Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy oglądanie, czytanie horrorów jest złe....?
Autor Wiadomość
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
aga napisał(a):Horrory są dla ludzi dorosłych, którzy traktują je tylko jako rozrywkę kulturalną.

Wlasnie zgadzam sie z Toba Aga! ja czasami lubie poogladac horory, bo zdaje sobie z tego sprawe, ze to jest tylko fabula,zwykly film :?
20-02-2009 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
Mam odmienne zdanie.Oglądanie horrorów moze wpływać na zobojętnienie, co może prowadzić w konsekwencji do znieczulicy
a z kolei u osób wrazliwych spotęgowanie stanów lękowych,rozstrój. :shock:

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
20-02-2009 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Uważam, że jeśli ktoś jest emocjonalnie dojrzały to od czasu do czasu może sobie obejrzeć. To prawda, że u mnie pogłębi to lęki, ale tylko chwilowo i ja wiem, że to lęk irracjonalny, wynikający z fikcji.
20-02-2009 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Też ludzie dojrzali emocjonalnie,[nie wszyscy] wolą nie oglądać gdyz dla nich to nie jest rozrywka, tylko zanieczyszczenie umysłu. Wolą, oglądać to co jest realne, ma przekaz itd.
Niektórzy z powodu swej wrażliwości, unikają takich książek, filmów i wolą oglądać bajki :roll2:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2009 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Rachel napisał(a):Też ludzie dojrzali emocjonalnie,[nie wszyscy] wolą nie oglądać gdyz dla nich to nie jest rozrywka,

...bo wolą inne rozrywki Szczęśliwy Osobiście z bajek dawno wyrosłam Uśmiech
24-02-2009 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Osobiście wolę obejrzeć film historyczny, sensacyjny, bajkę Duży uśmiech operę, musical, dramatyczno-obyczajowy aniżeli horrory.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2009 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Rachel napisał(a):Osobiście wolę obejrzeć film historyczny, sensacyjny, bajkę Duży uśmiech operę, musical, dramatyczno-obyczajowy aniżeli horrory.

Osobiście to ja wolę inny gatunek filmów. Niestety nie rozmawiamy o tym, co kto woli osobiście, tylko o horrorach (które zdarza się nam oglądać także). Oczko
10-03-2009 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #38
 
Ja uwielbiam horrory i thrillery. Mistrzostwem jest dla mnie "Lśnienie" Stanleya Kubricka, w którym nie ma rozlewu krwi i może sam film nie jest specjalnie porywający, ale atmosfera, jaką stworzył w nim Jack Nicholson jest godna podziwu.
Bardzo podobali mi się "Inni". A z tych bardziej krwawych to "Piła", ale tylko pierwsza część, bo następne to nuda. Za najbardziej krwawy horror, jaki w życiu widziałem uważam "Frontiere(s)", gdzie twórcy przekroczyli wszelkie granice ohydy.
11-03-2009 01:18
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ciężko o dobry horror. Niestety większośc obecnie to durne "slashery" wg schematu - grupa młodziezy - tajemniczy morderca - murzynka ginie pierwsza - przy zyciu zostaje najgłupsza z blondynek Duży uśmiech
Dotychczas jeden tylko horror zrobił na mnie wrażenie - "Nosferatu" z 1923.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-03-2009 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Helmutt napisał(a):Dotychczas jeden tylko horror zrobił na mnie wrażenie - "Nosferatu" z 1923.
O czym ten film jest?

[Obrazek: mysz4.gif]
11-03-2009 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Myszkunia napisał(a):
Helmutt napisał(a):Dotychczas jeden tylko horror zrobił na mnie wrażenie - "Nosferatu" z 1923.
O czym ten film jest?
Taka wolna adaptacja "Drakuli" - w sumie pierwsza w ogóle adaptacja tej powieści, ale ze względu na prawa autorskie pozmieniano nazwy własne na inne (np. hrabia-wampir nie nazywa się Drakula tylko Orlok). Film jest niemy, w końcu to dopiero rok 1923.
Jest to pierwszy i najlepszy film o wampirach, az bije z niego groza i demonicznośc. Jak ktoś się boi - nie polecam.
Krążyła nawet plotka, że w filmie zagrał prawdziwy wampir - z czym się trudno nie zgodzić....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-03-2009 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
Helmutt, jak sądzisz,dlaczego młodzi ludzie zabijają niewinnych ludzi ,kolegów,koleżanki,nauczycieli ?
Mam na mysli chocby ten dzisiejsze zdarzenie w Niemczech, czy też w ubiegłym roku
w Ameryce. Czy nie jest to wpływ własnie takich drastycznych scen w filmach,
oraz współczesnej muzyki młodzieżowej.

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
11-03-2009 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
Cytat:Helmutt, jak sądzisz,dlaczego młodzi ludzie zabijają niewinnych ludzi ,kolegów,koleżanki,nauczycieli ?
odreagowują frustracje z patrzenia na krzyż (to taka aluzja do figury krzyża zlikwidowanej sprzed kościoła, pod pretekstem "żeby dzieci się nie bały" - jakiś czas temu o tym gazety pisały) albo odreagowują straszenie je piekłem i zakaz masturbacji :mrgreen:

Ps. jakby ktoś miał wątpliwości - tak, to jest ironia, a nawet sarkazm

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-03-2009 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Vika napisał(a):Helmutt, jak sądzisz,dlaczego młodzi ludzie zabijają niewinnych ludzi ,kolegów,koleżanki,nauczycieli ?
Mam na mysli chocby ten dzisiejsze zdarzenie w Niemczech, czy też w ubiegłym roku
w Ameryce. Czy nie jest to wpływ własnie takich drastycznych scen w filmach,
oraz współczesnej muzyki młodzieżowej.
...oraz gier komputerowych i nie chodzenia do kościoła Duży uśmiech

Nie, nie sądzę. Tacy zdegenerowani szaleńcy to skrajny margines - gdyby było tak jak mówisz - to co trzeci nastolatek wychodziłby z jakąś flintą na ulice i urządzał masakrę. Ludzie, którzy dopuszczają się takich zbrodni są przeważnie psychicznie niezrównoważeni, rozchwiani emocjonalnie (sprawca masakry w Erfurcie) - dość często są fanatykami Hitlera, nazizmu, skrajnej prawicy czy innej zboczonej ideologii (zabójcy z Columbine).

Lub też są skrajnie zdemoralizowani, ale nie przez media - lecz przez środowisko w którym sie wychowują, przez rodziców, którzy chlają od rana do nocy nie przejmując się co ich "pociechy" wyrabiają itd.

Co do "agresywnej muzyki" - masz pewnie na myśli metal, hard-rock, hardcore, punk itp - to akurat fani tych "wrzasków i wycia" stanowią raczej naspokojniejszy odłam młodzieży. Wiadomo, że dresiarstwo czy inna hołota Iron Maiden nie słucha, nawet mieliby problemy z wymówieniem nazwy zespołu Uśmiech

Vika, idziesz po najmniejszej linii oporu, zrzucając wszystko na media. A tymczasem problem jest szerszy. Brutalne filmy czy gry były i będa zawsze - tu jest rola rodziców, aby zainteresowali się bliżej co ich dzieciak robi, co ogląda, w co gra, po jakich chodzi stronach www... Tutaj ja bym winił trochę też i państwo, które wciąż ma te ciagoty, aby więź rodzic-dziecko coraz bardziej osłabić, ten wpływ rodziców na własne dzieci najbardziej ograniczyć (a za byle klapsa zrobić z rodzica potwora i wsadzić za kraty). Po co? W imię czego?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-03-2009 07:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
Helmutt napisał(a):Brutalne filmy czy gry były i będa zawsze - tu jest rola rodziców, aby zainteresowali się bliżej co ich dzieciak robi, co ogląda, w co gra, po jakich chodzi stronach www...

Pare lat do tylu, nie bylo komputerow i roznych gier, ktore w mlodym mozgu robily
zamieszanie. Napewno rodzice powinni zwracac uwage co robi ich pociecha. Ale dzisiaj
nastaly takie czasy, ze rodzice sa calymi dniami poza domem (praca zawodowa)
Dziecko ma komputer i siedzi w nim,albo spotka sie z kolegami, srodowisko ma duzy wplyw na dzieci czy mlodziez niestety czasami negatywny.
12-03-2009 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów