Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebna jest krew!
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Potrzebna jest krew!
Nie wiedziałam, gdzie to umieścić, więc wybrałam to dział...

Cytat:18.06.2007
Potrzebna krew

Nasi dobrzy znajomi z ZHP Marcin Kruszewski i jego żona Kasia byli szczęśliwym małżeństwem spodziewającym się dziecka.

12 czerwca Kasia urodziła pięknego synka Kacperka. Niestety zaraz po porodzie jej stan zdrowia dramatycznie się pogorszył. Cierpi na zespół HELLP. W kilka godzin po porodzie przestała oddychać samodzielnie i została podłączona do respiratora. Została przetransportowana śmigłowcem ratowniczym ze Szpitala w Sokołowie Podlaskim do stolicy.

Obecnie Kasia przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Szpitala Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya 4 w Warszawie. Jej stan nadal jest bardzo poważny!!! Nie oddycha samodzielnie i jest utrzymywana w stanie śpiączki, w piątek przestały pracować nerki i obecnie jest dializowana. Jedyne co możemy zrobić dla Marcina, Kacperka i Kasi to zapewnić Kasi podstawowe lekarstwo - KREW!!!

Kasia wymaga dużych ilości świeżo mrożonego osocza dlatego zwracamy się do Was wszystkich z ogromną prośbą o oddawanie krwi dla Kasi Kruszewskiej!!!
Grupa krwi nie jest ważna, ważna jest za to ilość oddanej krwi! W punkcie krwiodawstwa należy podać nazwisko osoby, dla której oddajecie i nazwę szpitala, w którym leży. Ważne, żeby zabrać zaświadczenie o oddaniu krwi i dostarczyć je do naszego hufca w Mińsku - przesyłając faxem na numer: +48 25 758 26 40

Instruktorzy Hufca ZHP Mińsk Mazowiecki


źródło Potrzebna jest krew
Może ktoś z Was bedzie mogł pomóc...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-06-2007 10:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Czasem myślę o oddaniu krwi, ale jednak jak się pytam lekarzy to odradzają jestem trochę chudziutki. Ale staram się przytyć podobno odpowiednia waga do wzrostu 178 to około 69 KG a ja mam już 58  ale taka przemiana metaboliczna. PS. Co to braku krwi to sorry ale to winna rządów które nie inwestują w badania sztucznej krwi, gdzieś o tym było że niedługo już będzie można z owej korzystać, z wyjątkiem paru grup.
20-06-2007 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Póki co jeszcze nigdy nie oddawałam krwi do banku krwi. Sam widok wkłuwającej się strzykawki podczas jakiegoś badania krwi powoduje, że robi mi się ciemno przed oczami, a co dopiero mówić o pociągnięciu z organizmu kilkuset ml krwi na raz... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-06-2007 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
ja sie zbierałam kiedyś, ale jakoś nie wyszło. Kiedys jako dziecko miałam podobno idealną krew do pobrania, ale byłam na to za młoda. a teraz ponieważ jestem na lekach, to mnie dyskwalifikuje, bo oddający krew musi być zdrowy i przez okres ostatnich 3 tygoni nie powinien przyjmować lekow a u mnie to nie jest możliwe.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-06-2007 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ehh... żałujcie 8)
Oddawanie krwi jest super :!:
A igiełka jest całkiem malutka... taka tyci tyci Duży uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
20-06-2007 12:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Faktycznie, sama przyjemność ;P Aż mnie skręca... brrrry :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-06-2007 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Pewnie, że przyjemność:)Boli tylko przy wkłuciu, a potem przez 4-10 minut leżysz sobie i myślisz o tym, że właśnie ratujesz komuś życie :!: :mrgreen:

http://www.ewangelizatorzy.pl
20-06-2007 12:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Offca napisał(a):Póki co jeszcze nigdy nie oddawałam krwi do banku krwi. Sam widok wkłuwającej się strzykawki podczas jakiegoś badania krwi powoduje, że robi mi się ciemno przed oczami, a co dopiero mówić o pociągnięciu z organizmu kilkuset ml krwi na raz...

Offca a czy musisz patrzeć jak Ci wbijają igłę i pobierają krew - można przecież patrzeć gdzie indziej .
Ja tak zawsze robiłem przy badaniach i nie było tak strasznie. Czujesz tylko lekkie ukłucie (w zależności od expirience pielęgniarki), a później krewka lecii, leci i leci :-* aż mi się nie dorze zrobiło Duży uśmiech

Najgorsze do wbijania są welflony (do kroplówek itp.).
Kiedyś przeżyłem horror jak mi pielęgniarka zakładała - nie wiem czy nie doświadczona czy co - ale raz w pierwszą żyłe jej się nie udało (jedej ręki), więc dobra spróbowała natępną żyłę (drugiej ręki). Znowu jej nie wyszło i dopiero za trzecim razem się jej udało. Strzeżcie się młodych pielęgniarek!
Byłem młody, na migdałi chorowałem Duży uśmiech ale nie ryczałem ;(

Kiedy byłem młodszy często miałem badania krwii ale nie wymiękałem 8) no może na początku.

Pamiętam, żę jak przed laty pobierano krew koledze obok, to jego matka umocniła go mówiąc (mniej więcej): "Jezus zniósł wbijanie gwoździ, a Ty nie możesz wytrzymać ukłócia małej igiełki". Nie pamietam jak zaeragował ale mi pomogło kiedy była moja kolej Uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
20-06-2007 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Chciałam oddać krew , ale powiedzieli mi że dobrze że chcę, ale nie mogą pobrać ode mnie takiej ilości krwi.
Offca, to nic tak strasznego, jak co przyjedziemy i wesprzemy Ciebie Uśmiech
Prosze o pomoc dla tej dziewczyny. [-o<

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-06-2007 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Bioman napisał(a):można przecież patrzeć gdzie indziej .
Patrzę! Ale to nie pomaga Smutny

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-06-2007 13:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Rachel napisał(a):Chciałam oddać krew , ale powiedzieli mi że dobrze że chcę, ale nie mogą pobrać ode mnie takiej ilości krwi.
Takiej czyli jakiej??

http://www.ewangelizatorzy.pl
20-06-2007 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
aja bym oddała ale jeszcze nie moge Język bo muszę ukończyć 18lat...a jeszcze troszkę mi zostało ;/

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
20-06-2007 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):Póki co jeszcze nigdy nie oddawałam krwi do banku krwi. Sam widok wkłuwającej się strzykawki podczas jakiegoś badania krwi powoduje, że robi mi się ciemno przed oczami, a co dopiero mówić o pociągnięciu z organizmu kilkuset ml krwi na raz... :roll:
Jakieś 12 litrów już oddałem

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-06-2007 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
czarek, moge tylko małe ilości krwi do badań laboratacyjnych .

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-06-2007 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ja tam nie oddaję, boję się, że mnie jakimś syfem zarażą

Ogniu, krocz ze mn?!!!
20-06-2007 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów