Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki religijne
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Ks.Marek napisał(a):Szczerze powiedziawszy, wole go słuchac w realu.
Szczerze powiedziawszy, to ja też wolę słuchać w realu autorów książek, kazań w realu niż czytać te książki... :mrgreen: Bo czasem zdarzają się takie okazje...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
25-07-2007 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #47
 
Guzewicza stanowczo wolę czytać niż słuchac Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-07-2007 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Również polecam Hołownię. Na żywo też lubiłam - w radiu VOX - ale już nie prowadzi tam audycji, bo się przeniósł do telewizji...

Sama czytam kilka książek na temat lectio divina i "Kobieta. Kapłaństwo serca" Jo Croissant Uśmiech

A czy ktoś mógłby mi polecić jakieś zgrabne opracowanie na temat prawosławia? Ale bardziej na temat teologii i duchowości niż na przykład struktury, historii itp Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
05-08-2007 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
E-maile z piekła
ks. Zbigniew Paweł Maciejewski napisał(a):Wczoraj otrzymałem z wydawnictwa eSPe i zaraz przeczytałem książkę Jim'a Forest'a - E-maile z piekła. O czym ona traktuje? Zapewne znacie klasyczną książeczkę C. S. Lewisa - Listy starego diabła do młodego. Książkę Forest'a można nazwać jej sequelem, jeśli ten termin można stosować w literaturze.
W książce Lewisa stary doświadczony diabeł Krętacz wprowadza młodego adepta kuszenia - Piołuna w arkana sztuki diabelskiej. W książce "E-maile z piekła" słowo Krętacz okazało się hasłem do diabelskiego serwisu internetowego skąd skopiowano maile Piołuna (zdążył awansować) do Złomala - kolejnego adepta sztuki diabelskiej. Historia zatem się rozwija i jednocześnie nie zmienia, bo na jej arenie pozostaje człowiek, który ma swoje słabości, w które wciskaja się diabelskie moce.

Na stronach redakcyjnych znajdujemy taka notkę:

"E-maile z piekła to listy doświadczonego diabła, Piołuna (bratanka Krętacza z Listów starego diabła do młodego C. S. Lewisa), do młodszego kolegi po fachu, Złomala.
Autor ukazuje - posługując się zabawnym językiem i trafnymi przykładami - jak wygląda kuszenie i walka o ludzką duszę z tej drugiej, diabelskiej strony..."

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-08-2007 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
"Listy" czytałam i uważam je za jedną z ważniejszych książek. Szkoda, że ta recenzja nie mówi, czy tak naprawdę warto czytać to nowe... Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
18-08-2007 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
angua napisał(a):"Listy" czytałam i uważam je za jedną z ważniejszych książek. Szkoda, że ta recenzja nie mówi, czy tak naprawdę warto czytać to nowe... Oczko
Jest link podany do próbki tego nowego...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-08-2007 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
No wiem, ale chciałam opinii kogoś, kto przeczytał całość Duży uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
18-08-2007 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
angua napisał(a):No wiem, ale chciałam opinii kogoś, kto przeczytał całość Duży uśmiech
Zamówię tę ksiazkę jeszcze dziś, to pewnie w tygodniu przyślą. Wówczas się podzielę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-08-2007 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Dobry człek xD


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
18-08-2007 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Kobieta nie jest grzechem
Wywiad - rzeka z siostrą zakonna od prostytutek

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-08-2007 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
ooo ta siostra miała konferencje taką nagrana rok temu podczas pielgrzymki.
Tutaj jest to nagranie i inne których słuchaliśmy, z tego roku też są. W tym roku było o powołaniu.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
01-09-2007 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
renia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
A czytaliście -Droga_J.Eskriva- bardzo pouczająca książka polecam.
Ks. Marek zbierasz książki obecnego Papierza, ja nałogowo zbierałam książki JP II mam prawie wszystkie włącznie z całą encykliką.
J.Ratzingera mama ciekawą książkę -Wprowadzenie w Chrześcijaństwo- noi oczywiście -Jezus z Nazaretu.
Mam też dużo książek biograficznych różnych świętych-uwielbiam czytać. :wink:
16-01-2008 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #58
 
Hm a ja sobie czytam właśnie "Szaleńca Bożego" - Zofii Kossak i "Przewodnik po paradoksach Boga" - Pierre Descouvemont

[ Dodano: Sro 04 Cze, 2008 19:10 ]
A czytał ktoś z Was książki Daniela Ange?

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
04-06-2008 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
kłapciu napisał(a):A czytał ktoś z Was książki Daniela Ange?
Ja kilka czytałam Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-06-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #60
 
Rachel napisał(a):
kłapciu napisał(a):A czytał ktoś z Was książki Daniela Ange?
Ja kilka czytałam Uśmiech

Przyznasz, że gość jest rewelacyjny... heh... jestem zachwycona...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
08-06-2008 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów