Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy oglądanie, czytanie horrorów jest złe....?
Autor Wiadomość
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Czy oglądanie, czytanie horrorów jest złe....?
Ja uwielbiam i nie spaczyło to mojej dziecięcej wyobraźni. Mam tylko jedno pytanie - czy katolik może ekscytować sie tego rodzaju twórczością.

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
22-01-2007 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
/PRAEDATOR napisał(a):Ja uwielbiam i nie spaczyło to mojej dziecięcej wyobraźni.
Doprawdy? Jakoś to brzmi mało przekonująco...
/PRAEDATOR napisał(a):Mam tylko jedno pytanie - czy katolik może ekscytować sie tego rodzaju twórczością.
A co to znaczy to ekscy coś tam :?:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-01-2007 02:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ks.Marek napisał(a):
/PRAEDATOR napisał(a):Ja uwielbiam i nie spaczyło to mojej dziecięcej wyobraźni.
Doprawdy? Jakoś to brzmi mało przekonująco...

Serio? Przytulanie

Ks.Marek napisał(a):
/PRAEDATOR napisał(a):]Mam tylko jedno pytanie - czy katolik może ekscytować sie tego rodzaju twórczością.
A co to znaczy to ekscy coś tam :?:

Radzę zajrzeć do taakiej wieelkiej książeczki, nazywa sie Słownik Języka Polskiego i na pewno Ks ją znajdzie w pierwszej lepszej bibliotece (to taki budynek z dużą ilością książek, których najwidoczniej księża nie czytują) , a tam, jak coś, zawsze można zapytać tej pani przy biurku - to bibliotekarka, ona na pewno pomoże Ks w tych jakże trudnych poszukiwaniach.

Życzę owocnej wizyty w bibliotece. Szczęśliwy

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
22-01-2007 02:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jeśli o horrorach mowa to mi się bardzo podobał Ring Duży uśmiech
22-01-2007 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
/PRAEDATOR napisał(a):to taki budynek z dużą ilością książek
EMPIK?!
:hahaha: Predator 1:0 dla Ciebie
a horrory ja uwielbiam i preferuje Kinga i Mastartona Duży uśmiech tylko ostatnio mam jakiiś niedobór czasu na ksiazki :/
22-01-2007 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
J też czasami czytuję i oglądam. Nie widzę nic w nich złego, dopóki ktoś ich nie zacznie brać na serio i dosłownie (tyczy się głownie dzieci). Dzieci są bardzo podatne na takie rzeczy. Mają bardzo wybujałą wyobraźnię, pokazuje to chociaż niedawne doniesienie, jak pewien chłopczyk bawił się w egzekucję S. Husajna i... sam się powiesił :zmieszany:
A normalnym dorosłym raczej nie powinny szkodzić Oczko Oczywiście jeśli to jest dobry horror Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-01-2007 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
No ja tam jakimś wielkim fanem horrorów nie jestem, ale oglądnąłem kilka i podobały mi sie bardzo. Szczególnie "Zły skręt" świetny, czy też "Statek Widmo". No było kilka, które oglądałem jak na szpilkach Oczko
22-01-2007 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Uwielbiam czytać horrory, moje typy to Dean Koontz i King Uśmiech

Ekranizacje niestety często mnie zawodzą ;(

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-01-2007 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Myślę,że katolika mogą ekscytować horrory. Z każdej książki można coś wyciągnąć dla siebie. Tylko z rozwagą. Od czasu do czasu czytuję horrory ( najczęściej autorstwa Mastertona). Niekiedy też zdarza mi się obejrzeć horror ( ale to już rzadziej, kiedyś po obejrzeniu filmu "Szczęki" wieczorem bałam się leżeć w łóżku- a nie mieszkam przy zbiorniku wodnym Duży uśmiech - a przy mocniejszym filmie odwracałam wzrok w drastycznych momentach).

[Obrazek: mysz4.gif]
23-01-2007 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Rozrywka wszelakiego rodzaju jest dla ludzi. Grunt to znaleźć złoty środek i nie skupiać się wyłącznie na niej.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-01-2007 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zban Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Offca napisał(a):Mają bardzo wybujałą wyobraźnię, pokazuje to chociaż niedawne doniesienie, jak pewien chłopczyk bawił się w egzekucję S. Husajna i... sam się powiesił

Ja też mam wybujałą wyobraźnię i dlatego nienawidzę horrorów. No ale de constitutione mentali non disputandum.

Znów
Znów wracam po nocy
Znów wyje?d?am skoro ?wit
Nikt mnie nie widzia? tylko Ty
Nikt mnie nie kocha? tak, jak Ty

ftp://media.kdm.pl/filmy/Armia(zjawy_i_ludzie)01.avi

http://www.youtube.com/watch?v=vo8mfj4uDp8
23-01-2007 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Można mieć wybujałą wyobraźnię, ale umieć logicznie wnioskować i przewidzieć jakieś konsekwencje. Dzieci w pewnym wieku czegoś takiego nie potrafią. Wydaje im się, że jak superman lata, to one też na pewno umieją.
Moja przyjaciółka ma wybujałą wyobraźnię, ale pod tym względem, że po obejrzeniu horroru ma potem schizy, jak sobie przypomina jakieś straszne rzeczy, które w nim widziała. Mnie się też to zdarza, ale muszą być to naprawdę ostre horrory (np. "Egozrcyzmy Emily Rose ;P ) Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-01-2007 20:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zban Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):naprawdę ostre horrory (np. "Egozrcyzmy Emily Rose ;P ) Uśmiech

No to akurat dla mnie prawie że zwyczajna sprawa ( :? :? :? :? ), gdyż może nie tak ciężkie, ale podobne przypadki opętania są mi znane. Mam na myśli takie szczególnie brutalne, eeech, nie będę wymieniał by nie robić reklamy. :|

Znów
Znów wracam po nocy
Znów wyje?d?am skoro ?wit
Nikt mnie nie widzia? tylko Ty
Nikt mnie nie kocha? tak, jak Ty

ftp://media.kdm.pl/filmy/Armia(zjawy_i_ludzie)01.avi

http://www.youtube.com/watch?v=vo8mfj4uDp8
23-01-2007 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Mnie też nei rusza ta historia jako horror, bo to niestety nie fikcja.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-01-2007 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Annnika napisał(a):Mnie też nei rusza ta historia jako horror, bo to niestety nie fikcja.
Tak samo podeszłam do tego tematu.

Nie przepadam z horrorami . Już wole krminał.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-01-2007 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów