, być może.
31-07-2007 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
wiadomości.wp.pl napisał(a):Dwaj 19-latkowie wypadli z pociągu jadącego na Przystanek Woodstock prawdopodobnie podczas tańca w przedsionku pociągu - ustaliła policja w Brzegu.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,908...omosc.html

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2007 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Cytat:Jurek Owsiak odniósł się podczas konferencji prasowej do słów wypowiedzianych przez premiera Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze, o tym, że tam jest prawdziwa Polska. - Myślę, że tu jest ciekawa Polska - powiedział Owsiak o Przystanku Woodstock.
onet.pl

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-08-2007 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Wolę tą Polske Owsiaka.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
03-08-2007 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Reketier napisał(a):Wolę tą Polske Owsiaka.
=D> Tak trzymaj.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2007 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów