Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świecki egzorcysta
Autor Wiadomość
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
nie wiem jaki krzyż miał ten Pan, może większych rozmiarów to coś może sugerować, ale dla mnie jak ktoś ma krzyżyk na łańcuszku to szczerze to nie jest za wielki dla mnie znak
- to tak na marginesie


a co do jego wiary - to pewnie wierzy - tylko w Kogo i co? jeśliby deklarował wiarę katolicką to gdzie posłuszeństwo?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
14-11-2004 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jasne. Przecież nie może bych katolikiem i odrzucać to co mówi kościół. A mówi, że świecki nie może złych duchów wyżucać.
15-11-2004 08:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Lola ma racje. To że ktoś nosi krzyżyk, nie znaczy że jest wierzący! Wiele osób nosi krzyżyki, bo po prostu "ładnie wyglądają" i "pasują" jako ozdóbka na szyi... Sama znam takie osoby. Ten gość może go nosić równie dobrze na pokza, żeby być bardziej "wiarygodnym"...

[ Dodano: Pon 15 Lis 2004 14:06 ]
Tam miało być " na pokaz" Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-11-2004 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
No ja sie w tym roku też właśnie przekonałem, że "świętości" są wykożystywane jako "ozdoby". Tu moge przytoczyć ściany dyskotek ozdobione obrazami z Matką Boską.
16-11-2004 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
O ja, to jaka to byla Matka Boska? Dyskotekowa??? Mnie sie jeszcze nie podobaja na pokazach mody wielkich projektantow, ekskluzywne ciuchy z wizerunkami świętych... :?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-11-2004 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
jeśli myślę o tej samej dyskotece co Daidoss to to był obraz Matki Boskiej jak najbardziej zwyczajny, taki jak często wisi u naszych Babć (jak to się pisze? :oops: ) czy można kupić na różnych jarmarkach, a to że tam wisiał zapewne wcale nie miało wzbudzać pobożnych myśli u tańczących wręcz odwrotnie....

a jeśli kręcimy sie wokół "ozdób religijnych" to ostatnio widziałam w filmie aktorkę z różańcem na szyi, z tego co słyszałam na zachodzie jest a może była taka moda....i co wtedy? wtedy wszystko traci swą wymowę, bo dla kogoś krzyż staje się ozdobą a nie symbolem tego w co wierzy....

chyba zeszłam z tematu - to taka dygresja była :wink:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
17-11-2004 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Starałem sie tam tańczyć nic nie mówiąc ale naprawde czółem sie tam źle. Tak wręcz namacalnie odczuwałem moc Złego Ducha. I jeszce te fotografie czy obrazy. Wyglądało jak sekta z jednaj syrony ale z drugiej może tylko wyśmiane tego.
17-11-2004 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
qm0szka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Rasta napisał(a):Ale ten koles mial krzyz na klatce wiec mozna myslec ze jest wierzacy. A czy to nie przez wiare w duzej czesci sie dzieje ??
Też widziałam ten program... i tego "egzorcystę" :?

Prawda, krzyż rzucał się w oczy - i pewnie załozył go do tego programu świadomie. Olacy jako naród katolicki pozytywnie identyfikuje symbol krzyża i nie kojarzy im się z czymś złym. Możliwe, że ten krzyż na szyi tego człowieka. to taki zabieg otepiający, znieczulający strach "tradycyjnych polskich katolików"...
Możliwe też, że faktycznie krzyż ten jest wyrazem jego wiary.

Wiem z pewnością jedno: ten świecki "egzorcysta" sprawiał wrażenia osoby szukającej rozgłosu (czyli to o czym już pisaliscie). Dodać nalezy również, że soba prowadząca ten program szukała ewidentnie taniej sensacji. Jej program nma na celu prowokować, szokować... przyciągać widza, jak sie okazuje niezbyt wyrafinowanymi metodami.
Oglądając również kawałki innego odcinka tego programu czułam się zarzenowana poziomem zadawanych pytań, prowadzonej rozmowy... Wstyd i obciach :x A co gorsza, to to właśnie przyciaga widza Smutny
31-01-2005 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Kto chce sobie troche przyblizyc ta tematyke odsylam do cyklu ksiazek wloskiego ks. Gabriele Amortha. W pierwszej czesci "Wyznania egzorcysty" czytamy:

Wydaje mi sie, ze powiedzialem dosyc jasno o wladzy wypedzania zlych duchow, jakiej Jezus udzielil wszystkim, ktorzy w niego wierza i dzialaja moca Jego imienia. Ale w tych przypadkach chodzi o modlitwy prywatne, ktore mozemy okreslic mianem "modlitw o uwolnienie".
Poza tym szczegolna wladza zostala dana egzorcystom, czyli kaplanom, ktorzy otrzymuja tego rodzaju zadanie od swego biskupa. Egzocysci uzywajac odpowiednich formul, podanych w "Rytuale", sprawuja sakramentalia, z ktorych, w odroznieniu od modlitw prywatnych, korzysta sie na mocy wstawienniczej modlitwy Kosciola.(...) Chce podkreslic, ze szczegolna wladze maja wszyscy kaplani, takze ci, ktorzy nie sa egzorcystami. Wynika to wlasnie z ich kaplanstwa urzedowego, ktore nie jest zaszczytem dla osoby, ale sluzba wiernym w ich duchowych potrzebach.


Dalej pisze o charyzmatykach, jasnowidzach, odgadujacych, bioterapeutach, uzdrowicielach a takze Cyganach. Polecam Uśmiech

Wiem komu zaufa?am.
31-01-2005 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Wiecie, z egzorcyzmami jest jeszcze inna kwestia. Egzorcyzm jest modlitwą kościoła o uwolnienie od złego ducha (szatana,diabła - nazywając rzeczy po imieniu) i może egzorcyzmy przeprowadzać tylko osoba duchowna, specjalnie do tego przygotowana, która jest wyznaczana do takich obrzędów przez biskupa. Jednak ten egzorcyzm nazywa się egzorcyzmem uroczystym. Są także egzorcyzmy proste, przeznaczone dla osób świeckich, które każdy wierzący może w swoim domu przeprowadzać i do tego służą specjalne modlitwy.
Warto o tym pamietać - by z byle czym nie chodzić od razu do egzorcysty. Jeśli chodzi o takie osoby świeckie, które podają się za egzorcystów i pchają się do telewizji, to raczej ich usług bym nikomu nie polecał, warto się w tym momencie zastanowić po co on idzie do telewizji? - chyba tylko po to by sobie reklame robić aby miec takich klientów, którzy za usługe będą im płacić.
Z tego co pamiętam, w Biblii nie ma takiego fragmentu, w którym apostołowie brali by pieniądze za wypędzanie złych duchów. To jest modlitwa oparta na wierze w Boga a za to się pieniędzy nie bierze, przynajmniej nie powinno się brać.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-08-2005 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Miałam osobiście okazję poznać świeckiego ze specjalnym zezwoleniem Watykanu na odprawianie czy też odmawianie - poprawniej - egzorcyzmów. To charyzmatyk o właśnie takim charyzmacie. 15 lat posługiwał, z tego co pamiętam, modlitwą o uwolenieni, a potem został rozpoznany ten charyzmat i uznany, czyli odkryty i uznany prze Kościół, i papieska rada udzieliła zgody. Ale to "wyjątkowy wyjątek"

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-08-2005 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ale modltwa o uwolnienie to co innego jak egzorcyzm ... :roll:
22-08-2005 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Z Księgi Rytuału Rzymskiego "Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne". Edycja polska.
Punkt 13.
"Posługę sprawowania egzorcyzmów, nad opętanym mocą specjalnego i wyraźnego zezwolenia powierza miejscowy ordynariusz, którym z reguły jest biskup diecezjalny. Zezwolenia tego należy udzielić jedynie kapłanowi odznaczającemu sie pobożnością, wiedzą, roztropnością i nieskazitelnością życia oraz specjalnie przygotowanemu do tego zadania. Kapłan zaś, któremu na stałe lub doraźnie została powierzona funkcja egzorcysty, niech to dzieło miłości pełni z zaufaniem i pokorą pod kierunkiem biskupa diecezjalnego. Ilekroć w tej księdze jest mowa o "egzorcyście", zawsze trzeba mieć na uwadze "kapłana egzorcystę".

Nigdzie, powtarzam: Nigdzie nie ma mowy w rytuale egzorcyzmów o możliwości sprawowania tego obrzędu przez świeckiego. Twierdzenie o "specjalnym zezwoleniu Watykanu" jest nieprawdziwe.
Może moja przedrozmówczyni źle zrozumiała lub została celowo wprowadzona w błąd.

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
23-08-2005 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
Bardzo możliwe, że tak właśnie byo , z tym że to by byłą raczej pomyłka tlumacza, bo nie sądzę, żeby ta osoba chciała celowo mnie w błąd wprowadzić Smutny

Ale przepraszam za zamieszanie Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-08-2005 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ja dodam jeszcze do wypowiedzi Ks. Arkadiusza tylko to, że każdy kapłan egzorcysta nie może przeprowadzać na własna rękę egzorcyzmów, tylko do kazdego takiego przypadku wymagana jest zgoda biskupa diecezjalnego. Także egzorcysta nie od razu poleci do opętanego, dopiero wtedy gdy ta zgode otrzyma oraz gdy bedzie potwierdzone, że dana osoba rzeczywiście wymaga poddania się egzorcyzmom. A oto fragment na którym oparłem swoją odpowiedź:


Cytat:II. DOKUMENTY KOŚCIOŁA W POLSCE
B. DRUGI SYNOD DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ (1999)
Liturgia i życie liturgiczne w diecezji sandomierskiej*
(fragmenty)
ROZDZIAŁ I
UŚWIĘCENIE I KULT W ZGROMADZENIU LITURGICZNYM



Wyznaczeni przez Biskupa diecezjalnego kapłani sprawują posługę egzorcysty. Do stosowania uroczystego egzorcyzmu według obowiązującego rytuału w każdym przypadku egzorcyści muszą mieć zezwolenie Biskupa diecezjalnego.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-08-2005 17:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów