Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kazdy z nas posiada jakis charyzmat...?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
asperges napisał(a):a co jeśli się tego nie widzi/nie ma świadomości?
To może załóz nowy wątek: Brak świadomości w życiu duchowym: skutki.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
A co, jeśli człowiek posiada charyzmaty, ale na przykład się ich boi, przed nimi ucieka i nie pozwala na ich ujawnienie się? Kto ich nie chce?
04-04-2008 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Każdy człowiek ochrzczony posiada charyzmaty, to jest prezent od Ducha Świętego. A jeśli ktoś ich nie chce i zakopuje głęboko to one zanikają...

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
04-04-2008 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
A ja mam charyzmat spania i lenistwa! :mrgreen:
15-04-2008 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Aga napisała:
Cytat:A ja mam charyzmat spania i lenistwa! :mrgreen:

Momento. Z tym lenistwem to chyba przesada.O ile wiadomo, to lenistwo zalicza się do grzechów głównych, a nie charyzmatów.

Ale wróćmy do tematu. Charyzmaty zanikają, gdy je lekceważymy a rozwijają się jeśli nimi posługujemy i z nich korzystamy dla dobra innych np. dar służby, dar uzdrawiania, zwyczajny uśmiech, życzliwość. Ale są też charyzmaty wybitnie nastawione na uwielbianie Pana np. dar języków, radość w Duchu Świętym, dar śpiewu. Oczywiście darem języków można także prorokować, ale musiałby wtedy ktoś te proroctwa tłumaczyć. Nie mówię tu o językach obcych, lecz o glosolalii.

A spoczynek w Duchu Świętym to już nie charyzmat, ale stan mistyczny podobnie jak ekstaza, objawienia prywatne czy stygmaty. Tych stanów mistycznych dostępują nieliczni i względem charyzmatów mają one drugorzędną rolę. Charyzmaty będą tu wyżej w hierarchii niż stany mistyczne.[/quote]
15-04-2008 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Polonium napisał(a):
aga napisał(a):A ja mam charyzmat spania i lenistwa! :mrgreen:

Momento. Z tym lenistwem to chyba przesada.O ile wiadomo, to lenistwo zalicza się do grzechów głównych, a nie charyzmatów.

Ej no, coś Ty taki poważny! Język
15-04-2008 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Spokojnie.Żart zrozumiałem, ale nie chcę by zrobił się bałagan w wątku. A wątek jest ciekawy.
15-04-2008 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
mazik napisał(a):A jeśli ktoś ich nie chce i zakopuje głęboko to one zanikają...
czy zanikają to z tym się raczej nie zgodzę. Raczej nie są rozpalane czyli nie posługujemy nimi, lecz one ciągle są, zawsze gotowe do użytku Uśmiech
15-04-2008 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Teraz tak sobie myślę...w jaki sposób odkryć charyzmat? no bo ja nie wiem. Skąd mam wiedzieć, do jakiej służby we wspólnocie Bóg mnie powołuje? Wszak nie ma charyzmatu trwania jedynie we wspólnocie? No więc jak odkryć charyzmat i jak odkryć, że pochodzi on od Boga, a nie z naszych pragnień czy wyobrażeń?
30-05-2008 02:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Posług jest wiele, charyzmatów również. W Odnowie to polega, że podczas modlitwy wstawienniczej prosi się Boga o ujawnienie darów którymi obdarował tę osobę xD
Napewno każdy ma, ale ja nie widzę sensu ciąglego patrzena i myślenia mam czy też nie ma [o to jest pytanie Oczko ]. Widzisz jakie masz talenty rowijaj je, jeżeli masz możliwośc poproś o modlitwe wstawienniczą i rozeznanie.
Ja będąc we wspólnocie miałam dwie funkcje i była z nich bardzo dumna.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-05-2008 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #56
 
Przede wszystkim nie wiesz czy umiesz malować dopóki nie weźmiesz pędzla do ręki. Tak samo z innymi talentami i darami. Próby Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-05-2008 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
mazik napisał(a):Każdy człowiek ochrzczony posiada charyzmaty
:shock:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-06-2008 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
A może by tak skupić się na chlebie, a nie na cukierkach ?
Na darze nauczania, darze prowadzenia, darze godzenia innych...

pozdrawiam
Marek
08-06-2008 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #59
 
No, przecież to też są charyzmaty. ;> Charyzmaty zwyczajne.
Cytat:I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami.
Zauważ, że Paweł wymienia jednym ciągiem charyzmaty zwyczajne, pomieszane z nadzwyczajnymi, wskazując po pierwsze równą ich wagę, a po drugie powszedniość charyzmatów nadzwyczajnych. Natomiast w następnym zdaniu mówi, że drogą najdoskonalszą jest miłość. Czyli to na niej mamy się skupić, a nie na chlebie, czy cukierkach Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-06-2008 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Doskonale mnie zrozumiałaś (a nawet zacytowałaś fragment od którego wyszedłem Uśmiech ).
Włąśnie to mnie drażni że pełno tu pytań z obłędem w oczach:
W naszej wspólnocie nie ma mówienia językami, co się stało ?
Jak rozpoznać charyzmat (w domyśle - nadzwyczajny) ?
Czy jak nie mówię w językach to znaczy że jestem zamknięty ?
itd

A jakoś nie widzę zaniepokojonych pytań typu :
Nasza wspólnota modli się od pół roku, a wcale nie przyjmujemy więcej Komunii Świętej, co sie dzieje ?
Chodzę na spotkania a nie polepszyły się moje stosunki z Rodzicami !

itd

pozdrawiam
Marek
08-06-2008 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów