Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki religijne
Autor Wiadomość
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #61
 
coż...ja chyba nigdy nie slyszalam o autorach o ktorych tu mowicie,ale tez pewnie mam czego zalowac,postaram sie to nadrobic...a tak z innej beczki...strasznie lubie tworczosc Paulo Coelho :mrgreen:
i nie chodzi mi o watki milosne(bo akurat i takie sa) ale o caloksztalt,piekne metafory,jezyk i czasto nawiazuje do Boga,cudne metafory... podziwiam,ze po takich przejsciach czlowiek tworzy cos tak ladnego...co czyta caly swiat...

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
Ja pochłaniam bardzo dużo książek o tematyce religijnej. Szczególnie tych w formie powieści tj. Szata, Wielki Rybak, Malchos, biografie świętych. Także te stricte teologiczne tj. Ojcowie Kościoła, kard. Ratzinger, JPII, dokumenty soborowe, traktaty dogmatyczne. A wynika to po prostu z tego, że studiuję teologię... =D>

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
01-01-2010 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Ania_Wawa, witam w gronie studiujących teo. Też taka literatura coraz częściej ... choć u mnie teologia-edukacja medialna i dziennikarstwo.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-01-2010 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
OOOO, Rachel... Szczęśliwy

Ja też to samo robię. Teo + dziennikarstwo = słynny IEMID na UKSW. Jestem na II roku, a Ty??

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
02-01-2010 20:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KatarzynaM Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #65
 
Witam wszystkich na forum
Z literatury religijnej polecam Dzienniczek Faustyny Kowalskiej oraz Żółty zeszyt Św Teresy od Dzieciątka Jezus. 8)
09-07-2011 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #66
RE: Książki religijne
A mi dziś koleżanka podrzuciła książkę: "Między decyzją a bramą".

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
15-08-2012 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #67
RE: Książki religijne
[kolejne nie uznane przez KK objawienia. usunięte/Scott]
polecam gorąco
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2012 22:47 przez Scott.)
17-08-2012 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #68
RE: Książki religijne
Te dzieła nigdy nie znalazły aprobaty KK, wręcz przeciwnie nie ma co robić sobie mętliku w głowe. Lepiej się zabierz za formację deuterokatechumenalną. Bo widzę że o Jezusie masz niewiele większą wiedzę niż poganie.

W 1985 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, napisał w liście do kardynała Siri, arcybiskupa Genui: "potwierdzam słuszność potępienia dzieła Marii Valtorty i uważam za niepożądane jego rozpowszechnianie dla uniknięcia szkód, jakie dzieło to mogłoby wywołać u prostych ludzi."

http://kosciol.wiara.pl/doc/491351.Maria...literatura

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-08-2012 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #69
RE: Książki religijne
słowa Papieża Piusa XII o Poemacie Boga Człowieka

[Obrazek: info2.jpg]

poza tym bracie
Papież Paweł VI przeprowadził nowelizację prawa kanonicznego, której istota w zakresie objawień zawiera się w uchyleniu kanonów 1399 i 2318

nie wiem dlaczemu wycinasz moje posty, postępując wbrew nauczaniu i wskazówkom Papieży Kościoła,
komu słuzysz ? powiedz otwarcie
19-08-2012 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #70
RE: Książki religijne
Strona na którą się powołujesz jest niewiarygodna. Dalej, powinieneś przeczytać co wkleiłem:

Cytat:Pierwsze 4 tomy ukazały się w Wydawnictwie Pisaniego w latach 1956-59. Zaś 16 grudnia 1959 Dekret Świętego Oficjum wprowadził to dzieło na Indeks. W roku 1966 usunięcie przez Pawła VI artykułów 1399 i 2318 z Kodeksu Prawa Kanonicznego zniosło wymóg starania się o kościelną zgodę dla publikowania pism tego rodzaju. "Poemat Boga-Człowieka" został wydrukowany w całości i zdobył dużą popularność. Dlatego jeszcze dwukrotnie Stolica Apostolska musiała wyrazić swą negatywną opinię o rzekomo nadprzyrodzonym autorstwie książki.

W 1985 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, napisał w liście do kardynała Siri, arcybiskupa Genui: "potwierdzam słuszność potępienia dzieła Marii Valtorty i uważam za niepożądane jego rozpowszechnianie dla uniknięcia szkód, jakie dzieło to mogłoby wywołać u prostych ludzi."

http://kosciol.wiara.pl/doc/491351.Maria...literatura

Już mówię dlaczego strona pisze bzdury. wg. niej rzekoma zgoda miała miejsca w 48 roku, tylko że w 59 dzieło znalazło się na indeksie Świętego Oficjum!! To po prostu niemożliwe. Najpierw analiza i zgoda, potem analiza i co?Wycofanie zgody i indeks? Widzisz bezsens tego co wypisujesz?

kard. Ratzinger to jeden z najwybitniejszych naukowców na świecie. Doskonale zna się na tym co pisze. No i obecnie jest Papieżem.

Zgodnie z nauczaniem KK nauka deuterokatechumenalna trwa 20 lat. Ale myślę że już pełny 1 rok, pozwoliłby Ci odróżnić Jezusa prawdziwego od innych. Warto zacząć już teraz.

A jeśli o autorytecie papieży jako wyznaczniku wiary mówisz- w dniu dzisiejszym, po słowach Benedykta XVI [ http://info.wiara.pl/doc/1268449.Marszu-...nie-bedzie ]które całkowicie rozwiały nadzieje które żywiłeś przez błędne nauczanie x.Natanka powinieneś się zreflektować. Szkoda że zamiast tego noone się śmieje i nic nie robi. Taki jest dla Ciebie autorytet Papieża, i jeśli od słuchania Ojca Świętego uzależniasz to komu się służy, to nie możesz już powiedzieć że Bogu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2012 00:09 przez Scott.)
19-08-2012 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #71
RE: Książki religijne
ależ oczywiście że marszu nie będzie,
ani ja, ani ks.Natanek nie oczekuje na żaden marsz tryumfalny, wręcz przeciwnie, oczekuje na krzyż,
jakbyś zapoznał się u źródła wiedziałbyś, jak dowiadujesz sie z onetu, wp, wiara.pl czy innych tygodników powszechnych - to sie nigdy prawdy nie dowiesz..

to co dla Ciebie niemożliwe, dla świata jest faktem

i skoro Papież Paweł VI uchylił kanony o zakazie publikacji, to dlaczego wciąż wycinasz moje posty i linki ?
masz wybiórcze posłuszeństwo wobec zaleceń Papieży ?
20-08-2012 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #72
RE: Książki religijne
Nie będzie królowania w sensie o którym mówi x.Natanek. Niestety, ale kiedyś zapoznałem się z jego nauczaniem.


"to co dla Ciebie niemożliwe, dla świata jest faktem"

?????


"i skoro Papież Paweł VI uchylił kanony o zakazie publikacji, to dlaczego wciąż wycinasz moje posty i linki ?
masz wybiórcze posłuszeństwo wobec zaleceń Papieży ?"

Przeczytaj sobie co powiedział kard. Ratzinger. To że kanony uchylono, nie znaczy że nagle te książki stały się zgodne z nauczaniem KK. Po raz kolejny nie rozumiesz o czym mówi do Ciebie Kościół. Uchylenie kanonów nie znaczy że nagle coś co było złe- staje się dobre. Zacznij myśleć bo nie mam czasu wiecznie tego robić za Ciebie.

Naprawdę zacznij wtórną formację chrześcijańską to zrozumiesz o co chodziło np kard.Ratzingerowi.

Już nie mówię że posługiwanie się kłamstwem nie przystoi katolikowi, żeby osiągnąć swoje cele. Absolutnie niemożliwe ze względu na daty na które sie powołujesz jest to "imprimatur". Ojcem kłamstwa jest Zły, nie widzisz że dobrych owoców to co forsujesz mieć nie może?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2012 12:06 przez Scott.)
20-08-2012 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów