Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki religijne
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Daidoss napisał(a):Zbierajcie chrust :!: Lolę na stos Oczko

Popieram w 100%, mogę być podpalaczem nawet.... ;P

A co do książek katolickich to ja trochę czytam, trochę dziwne te książki bo ja taki dziwny jestem....

A zatem:

Międzynarodowy Komentarz do Pisma Świętego, Katolicki Komentarz Biblijny, Żydowski Komentarz do Nowego Testamentu /w sumie to napisał ją Żyd mesjaniczny ale jak dla mnie rewelacja, zresztą wydane przez Vocatio opatrzone błogosławieństwem Prymasa!/. No i jeszcze jestem w trakcie czytania Teologii Nowego Testamentu J. Gnilki, no i jeszcze podczytuję /zaczynam/ Teologię św. Pawła... Rzecz jasna, że tego nie da się czytać bez dogłęgnego studiowania Pisma świętego, zatem zapodałem sobie Pismo św. przekład tzw poznański... Jest fajnie Uśmiech

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-01-2007 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Odnośnie św.Jana od Krzyża , polecam również ksiązka "święty Jan od Krzyża. pisarz-pisma-nauka" Federico Ruiz Salvador OCD

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-01-2007 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Witam!
Ja lubię takie Łatwiejsze nieco Uśmiech gdzie ostatnio kupiłem "Chrystus a religie", ponieważ interesuje mnie możliwość zjednoczenia religii (bądź pluralizmu religijnego). Co o tym sądzicie? Znacie lepsze publikacje o tym problemie / wizji świata jednego Boga dla wszystkich ludzi?
24-01-2007 13:14
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Natan, a może książki poświęcone ekumenizmowi?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-01-2007 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ja myślę, że ludzie jednak czytają sporo literatury religijnej. Ja czasem wracam do książeczki "O naśladowaniu Chrystusa", "Dzienniczka" św. s.Faustyny Kowalskiej, a tak poza tym to jeszcze katechezy Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej.
10-02-2007 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Efka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Bardzo polecam książke Marco Tosatti 'Śledztwo w sprawie szatana' - tak dobrej pozycji juz dawno nie czytałam.. Składa się ona tak jakby z trzech części. Autor powołuje sie na opinie trzech specjalistów - Gabriela Amorth - głównego egzorcystę Rzymu, socjologa i psychoterapełtę. ksiązka napisana jest w formie wywiadu z każdym ze specjalistów. nie jest napisana tak aby wzbudzić sensacje, tylko przekazuje prawdziwe informacje na temat naszego przeciwnika - szatana. zachęcam do lektury Uśmiech

Flp 4, 13 Uśmiech
11-02-2007 01:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
(ciach - proszę sie trzymać tematu i REGULAMINU)

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Przykro mi, nie trafiłeś w temat. Moderator, proszę o usunięcie, albo przesunięcie powyższego postu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-02-2007 14:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Gregoriano napisał(a):no i jeszcze podczytuję /zaczynam/ Teologię św. Pawła...
Księdza Stępnia? Też czytam Uśmiech I jeszcze Kudasiewicza. A na Vocatio mnie generalnie nie stać, choć kiedyś szarpnęłam się na "Przewodnik apologetyczny" Duży uśmiech

Ja w ogóle mnóstwo takich czytam - i to z różnych dziedzin. A wzięłabym się za jedną a porządnie :twisted: Oczywiście czytam wszystko co znajdę z zakresu wiara/nauka - więc przede wszystkim serię WAMu, ale nie tylko. Z biblistyki też sporo, ale to wymaga czasu i sumienności.

Takich bardziej duchowych niż teologicznych też nie oszczędzam, ale chyba trudno by było wypisywać. Z tych mniej znanych od Klasyki Karmelitańskiej mogę na przykład polecić "Wielką ciszę" Doroty Szczerby, "Pierwszy dzień po śmierci" nie_pamiętam_kogo i "Dziennik duszy" Jana XXIII. A oprócz tego oczywiście Nouwena, Brandstettera, Messoriego, Mertona, Keatinga i mnóstwo innych, o "Pielgrzymie" nie wspominając Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
13-02-2007 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ostatnio po długich poszukiwaniach zdobyłem książkę pt. "Duchowa depresja" M. LLoyda-Jonsa wydaw. Areopad.
Jest to książka, która próbuje zmierzyć się z zagadnieniem chrześcijanina w depresji. Autor był w przeszłości psychiatrą a potem zaangażował się w duszpasterstwo więc ma kwalifikacje do podjęcia tego dość trudnego i złożonego tematu. Dodatkowym atutem jest prosty i przystepny język bez niepotrzebnego epatowania wiedzą i trudnym fachowym słownictwem.
Autor jest brytyjskim protestantem - mawiano o nim, że był ostatnim purytaninem w XXw.

Ponieważ książka już od paru lat zniknęła z wydawnictwa i hurtowni (sam kupiłem ją na allegro) a ktoś byłby zainteresowany mogę ją wypożyczyć.
13-02-2007 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ja zaczynam na dobre zbierac wszystko spod nazwiska: Ratzinger.
Zbieram i poczytuję tu i ówdzie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-02-2007 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Jak byłem mały to czytałem taka fajną, religijną w sumie, książkę "Piotr i Urszula", nie pamiętam już autora. Była fajna, opowiadała o takiej sobie zwyczajnej rodzinie (tata, mama, syn i córka - potem się jescze bobas mały pojawia) i różnych "przypadkach" (złych i dobrych) jakie przeżywa. Podobało mi się. Była to swego czasu jedna z moich ulubionych książek. Może ktoś kojarzy...?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-02-2007 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Piotr i Urszula. Przygody dzieci w drodze do Jezusa
Prałat M. 1997 r.
Opracował ks. Stanisław Klimaszewski na podstawie książek Eryki G”sker i Wilhelma Hunermanna. Książka jest dla dzieci, które przygotowują się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-02-2007 01:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):Piotr i Urszula. Przygody dzieci w drodze do Jezusa
Prałat M. 1997 r.
Opracował ks. Stanisław Klimaszewski na podstawie książek Eryki G”sker i Wilhelma Hunermanna. Książka jest dla dzieci, które przygotowują się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.
Dzięki Marek.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-02-2007 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Jestem zachwycony książkami o. Marie-Dominique Philippe OP - mysle że autor posiadał dar madrości w stopniu bardzo duzym - to sie czuje czytając... polecam:
http://www.swjan.pl/czytelnia.htm#bibpol
o autorze:
http://www.swjan.pl/philippe.htm

jestem takze zachwycony :aniol: książkami jego brata o. Thomasa Philippe OP:
http://www.swjan.pl/biblpolthom.htm
o autorze:
http://www.swjan.pl/thomas.htm

Polecam gorąco ksiązki braci Philippe

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
19-02-2007 09:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów